Referinte: pro si contra scoala nr. 97, sect 4

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diaconu.G spune:

Buna!
Am citit discutiile legate de after school-ul scolii 97 si m-am gandit sa dau o mana de ajutor
Am avut copilul la after school in cadrul scolii 97 si am fost multumita. Temele erau la zi aaa, si sa nu uit, meniul de la restaurant era in adevaratul sens al meniului, complet, diversificat si dupa spusele copilului meu chiar gustos. Si optionalele erau destul de atractive si interesante.
Cand vremea era frumoasa erau scosi si afara. In curtea scolii sau intr-un parculet din apropiere.
Sper ca v-am ajutat cat de cat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_ioana spune:

Buna! Va rog mult sa ma ajutati cu clarificarea unui zvon...am auzit ca 97 a depus cerere la minister sa nu faca grupa de clasa 0 anul acesta...stiti cumva daca este adevarat?
noi nu prea avem alta varianta decat 97...si daca nu facem clasa 0 la scoala, si ne ducem la pregatitoare la gradinita, riscam ca in 2013 sa nu ne primeasca in clasa intai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iib spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicaflory

Informatii despre scoala 97 gasiti pe sit-ulscolii www.scoala97.ro,inscrierile se fac incepand cu data de 15 ianuarie pana la 31 martie,cele 6 invatatoarele care acum au clasele de aIVa care apar pe sit,4 dintre invatatoare vor iesi la pensie in acest an....astepam alte pareri...


Si noi avem un baiat care va incepe scoala anul asta. Probabil tot la 97.

Sunt cam derutat de cele de mai sus. Din toate informatiile mele stiam ca inscrierile vor incepe abia in Martie. MONICAFLORY spune ca in Martie ele se incheie...

Va multumesc daca ne puteti lamuri cum e de fapt cu inscrierile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Cauta pe google sau mergi la scoala
Din cate stiu eu inscrierile in clasa I incep in martie


Edit: am gasit asta: http://www.scoala97.ro/noutati/strazi_arondate_scolii_97_in_vederea_inscrierii_in_clasa_pregatitoare_si_in_clasa_i-121.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mama_ioana

Buna! Va rog mult sa ma ajutati cu clarificarea unui zvon...am auzit ca 97 a depus cerere la minister sa nu faca grupa de clasa 0 anul acesta...stiti cumva daca este adevarat?
noi nu prea avem alta varianta decat 97...si daca nu facem clasa 0 la scoala, si ne ducem la pregatitoare la gradinita, riscam ca in 2013 sa nu ne primeasca in clasa intai...

Buna! eu acum termin cls a VIII-a la 97 si vreau sa-ti spun ca nu stiu sigur daca este adevarat ce ai auzit tu,dar pe noi ne intrebau profesorii daca avem frati/surori care trebuie inscrisi in cls 0 pentru a le da datele sa-i treaca pe liste. apoi ne-au spus ca vor merge prin blocurile din sect. 4 sa intrebe.
Ai vazut si tu la tv ca la un moment dat puneau cls 0 sub semnul intrebarii...pe urma nu stiu ce s-a mai intamplat..
sper ca ti-am fost de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoreSS2010

Ne puteti ajuta cu cateva sfaturi, pt ca nu ne putem decide sub nici o forma. Din cele 6 invatatoare care vor prelua clasa 1 in 2011, doar despre doamnele Istodor si Oprea avem referinte... Baietelul nostru este putin mai timid si introvertit, deci in primul rand, dorim sa-i fie mai usor la inceput si abia apoi ne gandim la rezultate... Am inteles ca dna Istodor are rezultate bune. Este dura? Stiti cumva ce varsta au doamnele Oprea si Istodor?

Citat:
citat din mesajul lui maria.amana

Am o prietena foarte buna care a avut seria trecuta baiatul la dna Istodor. Este o invatatoare buna, copiii o iubesc foarte mult, desi uneori ii cearta destul de rau.
Are rezultate bune la concursuri cu elevii dumneaei



Buna! stiu ca e tarziu dar pot sa-ti spun cate ceva despre dna Petre,din pacate se pensioneaza anul asta.
eu la dansa am fost,acum termin a VIII-a. este o invatatoare foarte buna,intelegatoare,iubitoare,protectoare si dura cand este cazul. toti am iubit-o si inca o iubim,a fost ca o mama pt noi. si eu am fost foarte timida cand eram mica :D dar dna Petre a reusit sa ma scoata din carapacea mea:)). ei...cam atat.
la ce invatatoare a intrat pana la urma baietelul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amira2005 spune:

N-am mai postat de mult dar asta nu inseamna cu nu va urmaresc.
Pentru Sirimie: Te rog sa-mi spui cum e la d-na Degeratu, vreau sa-mi transfer fetita la aceasta scoala si mi-a fost recomandata ca o persoana calda si blanda. Poti sa-mi dai mai multe detalii.Multumesc mult
La after-ul scolii copii au posibilitatea sa se schimbe sa stea in ceva mai comod?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amira2005 spune:

Dar la doamna Popa Angela are cineva copilul? Vreau si eu mai multe detalii despre aceste invatatoare pentru a putea face alegerea cea mai bna pentru fetita mea. Am inteles ca are a I a D. Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amira2005

N-am mai postat de mult dar asta nu inseamna cu nu va urmaresc.
Pentru Sirimie: Te rog sa-mi spui cum e la d-na Degeratu, vreau sa-mi transfer fetita la aceasta scoala si mi-a fost recomandata ca o persoana calda si blanda. Poti sa-mi dai mai multe detalii.Multumesc mult
La after-ul scolii copii au posibilitatea sa se schimbe sa stea in ceva mai comod?


Lui Vladut ii place la scoala Cam asta e ce pot sa spun despre doamna Degeratu . Ii place sa isi apropie copiii.

La afterschool se pot schimba daca o fac singuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Noua ni s-a spus de la scoala ca anul acesta nu va mai fi after school din cauza claselor pregatitoare (nu mai sunt sali libere).

Mergi la inceput