Mamici din Arad...??? (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Nu am citit tot, doar asa pe diagonala.
Clau, sper ca data viitoare sa fie cu ochisori.
Alina.a, sper ca esti mai bine.
La multi ani, Alex!
Carmen si eu o stiu pe bunica respectiva...Tot din parc...
Vad ca discutati despre intilneala. Oricind, dar nu vineri...
Merg sa mai citesc pe aici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Noi facuram baita si acum sta in patut si se joaca. Sper sa adoarma.

Cristina cum e cu gazul?

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)
poze

www.totsites.com/tot/bogdan_ioan" target="_blank">Gâza noastrã micã

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, doarme Bogdi?
Adelina abia a adormit ca a fost obosita, cand avem musafiri nu o mai pot culca, mai ales ca in cealalta camera erau copii, asa ca a fost super obosita.

Cristina, si tu o stii pe bunicuta?...probabil o stie tot parcul!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Noi am fost azi la Timisoara cu taica--meu si pana a stat el la consultatie noi am dat o fuga la Mall.Wow ce preturi , dar i-am gasit lui Mel ciorapei cu chilot subtiri si eleganti la reducere .Mie mi-am luat o bluza de la teranova , tot la reducere.Erau multe reduceri dar nu am avut nici bani nici dispozitie de cumparaturi.Fiica-mea a inceput cu "de ce ?"

Gabi e ok si pt mine joi, asa cum era initial.La szeged merg dimineata si venim direct acasa fara sa ne mai oprim pe la magazine.Asa ca joi la 18.00 e superbine.
Alina.a pai tu ai contractii ale uterului, eu le-am avut de la 19 saptamani si m-au tinut toata sarcina.Stai linistita si nu te mai stressa si nu te mai gandi numai la asta.Inspira adanc de fiecare data , stai intinsa pe partea stanga si obisnuieste-te cu ideea , consider-o ca pe ceva normal.O sa-ti fie mai usor cand va incepe sa miste Bblasa .Noi suntem alturi de tine


Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Saluti.

Mie mi-e bine oricand dar totusi parca vineri nu mi-ar conveni...

Alina.a si eu zic ca simti tu sunt contractii fiziologice Brixton Hicks, doar ca tu le simti ceva mai devreme decat scrie la carte, probabil ai un prag al sensibilitatii mai scazut. Cata vreme nu sunt dureroase cu adevarat atunci nu-i problema. Poti incerca sa iei magne B6 daca nu ti s-a spus deja, cei din Ungaria prescriu frecvent ptr contractii nedureroase. Pupici si succes la szeged.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete



Verzuliile: Delidana-Khristin-Daria-Diana-Dulcetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Atunci ramane pe joi la 18 intalnirea. o sa o sun si pe ioana sa-i spun.
Stiu si eu o fetita Charlize, dar nu era cu bunica ci cu mama in fata primariei. eram cu o prietena care le stiau. ma gandeam ce nume ciudat i-a pus fetitei. nu zic ca nu frumos , dar nu suna deloc romaneste.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Eu sunt pentru joia viitoare la 18.00 .Mancam pizza ?

Mey dar ce mic e Aradul sau parintii Charlizei si-au atins scopul , ca-n reclame , numai ea si Bonux sau puiul de Transilvania .Iuuuuuuuuuuuuuui dar carcotasa mai sunt .

Asa de infundat e nasul Melaniei de sforaie , o aud de aici si noaptea face concurs cu Ovi .Saracuta , ma gandesc ca nu are polipi daca in rest doarme usor ?!Consultantul Diana ,in probleme de sanatate , ce zici ?


Alina.a asa cum spunea si Diana , oricat de dureroase ti s-ar parea contractiile uterului nu sunt cele care ar trebui sa te ingrijoreze.Iti spun din proprie experienta, la fel mi se pareau si mie iar inainte de a naste le-am simtit pe cele premergatoare nasterii si intr-adevar acelea erau dureroase si inca nu erau cele groaznice din momentul nasterii ( de care nu am avut parte spre bucuria mea ).

Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

No ca numai acum vad ce sufla tipul asta galben din trompeta sau trombon , 69 .

Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ma bulversati cu diversificarea asta. atatea pareri ca nu mai stiu cu ce sa incep.
Carmen esti pregatita moral ca de luni incepri serviciul? Bine ca nu ai program de 8-9 ore
Am fost un pic afara, desi cand am iesit stropea un pic, a fost super. parca a venit primavara.
Am cumparat cereale de la Milupa orez cu porumb, incep sa imi fac stocul pentru diversificare. La Tudor am inceput cu orez de la Nestle amestecat cu lapte de la mine.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

uite ca am venit!
multumesc pentru suport,sunteti tare dragutze.
am fost. cand am ajuns acolo la ex ginecologic "ouam" o pata maro.sa lesine sotul langa mine...colul inchis,normal,polipul nu sangereaza zice "vine dinauntru".ma pune la tocograf si desi chiar in momentul ala eu abia mai stateam pe scaun asa ma ardea toata burta si ma durea,nici o contractie nu apare...ne ducem la eco si surpriza:din previa centrala e previa marginala,langa col!am primit felicitarile de rigoare ca am fost fata cuminte si in numai 4 saptamani a luat-o la picior desi mi-a zis sincer ca la cum a fost pozitionata nu credea.asa ca se pare ca durerea si micile sangerari care le am sunt de la migratia placentei si iata-ma acum ca ma rog sa nu inceteze chiar acum, sa se duca mai sus! probabil am si organele genitale mai inervate si percep la alta intensitate eu.sa ma vedeti atunci cand nasc.... .ca vreau normal....bb e super bine in toate limitele simetric ,activ,dar nu l-am mai intrebat de sex ca de asta nu-mi mai ardea atunci...
si in sfarsit mai respiram si noi usurati... si dr asta e o minune!oricum chestia e ca si acum am dureri dar ce mai conteaza?
si scuze ca v-am inpuiat capul pe aici.

alina 16+ de sarcina cu o la purtator...

Mergi la inceput