FIV 104

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Moniland, bafta la punctie! Tin pumnii sa nu fie nevoie de pasul 3!

aniast 72, poti sa-mi spui te rog la ce spital/clinica merge prietena ta? M-ar ajuta tare mult sa ma decid la ce clinica o sa merg! Poti sa-mi trimiti PM sau e-mail ca amandoua sunt activate.
Multumesc anticipat!
Sarcina usoara in continuare!

Sorceress, pt. PAP si eu am asteptat 3 luni numai ca prima data in loc de rezultat am primit instiintare ca proba nu a fost recoltata corect si ca trebuie repetata deci, in total am asteptat 6 luni!

KoraPop, succes la tratament si sa scapi de e.colli!


Va doresc o seara buna si romantica ,






Stu


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Oana, trimite-mi si mie, te rog, filmuletele cu FIV-ul. Si daca ai timp povesteste si cum iti faci injectiile.
Sambata incep si eu tratamentul cu diphe, sa fie cu noroc.
Moni, bafta maine la punctie.
Sheri, iti doresc sa ramana puiutii cu tine 9 luni.
Liana, ai grija de tine.
Lachi, cand afli ce sex au gemenii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Feteloreu nu va scriu fiindca nu am noutati, dar va citesc si sunt cu sufletul alaturi de fetele care sunt mai aproape de ceva concret. In rest mai ajut si eu cum pot si pe cine pot....Fetele stie....Despre mine, inca nu mi-au gasit rezultatul mult asteptat la FSH din Z2, asa incat sunt asa de relaxata de parca nici n-as fi avut probleme cu estradiolul pe parcursul stimularii. Oare plasturele ala cu estradiol nu mi-ar ajuta si mie cresterea valorii lui in cursul stimularii?Monilandai dreptate ar trebui sa ai fo 10...Eu avusei estradiolul 88....
MOanatrebuie sa punem de-o intalneala sa te injectam si pe tine si poate si pe Mirela1.Poate saptamana viitoare sa i se ridice moralul lui Sherila cote de pericol de inundatie, ca sa putem sa ne radem nitel. Tare as vrea sa savurez povestea ei tragico-comica...
Andradoce ghinion si pe tine. Mai mergi si tu la biserica, vezi ce ne zic doctorii. Ca io cred ca o sa ajung sa umblu cu candela dupa mine....Si aprinsa pe deasupra sa zica lumea ca sunt vreo piromana. Da' io cand colo o port pentru Sherica pentru mine mai e pana mi-o veni randul. In rest ii trag cu MACA si BU ca de-abia terminai o cutie deci trecu o luna de tratament. Mi-am comandat 2 dintr-un foc acum...
Fetelor, haideti sa ne mai schimbam localul de intalneala ca sa schimbam si norocul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

Sorceress: Si aici sistemul medical lasa mult de dorit (asta ca sa fiu draguta si sa nu spun ca este dezastruos)... Mi-e groaza de cat de mult va dura pana voi primi rezultatele de la analize....Am mai trecut prin alte analize si de la inceput pana cand am avut diagnostic, au trecut 8 luni! Vai si amar! Dar sa speram ca de data asta va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

In primul rand Sheri sa fie cu noroc ET si sa ai 2 BB-ei frumosi si sanatosi.
Bafta la toata lumea aflata in focuri si curaj ...mai ales!
Va spun asta ca eu cu cat se apropie Et cu embrioni crioprezervati
simt ca ma apuca tremuraturile..In luna martie o sa fac ET adica pe 1 mar ar trebui sa fie Z1 da' vedem pana atunci poate se intampla vreo minune.

Va citesc in fiecare seara dar nu prea am avut ce zice nou...
Va pup pe toate si sa ne auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorceress spune:

quote:
Originally posted by iumosa

Sorceress: Si aici sistemul medical lasa mult de dorit (asta ca sa fiu draguta si sa nu spun ca este dezastruos)... Mi-e groaza de cat de mult va dura pana voi primi rezultatele de la analize....Am mai trecut prin alte analize si de la inceput pana cand am avut diagnostic, au trecut 8 luni! Vai si amar! Dar sa speram ca de data asta va fi bine.

iumosa



Iumosa, povestea ta care e? Ai scris-o recent? La ce capitol? (asta ca sa nu o mai repeti). sistemul medical....Ca sa nu mai spun ca FIV e lux daca nu ai acoperire cit de cit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

!Aseara am reusit sa imi iau si eu rezultatele de la hormonale, care dupa fiv si 3 luni de maca au iesit asa:
FSH 7.00 (3.5-12.5)
LH 7.22 (2.4-12.6)
Prolactina 499.2 (127-637)
Estradiol 47.26 (12.3-165.5)
Eu zic, ca sunt bune dar daca aveti alte pareri... le astept!

Moni multa bafta maine, am sa stau cu pumnii stransi pt.voi sa nu fie nevoie de atatia pasi, sa mearga totul bine si sa fie cu reusita!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Mamaaaaaa....dar v-ati si de este asa liniste? Hai repede la raport ca se raceste cafeluta!!!!!!!!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Antosit foarte bune analizele!Ce urmeaza sa faci in continuare?Bafta multa!
Monilland, Sheri am pumnii stransi pt voi!!!
Oana si pt tine!!!
Si pt toate fetele care sunt in focuri!
Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Moniland Sunt alaturi de tine si sper sa treci doar prin primii doi pasii (ca ajung cu varf si indesat!). Multa bafta!

Mergi la inceput