Mamici din Arad...??? (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Alinush, administratorul ne-a spus ca ce a facut presedintele de bloc nu este legal (calculul asta al caldurii adica) si ca sa facem o adresa prin care sa-i cerem sa ne explice cum a ajuns la suma asta. A zis administratorul ca si el e curios care e explicatia mosilor. Si a mai spus ca daca nu se rezolva, putem da in judecata asociatia, ca sigur sigur o sa castigam.
Maine merg la doctor, abia astept! Vreau sa nasc odata, nu mai pot....sunt cat un balaur si ma si simt asa, nu pot dormi...ufff, iar ma vait.

In legatura cu "batista bebelusului", am auzit si eu ca e tare buna, dar pe pagina de net a ei este lista cu farmaciile care o comercializeaza. In Timi sunt vreo 2 farmacii, oare nu e mai usor sa mergeti sa o luati de acolo? Costa 45 ron, daca nu ma insel, nu-i asa?
Am fost azi la Primarie sa ma interesez din timp de ce acte avem nevoie pt cand vine bebe. Alea de la nasteri, unde se elibereaza certificatele...niste SCARBOASE. Mi-au spus asa de sus ca sa vin cand se naste copilul cu ce mi se da de la spital ca stiu ele apoi ce au de facut. In schimb, la camera de langa, la servicii sociale, unde se depun actele pt alocatia de nastere si indemnizatia de nastere era o doamna de nota 11. A avut atata rabdare, mi-a raspuns la tot ce am intrebat-o si mi-a si dat documentatia cu ce am de adus pt dosar.

Ma tot gandesc la botez... Langa Biserica Rosie din centru este un fast-food. Ziceam sa facem aici ca noi stam exact langa si ne-ar fii mai usor cu bebe, dar pt 30 persoane ne-au spus ca meniul (numai mancare,fara bauturi si dulciuri pe care trebuie sa le aducem noi) si inchiriatul salii costa 20 milioane. Sincer, pt 3 ore cat dureaza botezul si meniul (care nu este atat de variat ca la o nunta) mi se pare cam mult.
Voi unde ati facut si cam cat a costat?

Pupici!

Maria Rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am fost la serbare, a fost foarte fain, am facut ceva poze, dar Calin a uitat sa incarce bateriile de la aparat si dupa 5 poze "a murit", asa ca a mai facut cu telefonul.
Adelina a stat acasa cu o prietena de-a mea, i-am dat sa pape inainte si a fost cumintica.

Gabi, mersi de "oferta", dar era mai complicat sa o duc la tine, mai ales ca tuseste putin si nu as fi vrut sa se imbolnaveasca si Ioana, apoi am citit ca si Cipri e bolnav, aveai prea multi pe cap, mersi mult oricum. Sanatate lui Cipri! Cum a reusit sa se imbolnaveasca?
Adriana m-a sunat azi si a zis ca maine la 10 face Natalia(asist. lui dr. Popa) vaccinurile si sa merg cu Adelina. Nu stiu ce sa fac, voi merge totusi sa o consulte si daca dr. zice ca-i pot face cred ca ii fac, nu as vrea sa amanam pana luna viitoare, dar nici nu as vrea sa-i fac daca e bolnava, nici eu nu stiu ce vreau.

Maria, e mai simplu sa o comanzi pe net decat sa mergi pana in Timisoara dupa "batista bebelusului", mai ales daca nu ai drum la Timi. Eu chiar ieri am comandat-o pentru o prietena.
Nu o lasati asa cu cheltuielile, de ce sa va ia pe voi de fraieri?

Restul fetelor ce faceti, va pregatiti de sarbatori?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Maria, ma intrebam daca ai nascut ca nu ai mai dat semne! iti doresc nastere usoara!
Alina, Cipri are acelasi tip de 'raceala"cum am avut eu, cu febra dureri groaznice de cap, frisoane, durere in gat si amigdale inflamate. El a facut febra mai mare decat mine a avut 38.7. ma bucur ca ati reusit sa mergeti amndoi la serbare. Imi pare rau ca nu ti-am putu fi de folos, o faceam cu placere


Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Noi nu facem pregatiri pentru sarbatori anul asta. Nici macar brad nu am cumparat...si nici cadouri de Craciun nu ne facem. Bebe e cadoul nostru, il asteptam cu nerabdare (adevarul e ca stam si cam nasol cu bugetul).
Oricum de Craciun mergem aici in Arad la socri si a doua zi la tara la bunici, asa ca am scapat de gatit si alte cele.
Promit solemn ca o sa fie primul si ultimul Craciun fara bradut si fara cadouri!!!

Maria Rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Abia acum reusesc sa intru ca am fost plecata azi si am avut musafiri acuma seara, numa' ce au plecat. Varamea cu copilasul ei care e mai mic cu 3 saptamani ca Bogdi.

Gabi, imi pare rau de Cipri. Sper sa-i treaca repede sa nu ia si Ioana.

Maria, lasa ca la anul o sa fie si cineva care sa se bucure de brad cu voi. Nastere usoara sa ai iti spun de pe acum, ca poate nu mai intri sau nu mai reusesc eu sa intru.

Ioanaaaaaaaaa? Da un semn de viata macar sa stim ca esti ok.

Alina, noi nu am amanat vaccinul dintr-ul motiv anume, da am vorbit cu dr si am zis ca mai bine sa il faca la inceputul lunii sa nu am surprize de sarbatori.

Eu azi am avut chef de retusuri cu lavabil prin camere. Unde mi s-a facut mucegai am tot curatat cu apa si clor si s-a dus lavabilul. Am descoperit ca aveam acasa de acu un an o solutie pt mucegai si am dat cu ea, iar dupa ce s-a uscat am dat cu lavabil. Sa vedeti ce teste am facut ca eu am un crem in camera. A trebuit sa ma chinui cu nuantele ca sa nu se vada urat, da' am reusit pana la urma. Si daca tot am inceput am facut si pe hol si in sufragerie, ca Sorin imi tot omoara tantari si lasa urme .

Bogdi si-a schimbat programul de somn si abia la 10 acuma s-a trezit asa ca pana la 12 si ceva nu cred ca va dormi. Sta cu Sorin sa pot eu sa va scriu.

Ma duc sa ma pregatesc de schimbat scutece, etc.
Noapte buna.

Am uitat, care ati folosit ceva pt gurita la bb in afara de glicerina boraxata ca am vazut ca Bogdi are ceva sub limba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, si la tine au mucegait peretii? Ce ma enerveaza ca si la noi in dormitor, dar habar n-am care ar fi cauza, de 6 ani de cand ne-am mutat n-am avut probleme, nici cand am pus geamurile termopan.
Calin a luat ceva spray de la Praktiker, maine il incercam.
Eu pe Dragos l-am facut cu Nistatin solutie in gurita, la Adelina nu a fost cazul.

Oare unde o fi Ioana? I-am trimis un sms, dar n-am primit raspuns.
Adelina tuseste bine, tuse seaca,mai mult cand doarme sau cand se trezeste, sa vedem ce ne zice maine dimineata dr.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ne-am intors.

Mihaela, chiar am fost si noi marti prin mall si am vazut camera mama si copilul, e chiar super...

Chiar asa ce-o fi cu Ioana?????

Flavia, glicerina cu stamicin, glicerina boraxata e cam toxica ptr sugari.

Maria, mai un pic... Esti pe ultima suta de metri!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Maria cand e DPN-ul tau ?in decembrie sau ianuarie ? fetitele se grabesc nitel, asa zice folclorul .Eu am avut bradul impodobit din 6 decembrie in anul in care am nascut....

Diana ce ai mai vazut fain in Timi ?
Flavia cum merge fara debridat ?
Gabi cum e Tudor consiliat ? cuminte ? Insanatosire grabnica lui Cipri . Eu m-am obisnuit fara ochelari de nevoie dar oricum e muuuuuuuuult mai bine decat cu ei ( din cauza lentilei cu dioptrii) , mai vb la telefon.
Alina imi pare rau de Adelina , dar ai noroc cu batistuta
Maggda am vb la Szeged cu dr. si zicea ca e ok sa vina prietenii tai cu fetita, asta daca mai e valabil .
Claudia ai o scumpete de fetita in roz cu niste ochi mari identici cu ai tai .
Clau mai traiesti ? sau esti la curs de bucatarese ?
Ce se intampla cu Ioana , trebuia sa mearga pe undeva ?
Maria te referi la cele 2 magazine din Mall in Timisoara ? tu acolo zici ca nu sunt scumpe jucariile ? intr-adevar sunt foarte multe dar cand ma gandesc la carucioarele de la Miniblue cu 1900 Ron lesin.....



Mey nu stiu ce e cu fiica-mea ca se tot foieste toata noaptea , se trezeste si-mi spune ca a plecat Mos Ene , se maraie iar dimineata e prima sus cu noaptea in cap .Azi nu ca a stat treaza azi noapte .Nu are muci, febra nu cred, sa fie numai din cauza ca nu a mers pe afara zile astea din cauza vremii ?


Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Carmen jucarii faine in Mall sunt la Diverta si preturile sunt relativ ok, e plin de fisher price, chicco, v tech, jucarii de calitate. Acolo am vazut tablita ca a voastra dar ptr baietei insa 700000 nu sunt pregatita sa scot din buzunar... Am zis ca vedem in Ungaria in ianuarie ca vreau neaparat sa mergem. Ca n-o fi de craciun, asta e, inca nu pricepe el valoarea jucariilor si asocierea cu un anumit eveniment.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am venit de la dr., am facut si vaccinul...sper sa fie bine Adelina si sa nu se agraveze tusea.

M-a sunat Ioana(aseara primise tarziu sms-ul de la mine) si e bine, doar ca i s-a "bulit" calculatorul, spera sa il termine azi si sa poata intra, are sa va dea o veste buna.

Carmen, am vazut pozele voastre ieri, am uitat sa zic, imi place aia cu ochelarii lui buni.

No, pleca ca am multa treaba, inchid calculatorul ca sa nu fiu tentata sa mai "butonez".


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput