Fetele din America (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

aia ma intreb si eu, eu mi l-am facut in 2002 si era de tip nou, dar cum ei le schimba in fiecare an cin' sa le mai stie...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

si eu cam tot pe-acolo, in 2003 mi l-am facut si tot asa cica era 'de tip nou'?!..

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

E cel cu pagina cu poza laminata si pe fundalul paginii sa mai vede inca o data poza. E mai frumusel sa zic asa!

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Philip, sa iti spun cum a facut sotul meu (noua ni s-a parut cel mai simplu si rapid)...
A plecat la Washinton intr-o zi (la ambasada, nu mai stiu daca si-a facut programare inainte, cred ca da), a obtinut o imputernicire pt mama lui sa poata sa ii schimbe pasaportul in Ro si i-a trimis ei toate actele. Soacra-mea a fost la urgenta si in 2 sapt aveam pasaportul nou inapoi cu toate actele...
A fost cel mai simplu...am auzit ca aici dureaza f mult si lui ii trebuia rapid...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Da da,varianta SINZIANEI e cea mai rapida si usoara,relativ..asa am facut si noi,adica sotul...si a fost super ok...eu nu inteleg de ca va chinuiti sa va faceti aici ca e mai complicat...ma rog,ar fi o problema daca nu aveti pe nimeni acasa,care sa mearag la politie cu el..a,si sigur nu se mai prelungesc...nu stiu motivul dar stiu ca iti fac altul,de prelungit nu mai vor...asa ne-au zis noua de la ambasada aici in Washinton.

Bafta cu pasapoartele!






Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=12e3d1483e9c64814cf29c&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Daca la depunerea dosarului pentru obtinerea cetateniei nu se cere pasaportul romanesc, eu nu mai vad nici un motiv ca sa ni-l innoim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Antoanela da cunosc pe cineva care si-a facut pasaportul asa, adica prin consulat, anul trecut si a durat un pic peste 6 luni. Noi ne facem acum alte acte, pe care le-am pierdut, tot prin consulat si cica dureaza trei luni.

Am si eu o intrebare ca tot sunteti la discutia despre pasapoarte, a calatorit cineva de aici NUMAI cu travel document, fara pasaport? Travel document se elibereaza numai ptr un drum one way,cand ai pasaportul expirat, pierdut sau furat.
va intreb caci am incercat ieri sa cumpar bilete ptr luna mai si agenta de la Kaventravel mi-a spus ca nu a auzit pe nimeni care sa fi circulat asa, adica pasaport expirat si travel document da, dar fara de loc pasaport nu. Si din pacate sotul meu este in aceasta situatie, caci naroada de mine ia pierdut pasaportul abia facut in tara.
va rog raspundeti-mi si mie daca stiti, ca ma grabesc sa cumpar biletele si nu stiu daca sa iau ptr sot sau nu.

A Andreea, pasaportul din 2002 e de tip vechi, acum pagina speciala e un pic schimbata.Dar pana in septembrie tu poti sa-ti schimbi prin consulat pasaportul sau poti circula cu el asa.

Antoanela tu poti sa-ti schimbi pasaportul in zilele care stai in romania caci acum pasapoartele se elibereaza in aceeasi zi, cele in regim de urgenta.


Liliana

Cele mai noi poze

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Polux, daca nu e cu suparare imi spui si mie ce cota v-au dat cei de la Kaventravel la bilete pina in Romania? Vrem si noi sa mergem mai prin vara, dar inca n-am inceput sa dau telefoane...

Anca, Andreea (6 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoaneta1 spune:

Dar daca eu nu mai am carte de identitate, pot sa pun pe cineva din Ro sa imi schimbe pasaportul? Nu mai am buletin si cum as mai putea avea, daca nu mai am domiciliul in Ro?
Sper sa mearga la urgenta, da' daca nu am pile, nu cred ca imi fac aia in doua zile. Am mai patit odata asa in 2002, cand m-am dus in Ro o saptamana special ca sa imi fac pasaportul (dar veneam din Germania nu din USA) si pana la urma am reusit, dar dupa ce m-am milogit de comandant si am stat la o coada imensa cu tot felul de tzigani si era si sa nu mai intru la comandant, am intrat ultima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lummy spune:

Polux stiu eu o prietena care a calatorit cu travel document. A plecat luna trecuta si nu a avut chiar nici o problema. Hartia i-a eliberat-o cu cateva zile inainte de plecare de la consulat, este valabila doar o luna si se poate calatori numai one way.

Lummy

Mergi la inceput