Ingineri fosti, viitori....(9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


alinaalex, bine ai venit la noi, te voi trece cat de curand in listuta!!
raresionut, bine-i sa te mai vada omul pe aici (vorbea musca de pe caciula mea).Daca tot ai mentionat cuvantul auditor, eu tocmai vreau sa fac cursul de auditor energetic care este de mare viitor deoarece se introdc certificatele energetice pentru cladiri si vor fi obligatorii. Singurele 2 probleme ar fi: 1) cursul dureaza 2 saptamani (10 zile lucratoare, 8 ore pe zi) si nu cred ca-mi da seful liber si nu prea-mi arde sa imi iau concediu de odihna si 2) examenul il pot da cel mai devreme anul viitor (asta in cazul fericit in care obtin derogare). Dar....de facut vreau neaparat sa il fac. Si mai vreau sa ma apuc de cursuri de germana, ca m-am apucat acum 4 ani si am lasat-o balta....(wow....4 ani)....

Oti ce freza are Ana... foarte moderna.
Katik,

Va doresc sa va ocoleasca racelile, gripa, stressul si toate relele.


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alina, bine ai venit!
Kati, multa sanatate copilasilor!
Cica vine maine zapada si pe la noi... cine stie daca va ajunge, poate iar se pierde undeva pe traseu.
Noi suntem o.k., pe mine ma zgarie un pic in gat, dar nu ma las, tratez cu indiferenta totala

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by aime




Alina(rareasionut) chestia cu auditorii e si nu e de maaare viitor,dar poti fi pe langa job-ul tau si consultant part time la vreo firma doua ca se poarta acum,asta daca-ti place AQ-ul ...eu am fugit cat am putut ptr ca urasc hartogaraia si limbajul lor de lemn.Am auzit ca de cand cu Europa,si micile firme de confectii(de ex) vor certificari in calitate...asa ca...go for it...insa cursurile is cam piperate dupa cate stiu,poate ai norok sa te trimita firma unde deja job-uiesti .


aime si Vladimir




Cunosti amanunte intemeiate despre problema, nu de alta dar m-am dezumflat dupa ce am citit postarea ta...caci eu vedeam altfel problema....si inca ceva ce inseamna AQ?
Stiu caci cursurile nu depasesc 30-4o euro/zi si dureaza pana la 7 zile.


Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Alina, AQ=asigurarea calitatii, se ocupa cu managementul calitatii intr-o firma. Daca vrei maine intreb pe tipa AQ-ista de la noi ce-i cu cursurile astea mai excat si-ti scriu amanunte.Din cate mai tin minte tu lucrai undeva in sanatate, de aia nu cred ca ai auzit termenul, de altfel ff uzitat in industrie...apropo, nu vrei sa facem schimb de locuri de munca , ca eu ma chinui sa ajung undeva in sanatate, la un laborator, da favoritismele is inca in floare si eu inca sper ca fraiera sa capat un post candva . de industrie is satula pana in gat, de 11 ani lucrez in vopsele, cu pauza de CIC, si mi-ajunge cat am inghitit, hidrocarburi de toate cele , izocianati si butanol si lista e luuuungaaaaa....
Gata, ca m-am lungit...."dondi" (adica noapte buna, in limbajul vladutzesc al lui fii-miu )

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by aime

Alina, AQ=asigurarea calitatii, se ocupa cu managementul calitatii intr-o firma. Daca vrei maine intreb pe tipa AQ-ista de la noi ce-i cu cursurile astea mai excat si-ti scriu amanunte.Din cate mai tin minte tu lucrai undeva in sanatate, de aia nu cred ca ai auzit termenul, de altfel ff uzitat in industrie...apropo, nu vrei sa facem schimb de locuri de munca , ca eu ma chinui sa ajung undeva in sanatate, la un laborator, da favoritismele is inca in floare si eu inca sper ca fraiera sa capat un post candva . de industrie is satula pana in gat, de 11 ani lucrez in vopsele, cu pauza de CIC, si mi-ajunge cat am inghitit, hidrocarburi de toate cele , izocianati si butanol si lista e luuuungaaaaa....
Gata, ca m-am lungit...."dondi" (adica noapte buna, in limbajul vladutzesc al lui fii-miu )

aime si Vladimir




Sigur ca vreau mai multe amanunte. Lucrez in sanatate si o fac cu foarte multa placere, dar am avut ceva divergente cu sefa in vara si caut o cale de ocolire a jobului.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Eu lucrez intr-un laborator de calitatea apei ,am facut cursuri de auditor intern pentru laboratoarele de incercari dar am primit doar diploma de participare la cursuri si nu certificat de auditor intern (pentru a-l primi trebuie sa fac 5 audituri interne ca auditor in formare si apoi sa dau un examen ).CURSUL L-AM FACUT IN DECEMBRIE 2004 dar nu pot participa la audituri pentru ca acestea trebuie organizate de o firma care sa te coopteze si pe tine .In cadrul administratiei nu s-au organizat aceste audituri (cel putin nu cu Tulcea).Mie totusi imi place sa lucrez in acest domeniu dar imi place ce fac si acum .Eu as dori sa lucrez in calitate de colaborator pentru intocmirea documentelor necesare implementarii sistemului calitatii conform ISO 17025/2005 si nu gasesc asemenea oferte .

poze1
poza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu citesc sa stiti, dar sunt mai lenesa la scris .

Anca, buna treba cu auditul energetic. A facut o prietena de-a mea, ea m-a dus la aeroport si pe drum mi-a spus ca a dat examen, a luat, a inceput deja calcule pentru doua cladiri. Stampile inca nu s-au dat, iar examenul zicea ca a fost greu, mai ales ca ea a terminat de vreo 15 ani facultatea de Inginerie Mecanica in Politehnica si i-a fost destul de greu sa faca in examen probleme.
Daca tu chiar vrei sa-l faci si nu poti sa-ti iei concediu, baga un medical pe motiv de viroza si imposibilitate de venit la servici unde sa iti expui si colegii (eu vorbesc care azi chiar ma gandeam ca nu am avut nici un medical in Ro). Ficatu tau ce mai face?

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna dimineata!
Cu chu cu vai am reusit sa pun niste poze!
Trageti cu ochiul in Vladimir sa le vedeti. inginerele

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

quote:
Originally posted by Ioana81

Buna dimineata!
Cu chu cu vai am reusit sa pun niste poze!
Trageti cu ochiul in Vladimir sa le vedeti. inginerele

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir
Botez


Pe nerasuflate le-am vazut, e atat de dulceeee, un scumpici ca si parintii lui.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna dimineata.

Scuze de absenta,am fost prinsa in valtoarea weekendului... + vineri am avut o zi de kko la servici deoarece am cerut marire de salariu ( justificata) si mi s-a refuzat ceea ce m-a intors pe dos, pt. ca este foarte nedrept (long story).

[b]Otilia[b], o sa fac cursul de audit in toamna probabil...e greu cu concediul medical, ca mi-ar trebui 10 zile si nu e usor de obtinut asa, fara motiv. Dar o sa fac cu siguranta cursul, examenul insa il pot da in mod exceptional la anul, daca nu peste 3 ani.

Va pup. N-am apucat inca sa vad pozele cu Vladimir.


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput