Paciente optimiste si gravidute dr. Tutunaru (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

quote:

Clau, la Predeal m-a cerut de nevasta.

Zenobia



Si pe mine tot ls Predeal! Ti-am spus ca face bine muntele.

Bine, nu pe munte ci romantic in camera la caldurica si un pahar de vin.

Ioana, nu am mai vazut bebita, ultima oara la Iosup la 14 saptamani. Mai merg aproape de saptamana 20 pentru eco morfologica urmatoare si abia astept sa o vad.

Pupilici

Clau

16+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Fetelor, dragutelor, buna dimineata si "cu placere" pentru nous capitol! Mare lucru nu am facut, am copiat de la cap anterior si am mai pus niste simboluri pe alocuri!

Mai, mai ce frumos vorbiti voi aici de munte, romantism....BRAVO! Asa vreau fetele optimiste!

Eu i-am trimis azi dimineata pachetul cu naturiste surorii mele, Branca Ursului, Napraznic si Vit E forte. Zenobia, nu am mai luat si Tribulus, ptr ca m-am zapacit aseara cu atatea cumparaturi (ca doar i-am trimis si niste afumaturi si niste branza de burduf...ca suntem romani, nu?), iar acum nici nu stiu daca as fi gasit, dat fiind faptul ca eu sunt din Pitesti...Oricum, multumesc ptr informatie!
Despre valorile tale: SUPER!! Asteptam sa vedem ce se intampla dupa zilele frumoase de la munte!

Nicole, Feli, Meteeuta, v-am promis ca stau cuminet si stau! Dar imi cam pierd rabdarea!...

Kora fata! Cand esti z21, parca pe 15 febr, nu? ca sa-ti faci progesteronul...de-abia astept!

Clau, Orchis, Kristind, Mihavasoi, Gema, Sim_Stoian, Graviduta, va pup pe toate si va doresc in continuare sarcini usoare si bebei frumosi si sanatosi!

Merdan, ma intrebasei daca mi-a vorbit Tutu de laparo: nu inca, ptr ca nu avem spermograma inca, sper sa putem merge sa o facem pe 24 febr. Iti tin pumnii tie, pana atunci, mai sunt 2 sapt si macar stii ce se intampla!

Teo, imi par rau, offf...ce oameni rai! Vorba Nicolei, poate iti da Dumnezeu o bucurie!

Diddy, tu ce mai faci, esti programata ptr laparo sau ne dai vreo veste buna?

Bonitta

Ioanatugs, nu stiu ce sa mai zic cu dereglarile astea ale tale, mai ales ca zici ca nu are rost sa faci vreun test!...Cred ca mai trebuie sa mai astepti un pic, dar tu nu te programasei undeva in jurul datei de 15 febr pentru interventie la Tutu? Ai grija de tine!

Mmc, tin pumnii sa vii cu valori bune azi!

Va pup pe voi toate, tutunicilor, si va doresc o zi excelenta!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Miha FELICITARI DIN TOT SUFLETUL! SARCINA USOARA, BB SANATOS SI MANCACIOS!
Iyoana te rog mult sa-mi repui si mie semnul de pe lista. Multumesc frumos.


Mami Cristina si Daria Ioana

Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Draga Nicole31, ma intrebai de tratamentul pe care l-a facut sotu. El a fost la urolog, la dr. Calomfirescu si i-a dat prostenal si xatral, apoi T. mi-a zis sa-i dau Tribullus 3 luni. Atat a luat si nimic altceva. Nu stiu care dintre pastile si-a facut efectul, ca Trib. terestris nu apucase sa ia decat de 1 luna de zile. Problema e ca nu prea se simte bine de la Trib, il cam doare stomacul si e balonat. Dar ia in continuare, ca nu are incotro. Te pup!
IoanaTugs- Offf, imi pare rau de vestile date. Nu stiu ce sfat sa iti dau... Suna-l pe T. si spune-i tot ceea ce ne-ai spus si noua si intreaba-l daca a fost sau nu extrauterina... Te
Marinar - pupici tie si bebelinei tale
Zenobia- draga mea, petrecere frumoasa la munte, sunt sigura ca week-endul asta se va solda cu o mare bucurie pt. tine peste 2 saptamani! Vezi ca ti-am trimis un PM! Te
MihaVasoi- Felicitari, MAMICO, in mod oficial!
Kora, Iyoana - va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana vezi ca spuneau fetele ca iriss27 a nascut prin cezariana,asa ca poti sa o treci la mamici!Acu' daca esti moderatoarea subiectului sper sa ai de lucru cat mai mult,da' numai ca sa treci vesti bune!!!Si zici ca luni faci test?Cata rabdare poti sa ai....tin pumnii!!!!!!!!!!
Diddy azi e 9 februarie cand aveai tu programare la laparo,ce ai facut pana la urma,da-ne un semn de viata ?!!!
Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Chiar, Kora, ca bine spui.
Draga Diddy- da-ne si noua un semn de viata. Ai rezolvat pana la urma cu Tutu? Sau te pomenesti ca nu o mai fi cazu? Eu iti tin pumnii sa nu mai fie cazul si sper din toata inima sa nu fii suparata pe mine. Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Yioana, trece-o si pe Mihavasoi la gravidute, se le mai inmultim nitzel si sa ne mai creasca moralul.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kitty_nic, s-a facut, scuze, ca sunt novice intr-ale pilotarii subiectelor...

Kora, mama, nu de mine vorbeam cu testul ci de fetele in asteptare Nicole,Feli si Meteeuta...eu sunt z6, si luna asta suntem free sa facem ce vrem noi si cand vrem noi!
Hai ca actualizez listuta!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Haideti, fetelor, ca mi-am intrat in mana si nu mai prididesc in a pune si .... !

Hai, cine mai doreste, cine mai pofteste la ...

sa ma mai atentionati cand uit de cate cineva sau nu sunt pe faza, ca eu sunt mai cu capul in nori...

pup

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Yioana, cred ca tu ai dat copy paste din cap. anterior, era mai bine sa dai reply si apoi copiai textul, ca asa se copiau si imaginile (carucioarele roz sau albastre etc). Poti sa faci chestia asta cand ai timp sau sa pui carucioarele la gravidute sa se mandreasca si ele. Las' ca-nveti tu!!!

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput