Referinte: pro si contra scoala nr. 97, sect 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

da,sigur este afterschool

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoreSS2010

Ne puteti ajuta cu cateva sfaturi, pt ca nu ne putem decide sub nici o forma. Din cele 6 invatatoare care vor prelua clasa 1 in 2011, doar despre doamnele Istodor si Oprea avem referinte... Baietelul nostru este putin mai timid si introvertit, deci in primul rand, dorim sa-i fie mai usor la inceput si abia apoi ne gandim la rezultate... Am inteles ca dna Istodor are rezultate bune. Este dura? Stiti cumva ce varsta au doamnele Oprea si Istodor?



Doamna Oprea are sigur pana in 40 de ani, are si un copil clasa a V-VI(sau poate doi, nu stiu sigur), doamna Istodor sigur este trecuta de 50 de ani, are un nepotel de care stie toata lumea ca este foarte mandra. Pentru doamna Istodor sigur vor fi foarte multe cereri.

Daca baietelul tau este mai timid, poate doamna Robertina este varianta cea mai buna. Am o alta prietena care si-a mutat copilul la dansa, la inceputul clasei I tocmai pentru ca era la o invatatoare mai severa si nu se putea acomoda cu un asemenea stil. In cazul acesta a fost o alegere foarte buna.
Alta invatatoare mai blanda este doamna Degeratu, va lua si dansa clasa I.
Sper ca am putut sa-ti fiu de ajutor cu aceste informatii. Mult succes in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Intram si noi in randul cautatorilor de scoala.

Am o intrebare: de ce clasele A si B sunt cele mai bune in scoli, stie cineva? Se stie de la inceput ce clase A/B/C/D va lua o anumita invatatoare?

Cand se face repartizarea pe clase?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Au inceput inscrierile la sc. 97?

Maria.amana despre doamna invatatoare Dogarel ce stii? Este dura cu copiii, e apropiata de ei? Am auzit ca este o invatatoare buna, dar nu stiu cum se comporta cu copiii (daca tipa la ei...) si cum se acomodeaza copiii cu dansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Noi am fost si ne-au zis de la secretariat ca putem depune dosarul de inscriere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela2001

Au inceput inscrierile la sc. 97?

Maria.amana despre doamna invatatoare Dogarel ce stii? Este dura cu copiii, e apropiata de ei? Am auzit ca este o invatatoare buna, dar nu stiu cum se comporta cu copiii (daca tipa la ei...) si cum se acomodeaza copiii cu dansa.

Am o prietena destul de apropiata, a avut copilul in clasa I la d-na Dogarel. Nu s-a acomodat copilul cu stilul dansei, asa ca a mutat copilul. Au fost mai multi care s-au mutat din acelasi motiv. Doamna Dogarel este mai stricta si mai severa, dar ca invatatoare este buna. Prietna mea si-a inscris fetita la ea la clasa pentru ca stia de la parinti de pe seria precedenta ca este o invatatoare buna, dar pentru fetita ei (si pentru alti cativa colegi), doamna Dogarel nu a fost alegerea cea mai buna.
Mult mai apropiata de copii este doamna Istodor. Are si ea toanele ei, cand se supara pe ei, dar per total este o femeie inimoasa. Eu am auzit de ea de la semi-internat, copiii o iubesc mult. Momentan cred ca are ceva probleme personale, am vazut-o in doliu, arata si foarte obosita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Deja sunt in ceata!Eu optasem pt d-na Dogarel tocmai pentru faptul ca am inteles ca d-na Istodor ii cearta.
maria.amana ce intelegi prin e mai stricta si mai severa?Poti sa ne povestesti o intamplare concreta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Eli05 si eu la fel ca si tine optasem pt dna Dogarel,caci auzisem ca dna Istodor ii cam cearta. Si eu sunt in ceata acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Da..mai asteptam opinii.Chiar e o alegere dificila si foarte importanta pentru copilasi.Eu vad de la gradinita.Baietelul meu o iubeste pe una dintre doamne,iar de cealalta spune ca ii e frica.Vreau sa mearga cu placere la scoala.
Ela2001,ti-am trimis un mesaj privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu intentionez sa vorbesc cu directoarea despre invatatoare, sa-si dea cu parerea care s-ar potrivi baietelului meu.

Mergi la inceput