Help! Caritas Dr. Sorin Ionescu

Help! Caritas Dr. Sorin Ionescu | Autor: scumpinici

Link direct la acest mesaj

Buna.
Stie careva dintre burtici ceva despre spitalul Caritas? Aspecte mai noi legate de starea spitalului? Dar de dr. Sorin Ionescu? A nascut cineva cu el? cum e ca doctor?
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonik80 spune:

Buna scumpinici! Sunt Simona si am nascut acum o saptamana jumatate un baietel cu dl doctor Ionescu Sorin. E un doctor super de treaba, nu trebuie sa iti faci probleme in privinta lui. Eu am ajuns la spital si intr-o ora am nascut. Am nascut la 5 fara 10 dimineata, iar dl doctor a venit de acasa imediat, nici nu am apucat sa imi dau seama. Am fost la camera de garda, pana a chemat asistenta de acolo pe doctora care era de garda si m-a consultat, mi-a scris datele acolo, l-a sunt pe dl doctor si i-a spus ca nasc, pe urma m-au dus in sala de nasteri sa il astept acolo si mi-a spus sa ma intind in pat pana vine dl doctor. Nici nu m-am asezat bine in pat ca dl doctor intra deja pe usa si mi-a spus: hai pe masa . Asa ca... poti sta linistita. Te pup si... nastere usoara!!!!!!!!!!!!

SToma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilis spune:

Stai linistita, este un tip super de treaba si il stiu de cand era asistent la studenti.
Acum patru luni si jumatate el a avut curaj sa-mi puna doar trei fire la operatia de cezariana (a fost mana a doua) si acum am o frumusete de cicatrice care se confunda perfect cu un rid asa ca este un tip care se gandeste si la estetica nu numai la produsul finit..
Pe vremea cand eram in facultate, sotul si el la facultate l-a avut asistent la modulul de ginecologie si imi povestea de el ca era foarte cautat pentru avorturi pentru ca era singurul care nu avea complicatii dupa, pentru ca lucra foarte constiincios si corect..
Ca om iti garantez ca este super OK daca nasti natural nu am experienta dar nu cred ca poate fi altfel decat este de obicei.
Nastere usoara si sa ai un bebe sanatos

miresica de iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Buna,

Doctorul meu este tot la Caritas si ma intereseaza care sunt conditiile in spital. Mie mi-a spus ca pot sa platesc o rezerva. Voi cum ati facut?
Doctorii neonatologi cum sunt?

Multumesc

Mamica de Iulia (06.02.2004) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryanne spune:

Buna.Si eu sunt o viitoare tanara mamica din Bucuresti si urmeaza sa nasc la Caritas intre 12 si 17 iunie cu d-na dra Moraru Rodica,care in urma cu 2 luni mi-a spus k in jurul acelei date urmeaza sa plece in concediu,as fi foarte recunoscatoare pt un sfat,iar daca mai sunt mamici care stiu k o sa nasca la Caritas in perioada asta le astept cu un mesaj.va poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Eu am nascut de 2 ori la Caritas, acum 3 ani jumate si a doua oara acum 8 luni. Spitalul nu-i grozav , ca sa nu folosesc alt termen, dar nu-i nici o vagauna...

La neonantologie sunt medici si medici, depinde de cel la care nimeriti... Si mai depinde de relatiile pe care le au cu medicii vostri ginecologi, cel putin asta am obs eu... Acum 3 ani jumate Luk animenrit la dr. Patrascu, cam fitzoasa si miorlaita . Iar acum 8 luni Ilinca a nimerit la dr. Visan, sefa de sectie, o doamna mai in varsta, fata batrana , daca intelegeti conceptul. Dar amandoua au fost ok, profesioniste si destul de dragutze. Nu ma pot vaita ca n-am de ce. Ideea e sa zici ca ele si sa faci cum simti ca e mai bine. Dr Visan chiar n-a vrut sa primeasca nimic, i-am luat in ultima zi un tort si-un buchet mare de flori.
Alta treaba e insa cu asistentele la copii, astea nu-s tocmai rezonabile , asteapta mai mereu ceva (nu toate, dar majoritatea), sunt uracioase si te reped dc te vad mai slaba de ingeri.

In schimb asistentele la terapie intensiva (ptr cine naste prin cezariana) sunt extrem de amabile, se ocupa frumos de pacienti, sunt comunicative si volubile indiferent dc le dai ceva sau nu...

Eimotto, e o rezerva cu plata, nu stiu cat costa, eu n-am stat in ea. Daca ai bafta sa fie libera, o poti lua tu. Ce vreau sa va mai spun este ca mai sunt 4 rezerve langa sectia de noi nascuti. Doua sunt cu 2 paturi, 2 cu cate un pat. Toate 4 au acces la o baie separata care e curata si utilizabila. La rezerve e foarte curat, chiuveta in camera, se schimba lenjeria, se spala in fiecare zi.

Nu mai stiu ce sa va povestesc... Mai intrebati voi si va ajut cu mare placere, dc stiu. Nu ma intrebati insa de medici, al meu e din Spitalul Militar, e part time, ca sa zic asa, in Carias. Dar stiu despre dr. Ionescu ca e un dr bine cotat, e dragutz, se poarta frumos cu pacientele, e un profesionist. Asa, din privire, cred ca stiu o groaza de medici de acolo, dar nu le-am retinut niciodata numele, nu m-a interesat in mod deosebit.

si nasteri usoare!!!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu... Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstinna spune:

buna la toata lumea,am si eu o rugaminte la mamicile care au nascut la caritas cu dr ionescu,cat au dat pt nastere pt k sincer eu nush cat se da sunt si destul de tanara si nu am nici o idee cum se procedeaza,cine poae sa ma ajute????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeamb spune:

Buna,

Sper sa iti fie de folos informatiile mele. Dr Ionescu Sorin nu are tarif prestabilit, poti sa ii dai cat ai caci e un adevarat profesionist. Desigur, ca orice om cred ca e f atent daca ii dai mai mult insa cunosc fete care au dat 600 lei si tot grijuliu a fost.

Am nascut in martie la Caritas cu Dr IONESCU SORIN si sper sa va fie de ajutor informatiile mele.
Eram ingrozita de ceea ce auzisem despre Caritas insa povestea mea este una fericita.
Am nascut cu epidurala, in 1 ora si jumatate din momentul in care am ajuns in spital, totul a fost foarte usor. Toata lumea s-a purtat exemplar cu mine, domnul doctor a fost extraordinar insa nici nu ma asteptam la altceva din partea lui caci e un doctor adevarat.
Acum preturile:
-doctorului i-am dat 1200 lei(nastere naturala) si a fost f multumit insa sigur s-ar fi purtat excelent si daca ii dadeam 500-6oo ron.
-anestezista cu epidurala 250 lei
-neonatoloaga 350 lei
-rezerva in care am stat 3 zile 300 lei
-asistente in sala de nastere 150 lei
-la toaleta 10 lei de fiecare data(intro zi am fost de 4 ori..40 lei insa ma spalau cu apa calduta, ma tineau cand ma asezam, ma ajutau sa cobor, imi vorbeau frumos, deci s-a meritat)
-apoi "fara numar" pentru asistente...am avut 500 lei pe care i-am cheltuit pana la ultimul banut- venea sa imi schimbe lenjeria dadeam 10 lei, sa imi faca curat in camera- 10 lei, sa faca gauri la bebita in urechi -40 lei, cand o lua la baita 10 lei, sa vad si eu cum ii face baita - 20 lei, sa imi dea indicatii cum sa o ingrijesc acasa pe bebelusa- 20 lei si uite tot asa....

M-a costat destul insa s-a meritat, nu am avut contact cu mizeria din spital si m-am simtit f bine, toata lumea s-a purtat excelent cu mine si asta e cel mai important caci dupa nastere nu as mai fi avut resurse sa ma cert cu asistentele.
Multa bafta cu nasterea si vi-l recomand cu caldura pe dr. Ionescu Sorin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Buna!
Stie cineva ceva de dr. Georgian Mihaela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fournicutza spune:

hello, fetele!p[t ca nu imi raspundea nimeni si eram nelinistita am dat o fuga in vizita la spital.am vazut o rezerva de 2 paturi, era f mare si f curata,nu era goala:)
spitalul ma asteptam sa fie murdar, dar nu am vazut , ce-i drept zugravela si arhitectura te sperie un pic, dar inauntru e ok, si am vazut si locul unde stateau bebeii, erau vreo 5-6
mi s-a zis de catre o infirmiera ca dc bebele e ok ti-l dau in rezerva,
mi-a placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

fetelor, cum se procedeaza? banii se dau medicilor si asistentelor inainte de nastere sau dupa? Sau in timpul travaliului?(oare mi-o mai sta gandul la bani in timpul travaliului?) Sunt la prima sarcina si habar n-am cum sa procedez ca sa nu lezez cumva pe cineva. Echipa medicului va fi remunerata de medic sau ma duc eu la fiecare in parte? N-am fost niciodata intr-un spital pana acum, si.... chiar nu stiu cum se obisnuieste. In principiu doctorul meu mi-a spus ca daca e cazul, voi face cezariana. Stiu ca am abordat un subiect delicat, dar... poate ma ajutati cu vreo informatie...

+32

Mergi la inceput