Durerea unei pierderi de sarcina (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

am facut test-ul...si e f negativ, asta e , poate data viitoare, macar astept uratii cu toata inima

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia ma bucur ca este totul bine,felicitari pentru bebe cel perfect!
Referitor la tratament,daca te referi la Utrogestan si Gravibinon,nu cred ca au afectat in vreun fel sarcina,am inteles ca dr. Tutunaru recomanda preventiv la gravidutze acest tratament pana in sapt.12,mai ales celor care au mai pierdut sarcini.Dr. Iosup mi-a zis ca data viitoare ar trebui sa iau de la inceput.Sa vedem cum va fi!
Vrei sa nasti prin cezariana acum sau am inteles eu gresit?
Elaa mai bine iti faci un test,ce zici?Sa stii ca pe mine m-a durut burta ca la CM si inainte sa fac testul si dupa, o saptamana.Nu se stie niciodata.Eu iti in continuare pumnii!
Mari super ca este totul bine,te-ai linistit acum!Ce frumos...stateau la o sueta! Cred ca sunt niste scumpe!
Irda imi pare rau ca trebuie sa mai astepti o luna(sau poate nu?) Ti-a zis ce tratament iti da?
Cristin26 ma bucur foarte tare ca au iesit bine rezultatele.Ai mai scapat de o grija!Doamne ajuta!
Tanima multumim pentru lamuriri.Asa este,fiecare organism este diferit si reactioneaza in felul lui!
Pupici pentru bebe Rares!
Va pe toate!

Edit: Elaa imi pare rau pentru testul negativ! Nu-ti pierde speranta,o sa vina si bebe,ai sa vezi!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Flavia-ma bucur atat de mult ca micutul tau este sanatos!!!!Nu mai ai mult si ai sa-l tii in brate,si nu cumva sa ne parasesti dupa aceea!ai grija de tine in continuare!
Elaa-imi pare ff rau pentru testul negativ,o sa fie data viitoare si la tine si la Laura Ioana si la taote fetele.O sa fiti impreuna gravidutze!
Irda-ma faci intotdeauna sa zambesc cu felul tau de a te vorbi,din fiecare necaz faci haz!In pare rau ca inca nu ti s-a reglat ciclul si ca trebuie sa urmezi tratament.
Tanima-felicitari pentru baietelul tau Rares si mutumim pentru explicatii!
Msemcu-ma bucur ca micutele tale sunt bine,meriti aceasta fericire!!Iar felul cum povestesti despre ele este....nu am cuvinte!Trece timpul atat de repede,in curand le vei avea in brate!!
Mirela-draga mea va fii bine intr-o zi,trebuie sa traim cu gandul asta desi este atat de greu...
Chantal-imi pare atat de rau pentru ca ai probleme acum cu acel fibrom...Eu cred ca ar trebui sa mai consulti un medic inainte sa te operezi.Fetele vorbesc aici de un doctor Tutunaru,poate ar fii bine sa-ti faci la el o programare,am inteles ca e doctor ff bun.Dar nu te gandi ca nu mai poti avea copii.Uite aici la "despre copii"este un topic "fibrom uterin".intra daca vrei si citeste ce scriu fetele ca sunt bine informate in legatura cu aceasta tema!Iti doresc sa te faci bine cat mai repede si te rog nu te mai gandi ca nu mai poti avea copii,ti-ar fi spus medicul daca ar fi fost atat de grav.Te pup dulce!
Mi-este ff greu luna asta pentru ca in 14 ar fi trebuit sa nasc si im doresc atat sa treaca odata!ma gandesc mereu cum ar fii trebuit sa fie,ce fericire ar fii trebuit sa fie pe capul nostru in luna februarie dar din pacate am ramas numai cu suferinta...Off asa vrea sa fiu mai tare dar cateodata simt ca e prea mult!!Sa ne-ajute Dumnezeu pe toate sa trecem cu bine peste aceasta durere ingrozitoare care simt ca nu se mai termina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle imi pare rau ca suferi!Stiu ca este foarte greu...cuvintele chiar nu-si mai au rostul uneori...te inteleg!
Trebuie sa privesti inainte chiar de-i greu,din pacate alta solutie nu avem!Fii tare!

Jojo unde esti?Ai facut testul de sarcina?Te asteptam cu vesti bune!
Va !



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Tanima multmumi pentru explicatii. Eu nu prea stiu cand ar trebui sa-mi vina acum CM, dar presupun ca tot cam la 28-29 de zile. Am sangerat fix o saptamana, si aici nu mai stiu...adica de cand incep sa numar 28 de zile de la inceputul sangerarii sau de la sfarsitul ei. Oricum eu astept urmatorul CM si dupa aia imi fac calcule. Deja au trecut 2 zile . (eu imi fam AMR-eul).

O astept si eu pe Jojo cu vestea cea mare...hai jojo nu ne tine in suspans, intra si spune-ne ca esti .

Elaa, imi pare rau...luna viitoare o fi mai cu noroc, asta daca nu te incapatanezi cu postul ala.



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Ela, nu o fi prea devreme facut testul asta?

Laura, multumesc pentru urari! Sunt asa de fericita ca fetele sunt ok! Si o sa rezolv eu si problema asta cu glicemia, desi, tocmai acum m-a apucat si pe mine pofta de ciocolata si alte dulciuri Atractia asta pentru lucruri interzise e incredibila!

Cristina26, ma bucur ca totul e ok! Asa va fi pana la sfarsit!

Mirela, esti o draguta, ca de obicei! Abia astept sa vad ce ne spui si tu despre analizele tale!

Michelle, grea este saptamana asta! Si eu ma gandesc si socotesc cate luni ar fi trebuit sa aiba acum baietelul meu! Pe 19 facea 10 luni! Ar fi trebuit sa faca primii pasi! Dar ...nu mai pot schimba nimic! POt doar sa sper ca pe 19 aprilie anul acesta, fetele vor fi in continuare in burtica si ne vom pregati pentru ultimele saptamani! Nu o sa uitam niciodata, dar sarcina asta noua ne-a adus speranta! Desi, e greu si sperante sa-ti faci, ca e tot timpul spectrul unei posibile complicatii undeva in fundul mintii!! Imi pare rau, ca in loc sa te imbarbatez, m-am pomenit povestindu-ti si despre durerile mele!

Mari 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mari astazi ma gandeam la cadourule pentru 8 martie si faceam o listuta cu ce si cui trebuie sa luam.Nu stiu de ce in acel moment m-am gandit la tine si la printesele tale si mi-am zis ce o fi pe sotul tau cand v-a trebui sa vina cu atatea cadouri de 8 martie si nu numai. Imi imaginez ce atmosfera minunata va fi la voi cu 3 fetite!

Carmina si eu abia astept sa-mi vina CM sa stiu si eu cum sa calculez.E aiurea asteptarea asta si sa te trezesti cand iti este lumea mai draga.
Parca vad ca imi vine tocmai saptamana viitoare, de lasatul secului cand mergem la nasi,am mai avut eu astfel de "surprize" si acum este rau ca nu stiu cum imi vine si cum ma voi simti!
Va pe toate!




Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Mari oare sa mai sper la II liniute?....eh, acum chiar ca ma imbat cu apa rece, ma gandeam si eu ca am gasit un test f ieftin ''one step'' se cheama, nici macar nu avea instructiuni in lb. romana, dar a iesit totusi f clar o liniuta, eh....in caz ca nu apare pana sambata, am sa mai fac sambata unul mai bun, ca atunci sunt z30, dar totusi tind sa cred ca nu este.
Mirelush, buna idee sa te apuci din timp de cadouri, abia eviti aglomeratia din ultimile zile.



Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Ileana, Michelle, Flavia, Mirela, Cristina va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Tocmai am scris un mesaj lung si l-am pierdut asa ca m-am cam enervat... O sa scriu mai mult mai tarziu, dupa ce-mi revin.
Va pup pe toate si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, la nici o sapt. dupa ce sangerarile s-au oprit, acum vad ca am din nou o pata imensa maro, si dureri usoare de burta. E posibil ca deja sa-mi vina ciclu? Am inteles ca trebuie sa vina intre 2-6 sapt. Dar la mine s-au cam grabit vad ca.
Si m-au sunat de la spital sa merg maine dimineata la eco, ca desteapta de ieri care o inlocuia pe doctorita mea , mi-a luat doar sange , nu mi-a facut si eco asa cum trebuia.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput