Sa mai si glumim - de-ale FIV-ului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

galuscutoo...super ...mai vrem..



PS: m-am regasit si eu 98% in "ale fivoaselor" ...dar a meritat

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Sunt convinsa ca toate fivoasele convinse stiu bancul "copilul pesimist si copilul optimist", imi voi arunca condeiul acus peste ecranizarea bancului cu alte personaje, in adaptarea mea, bancul devenind " pesimistu' si optimistu' ".

La un Calsberg pe malul marii, stateau la taclale doi masculi focosi ( si ) :

"Vezi puicutele alea? Mi-a zis Sefu' s-o centrez pe blonda si sa raman acolo 9 luni, indiferent prin cate mi-o fi dat sa trec. Iar mie imi plac femeile, mama-miiiiiiiaaaa, firea lor sensibila, pielea matasoasa, parfumul lor, sensibilitatea, dulcea mangaiere, cochetaria lor, sunt de un rafinamento, un delissione in tot ce fac, mai ca as pleca inaintea Sefului spre ele, zau daca ma mai pot abtine...."

"Aaaa, daaaaa, mi-a zis si mie Al Meu la fel, dar nu stiu ce sa zic.... Am auzit ca au si zile proaste, sunt tafnoase, cand te vor, cand le apuca niste traznete si niste fulgere, de nu mai stii pe care usa s-o mai iei sa te scapi din ghearele necuratului. Iar daca mai si ramai acolo vreo 9 luni, 18 ani din viata iti mananci, ca atat ai de platit pentru clipele efemere de fericire ale Sefului. Nu stiu ce sa zic, eu m-as duce, da' cand ma gandesc la ce ma asteapta, parca as mai sta sa mai savurez parfumul bericicii asteia, probably the best think in the world...."

Nu trece mult si vine si ziua adevarului, momentul Cel Mult Visat in care Sefu' poate evalua rezultatul angajatilor sai:

"Aaaa, pai stiam eu ce-mi pot femeile. Zic ca vor copii cu tine, te prind in mrejele lor, iti sucesc mintile pe toate partile, te ademenesc cu un Calsberg rece pe malul marii, iti arata fata aia de o zi, senina si plina de speranta desarta si cand se trezesc cu plodu' in brate, incep sa socoteasca pensia alimentara intr-o aritmetica de profesor universitar, doctorant in conturi bancare.

Nu stiu zau, macar optimistu' ala s-a dus, s-a distrat, a tras un surfing de mare arta prin toata plaja , a facut sa curga multa cerneala despre Don Juanismul lui, a rapit suflete de fecioare si inca imi mai trimite scrisori despre faptele lui de vitejie de la malul marii, de parca imi creste contul bancar de bucurie, vazand ecourile lui de glorie.

Iar intr-o buna zi, a zis ca imi trimite si rezultatul final , dar mai cauta inca femeia/clipa potrivita......"

PS Cele care stiu bancul initial sunt mai castigate, dar sper sa se inteleaga de catre toate femeile.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

sheritra, raman vesnica ta admiratoare in ale scrisului; mai vreau

nu mai stiu daca tot de pe acest forum am salvat sau mi-a trimis cineva dar este scrisa superhaios si va veti regasi cu siguranta, poate 100%:
http://www.calmens.ro/despre-femei.html

EDITEZ: sheritra, ar tebui sa publici macar pe acest sit ca e pe stilul tau (poate iti dau si bani ... macar de-o inseminare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Mai adaptez un banc, intr-un alt mesaj, sa nu iasa incurcaturi de descifrare a textului, apoi ma opresc pe seara asta.

Voi pune in scena, pe micul ecran, un alt banc extrem de cunoscut, insa adaptat la realitatea fiv-oasa pe care o traim:

"Pestisorul de Aur este prins de Pescarul Amator si din dorinta-i de a se intoarce la universului lui cat mai repede este gata sa-i implineasca omului o dorinta arzatoare, cea mai mare implinire la care viseaza.

Se gandeste Pescarul nostru la casa lui, la familia care il asteapta sa vina cu bunataturile pentru cina si ii propune Pestisorului:

Dragul meu, vezi tu casuta aceea din paianta, luminata cu o lumanare firava ce abia mai licare in lumina lunii? Acela este bordeiul meu si al femeii mele si sufletul meu pereche isi doreste tare mult cateva redecorari: daca s-ar putea, as incerca sa-mi doresc ca bordeiul meu sa arate ca un palat de clestar inalt cat un zgarie nori si intins cat un teren olimpic de fotbal; mi-ar mai prinde bine si-un un avion particular cu pista proprie, un parc de masini de epoca si un harem de fecioare/Flamingo Boys in floarea tineretii prin gradinile palatului aista.......

OOOOOOO-HOOOOO!!! Cred ca deja am depasit bugetul, altceva, mai accesibil, chiar nu-si poate dori femeia ta??????

Pai, ma bate la cap de cand am luat-o, ca ar vrea un suflet de ingeras prin ograda cocioabei noastre, dar la cati doctori am fost, toti ne-au vorbit de azoospermie severa combinata cu oligoastenoteratospermie in forme inimaginabile, de trompe obturate, de fibroame cat capul unui copil, de utere fibromatoase si infantile pe deasupra, de toxoplasmoze netratabile, de hormoni ravasiti definitiv, de FSH-uri depasite cu mult de 20 de unitati, de laparoscopii, histeroscopii si histerosalpincografii, de simt ca ma ia cu ameteala numa' cand vad un doftor, apai cand incerc sa bag mana prin buzunarele...... N-ai putea tu..........????

Apai, ma Infertilule, care spuneai ca-i prima ta dorinta, Nefericitule, ca la asemenea diagnosticuri prefer sa-ti fac cadou si o autostrada cu 7 benzi pe-un sens si 7 pe altul, decat sa-ti promit ingerasul la care viseaza femeia ta.........."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

DJ Mama stai linistita ca noi deja am inceput sa le publicam prin restaurantele din Dorobanti (la sosea), amuzam chelnarii dupa evenimentele de la Giuly si ne facem cu un spectacol gratuit de Flamingo Boys din partea casei.
Ieri, de exemplu, ajunsesem sa-i cerem sfatul ospatarului apropo de HSG-ul meu, il intrebam daca el m-ar fi histeroscopit sau nu, ca Marinesco a fost de acord sa nu (uitandu-se mai mult in irisii mei, decat in problema de matematica din fata lui), dar parca as mai fi avut nevoie de o parare......

Tot fata asta o facuse si el .........

Aaaa si stai sa-ti descriu momentul culminant al serii, cand Sherica s-a ridicat in picioare, si-a inaltat paharul de bere deasupra capului si a inceput sa bata cu furculita in dansul, pentru a ma opri din ras si a-si putea incepe discursul in cinstea urcarii mele in avionu' lu' Marinovici si cu cat batea in pahar, sa-l sparga si nu alta, cu atat se facea o liniste in tot localul si toata audienta se indreptase asupra HSG-urilor noastre ,care fluturau in semn de trofeu pe masa, incat chelnarii s-au vazut nevoiti sa vina sa ne intrebe daca putem fi ajutate cu ceva.....
Desigur, putina apa sa opreasca hohotele de ras a fost de mare folos.....
Iar asta intr-unul dintre cele mai distinse localuri ale capitalei noastre bucurestene, Micul Paris al indragostitelor de FIV..........

Sa va mai zic si cum conduceam eu ieri, pe vremurile astea, cu minunatia de HSG pe volan (magma cum laude am luat la el, desi avea vreo 3 ani vechime, il facusem in frageda pruncie, dar i-am lasat pe toti sa creada ca asa arat eu pe interior la anii mei ), iar pe la semafoare il mai scoteam pe geam sa-mi intreb partenerii de trafic ce parere au....
GPS de agatat masculi il facusem.......

V-ar zice si Sherica, dar se reface la ora asta, vine ea maine in forta........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

swi eu votez pentru mentinerea subiectului, m-am regasit 99% in descriere , dar am ras de numa....

danielal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sheri, Oana


Un neuron se trezeste singur singurel intr-o bezna si liniste totala in capsorul unui mascul feroce ...Pe unde or fi toti ceilalti, de ma lasara aici sa ma plictisesc, sa nu am cu cine trage o barfa mica despre gagici, berici, motoare,sport,calculatoare sau banuti?Hm....nu imi place deloc singuratatea asta...Unde sunteeeeti???Undeee sunteti fratilor???? Si deodata ii aude pe toti in cor: Vino mai si tu aici jos, ca aici suntem cu totii !!!!

Scuze nu l-am adaptat sa fie in ton cu subiectul Fiv si sper sa nu se supere sotiorii vostri, mai radem si glumim....

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

eu, ce sa zic, am oftat....am recunoascut absolut toate intrebarile astea stupide ( mai ales din partea celor care au deja copii), dar la 38 de ani si dupa 2 FIV-uri ( evident, nereusite) mi-a cam disparut zambetul...poate ar trebui sa ma intalnesc si eu cu voi, sa rad cu cineva care chiar ma intelege...

v

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Am ras si-am plans in acelasi timp citindu-va. Eu inca FIV n-am la activ dar ma bate gandul dupa 7 luni de stimulari, HSG, laparoscopie cu ignipunctura bilaterala ovariana, dupa o IA ce sa zic, mai incerc fo' 3 IA-uri si daca tot nu iese intru in clubul vostru. Sheri io te stiam dar tot m-ai dat pe spate!

Mergi la inceput