socrii!socrii!dar cu parintii cum va intelegeti?

socrii!socrii!dar cu parintii cum va intelegeti? | Autor: valicalin

Link direct la acest mesaj

sunt socri mai buni ,unii mai rai ,eu ma inteleg perfect cu ei ,dar cu parintii cum va intelegeti?eu locuiesc cu socrii ,ma inteleg f.bine si cu parintii,dar sunt multe lucruri pe care cu ai mei nu le-as fii putut face.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

as putea spune ca parinti mei il iubesc pe sotul meu mai mult decat pe mine Hop, nu sunt geloasa pe asta, cred ca este doar: Bine ca a luat "nebuna" de pe capul nostru deh sunt o fire mai rebela
eu cu parinti ma inteleg perfect, zic ca ei si fac ca mine si bine acum numai ne vorbim la telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

Ma inteleg bine cu mama, chiar foarte bine, dar din pacate nu prea avem timp de povestit ca este ocupata cu businessul ei care.....o solicita super mult. Cu tata ce sa zic.....am discutii desul de dese si de aprinse cu el. Prefer sa nu povestesc despre subiectul discutilor ca...iar iau foc.
Ambii mei parinti sunt topiti dupa Calinut, cum au un strop de timp liber, vin la mine sa vada ce face copilul si in cele mai multe cazuri il ia cu ei la cumparaturi, la plimbare.......Ii fac chiar toate poftele.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_al_jaafari spune:

tata mi-a fost cel mai bun prieten o viata.
cu mama ma aseman prea mult ca sa nu intelegem super. ne suportam una pe alta.

PRIVILEGE 13+ Mara/Matei
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Bine ca-s sanatosi!
In rest, bine ca sunt acolo unde sunt, adica la 10 min de mers pe jos fata de noi, bine ca NU stam cu ei. Iar de inteles cu ei, cred ca ne-am apropiat mai mult dupa ce m-am casatorit. Mama e destul de rece si inhibata in discutii iar tatal meu e genul care ma contrazice chiar daca stie ca am dreptate. Cele mai frumoase amintiri cu el le am de cand aveam cativa anisori, poate pana-n 5-6. Mama a fost dintotdeauna cea care ne asigura mancarea si confortul.
Acum cateva zile, in gluma, le-am zis ca o sa mai fac inca 3-4 copii. Mama a sarit ca arsa, ca n-am decat sa-i cresc, ca daca avea chef de crescut asa multi isi facea ea!!! Cica nu poate sa aiba grija decat de 1 copil de-al meu si un copil de-a lu' frate-miu, in rest...no comment...
Dar oricum, ii iubesc pentru ca n-am altii si ma rog sa fie sanatosi.


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

incepe sa ma deranjeze chestia asta.. egal ca vorbiti de parinti sau socrii oamenii aia nu sunt buni decat daca va ajuta cu copii.. in rest bagati "no comment'!

de ce? pana la urma copii ii faceti pt voi, nu pt parinti socrii... pana la urma ce e asa de greu de inteles ca desi isi iubesc nepotii poate vor si ei sa fie ceva mai linistiti la batranete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu ma inteleg foarte ok cu mama, e cea mai buna prietena pe care o am pe lumea asta.
Cu tata nu m-am inteles bine, n-am vorbit cu el vreo 8 ani, acum ne intelegem destul de ok de cand m-a lasat in pace.

Porumbita ai dreptate. La noi raportul e inegal: eu am ajutat-o foarte mult pe mama cu frate-meu (sunt 12 ani diferenta) pe cand ea mai putin ma poate ajuta cu fata pentru ca munceste mult. Dar e ok, asa s-a potrivit!

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Porumbita, era doar un exemplu de comunicare, nicidecum de pretentii ridicate la adresa parintilor. N-ai de unde sa cunosti toate dedesubturile si e bine sa nu judeci fara amanunte. Si chiar daca ei stau la 10 min de mine distanta, sa stii ca am avut bona la fata, angajata cu norma intreaga. Dar nu cred ca e locul aici sa ma justific.
Pur si simplu am raspuns la intrebarea din titlul topicului.


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Liliana eu nu ma refeream in particular la tine ci in general la ce citesc aici pe DC...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Ce ti-e scris.....in frunte ti-e pus!!! Dupa cum am mai spus pe aici relatia cu tatal meu e zero barat si as va ramane definitiv, iar cu mama....ce sa zic... In viziunea ei sunt de vina pt ambele razboaie mondiale, pentru ca se simte rau, pentru ca nu se face bine, pentru ca e singura, pentru ca soarele rasare mai devreme in Japonia...pentru multe. Viata m-a obligat sa devin independenta in decizii foarte devreme ca varsta si sa nu caut aintul parintesc. Cred ca si asta e unul din motivele pt care nu m-am putut apropia niciodata de mama ca de o prietena. Locuim cu ea pt ca momentan nu exista alta solutie, insa de multe ori ma intreb cat o sa mai rezist. Sper ca din toate astea sa invat ceva si sa fiu o mama buna si apropiata de copiii mei.

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Mama mi-e draga ca ochii din cap...dintotdeauna...e a doua mea inima fara de care n-as putea exista .Nu stiu...nu ma pricep la metafore dar ma doare atit de tare mental ca o percep apoi ca durere fizica atunci cind o stiu trista sau racita.
Tata,hm...in adolescenta am avut ceva divergente,niciodata nu i-a convenit nici un prieten de-al meu,m-am maturizat destul de timpuriu si i-am precizat clar ceea ce vreau...a inteles.De-atunci sintem prieteni buni.

Mergi la inceput