Paciente optimiste si gravidute dr. Tutunaru (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Hei fetele!! Ce mai faceti?? Cam liniste pe aici!!
Am sunat astazi si m-am programat la Dr. Iosup joia viitoare. A doua zi am inteles ca trebuie sa merg undeva pentru triplu test. Imi poate spune si mie cineva - trebuie sa merg la prima ora??? sa nu mananc nimic??? stiu ca se ia sange..doar atat..altceva se mai face???
Va pupic! Noapte buna!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Buna, Kristind. Sunt eu prin zona, dar despre triplul test nu stiu ce sa iti spun. POate apar fetele. Ma bucur ca nu mai vomiti si ca esti bine. Pepene ai gasit, pana la urma?

Clau, asa o sa facem. Ai idee de niste pensiuni mishto prin Culoarul Rucar-Bran? Daca da, da-mi te rog un PM daca ai timp.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Dimineata vesti bune, acum vesti proaste.
Bonitta, caputul sus! Si eu am facut 2 IUI (e adevarat ca la Giulesti), degeaba, bineinteles, si stiu cum e sa astepti plina de sperante 2 saptamani, sa-ti intarzie CM 2-3 zile (eu am luat duphaston) si euforia sa atinga cote maxime, iar testul sa arate vesnica liniuta stinghera...Uite asa ne calim! Asta e! Data viitoare poate o sa fie cu noroc! Ceea ce ma mira foarte tare insa este faptul ca Tutu ti-a recomndat IUI inainte de laparo, lucru care nu se face... Oricum, felicitari pentru cei 40%! Ce i-ai dat, numai Tribullus sau si altceva?

Teo, am ramas cu gura cascata... Cuvintele sunt de prisos... Coincidenta face ca azi dimineata sa se fi spart si un showroom de-al firmei noastre... si ce-au lasat in urma...Doamne, in ce tara traim! Poate totusi legea compensatiei iti va aduce BB- icul mult dorit si atunci nimic altceva nu ar mai conta!

Iyoana, multumim pentru un nou capitol! Speram sa ne aduca numai vesti bune!

Zenobia, distractie placuta la munte, sa iei pulsul firului ierbii!

Feli, Mteeuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Zeno, noi am fost la Moeciul de Sus si am stat la o pensiune foarte misto, dar batranetile mele nu ma lasa sa-mi aduc aminte cum se numea, ceva cu D... Diana? nu mai stiu... Oricum, daca te uiti pe net sigur gasesti ceva, toate din zona aia sunt super! Uite ma uit si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Zeno, am gasit! Uite aici link-ul: Pensiunea Daniela Clinciu. Camerele de la mansarda sunt super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Multumesc tuturor fetelor pentru incurajari si felicitari! DA, mi s-a pozitivat si testul de azi dimineata.La eco, din cate am inteles, sarcina se vede pe la 4 saptamani, iar eu as avea 3, deci mai astept putin.Cum ma simt....? Inca nu-mi vine sa cred.De fapt , eu de-abia astept sa ajung la eco sa vad ce se intampla in burtica mea.
Sa va mai spun ca luna trecuta am facut o stimulare usoara de capul meu cu juma de pastila de ova-mit si voiam sa fac monitorizari.Apoi sotul a venit cu rezultatul destul de prost de la spermograma( mobilitatea ii scazuse la 15%, forme normale 20%)asa ca am lasat-o balta.Am asteptat sa-mi vina ciclu sa-l sun pe drT pt o programare.Aveam de gand sa sa-l conving sa-mi faca laparo.Dar...am vazut ca "rusii" nu vor sa apara, asa ca am facut test fara mari sperante, mai ales ca luna trecuta am avut o dereglare ca mi-a venit la 37 de zile, facusem teste si nimik Dar acum.....surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Zenobia draga mea, nu stiu nici o pensiune pe acolo, parca am stat si noi cu cateva luni in urma in zona insa rezervarile au fost facute de catre altcineva. Noi am fost la Predeal cand am pus si bazele familiei noastre marite.

Kristind, la TT nu trebuie sa te duci nicicum, nu conteaza daca ai mancat sau nu, se masoara 3 hormoni, insa trebuie sa te duci cat de curand dupa eco morfofetala (eu am fost dupa 5 zile si tot a iesit bine)pentru ca lor le trebuie o siguranta in a stii cat de mare este sarcina si eco o masoara cu siguranta.

Mai noteaza si niste masuratori pe care le scrie Iosup pe eco, varsta ta si regularitatea CM-ului anterior sarcinii. E f usor si scapi repede, trebuie sa et programezi insa, adica sa le spui numele la telefon.

Eu am fost de dimineata ca sa scap repede, la 8:30 deschid si eu eram acolo. In 2 zile mi-au trimis rezultatul pe email. Nu pot sa-ti spun cum a fost pana am deschis atasamentul.

Miha eu am vazut sarcina la 5 saptamani de la ultima menstruatie. Asta inseamna 3 saptmani de sarcina. Avea 2 mm e adevarat si exista posibilitatea sa nu se vada, dar cand am sunat la Tutu si a raspuns Ramona, i-am spus cand a fost ultima menstruatie si mi-a spus ca pot veni deja.
Am fost foarte mandra sa-mi vad punctuletul in uter, bine plasat.

Pupilici tuturor

Clau

16+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

MIHAVASOI FELICITARI OFICIAL!! SARCINA USOARA SI BEBEL SANATOS!!
Claucia multumesc iubita! Cum te mai simti?? Ti-ai mai vazut mandruta de fetita la ecograf??



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Nicole, merci mult pentru link, la pensiunea asta nu ma uitasem. E foarte frumos, intr-adevar. Pana la urma ne-am facut o lista, am scris la cateva pentru rezervare, dar daca nu raspunde nimeni plecam duminica dimineata cu noapte in cap (ca sa nu pierdem ziua) si vedem noi ce gasim la fata locului, ca am inteles ca sunt foarte multe.
Clau, la Predeal m-a cerut de nevasta.

Pana una alta, maine e a cincea monitorizare (z18) si sper sa scap pentru luna asta!

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana multumim frumos pt. noul capitol!!!!! Sper sa treci cat mai multe gravidute,inclusiv pe tine !

Tutunici va doresc o zi splendida!

Kora

Mergi la inceput