Mamici din Arad...??? (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Noi am fost la vaciin. sper sa nu faca febra!
Amuitat sa va spun cum a gost ieri la serbareMutulica nu a scos nici un cuvintel.As pune si poze dar au iesit cu ochii rosii si trebuie sa le aranjeze Cipri...dar fcine stie cand...
Magda ti-ai luat cadou de craciun.
Am fost in Jegson,dar nu am vazut nimic intersant si nu am stiut cum sa plec mai repede de acolo ca ma lovise claustrofobia. Am luat scutece ca pentru astea am mers...
Am fost in oras dar nu am reusit sa cumpar nici un cadou
Mihaela, ce fel de lego vrei sa iei de nu ai gasit in Arad?
Fetele care ati fost la teba recent, ca marfa mai au?

Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Repede ca am de intins haine si de mancat ca mor de foame.

Noi nu am mai facut vaccinul azi. Am amanat pentru inceput de ianuarie. Am fost doar la masurat si cantarit. Are aprox. 62 de cm si 6 kg. Si avem deja inceput de dentitie . Eu am observat ca a inceput sa saliveze mult da m-am gandit ca e prea devreme pt dinti, da se pare ca urmeaza. Acu' nu se stie cat de curand, eu sper sa nu se chinuie prea mult.

Alina, cum e Adelina?
Nici noi nu am dormit bine azi noapte ca nu facuse caca de 2 zile si mi s-a tot foit si s-a chinuit tot timpul. Abia dimineata i-am pus un varf dintr-o supozitoare cu glicerina si dupa 30 de minute a facut de a fost plin pana la subsuori . Oare de ce, e posibil de la ceai, ca de atunci avem problema asta. Si sambata seara s-a chinuit si tot dupa 2 zile numai cu putin supozitor a facut. Am incercat si cu termometrul da' fara efect. Nu as vrea sa devina dependent de supozitor .

Gabi, am fost tot plecata azi si nu te-am mai sunat. Te sun maine.

Magda, felicitari pt cutulache.

Miha, cum e Alex?

Carmen, bafta la control.

Ioanaaaaaaaaaaaaaaaa????????

Na ca m-am intins. Poate mai intru in seara asta.


Mami de Bogdan cel nazdravan
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, ati facut vaccinul? Am vrut sa te sun dar nu am apucat iar acum e prea tarziu.
Ioana, te-ai mutat de nu mai dai pe aici?!
Flavia, sa nu te agiti daca face kk la 2 zile. bbi alaptati exclusiv nu se constipa iar daca fac mai rar inseamna ca asimileaza bine laptele. Si Ioana a inceput sa faca la 2 zila. Tudor facea si mai rar la 3-4 chiar 5 zile.
Carmen . te-ai obisnuit fara ochelari?



Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Gabi, nu ma agit, stiu ca de pe acum incep sa faca la 2 zile, dar cand se chinuie din cauza burticii atunci trebuie sa fac ceva.
Trimite-mi adresa de mail pe PM sa-ti dau si tie cartea de la Miha.

Azi am inceput sa ne chinuim sa nu dormim in brate, momentan fara reusite, da mai incercam.

Avand in vedere ca al meu copil a facut crize acuma seara si nu stiu cand adoarme ma duc sa spicuiesc putin din cartea aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Aici sunt si eu!
Nu am facut vaccinul azi, dr. a zis ca nu are rosu in gat, nici nu se aude nimic la plamani si il putem face, dar eu am zis sa nu-l facem ca daca se imbolnaveste in urmatoarele zile si ne mai complicam si cu vaccinul, sa vedem daca trec mucii . Poate il facem saptamana viitoare la colega mea daca cumva ii ramane vaccinuri, in cazul in care e vre-un copilas bolnav(sa nu arunce vaccinul).
Azi dupa masa nu a mai avut asa multi muci, acuma seara chiar putini am scos cu aspiratorul, dar tuseste putin sec. Ii dau Panadol, Vibrocil picaturi si Oscilococcinum.

Gabi, ai rezolvat cu dosarul? Cum e Ioana dupa vaccin?

Flavia, voi de ce ati amanat vaccinul? Ce mare e Bogdan!

Mihaela, ai fost la Timisoara, ai gasit ce-ai vrut? Cum e Alex?

Magda, asteptam poze cu cutzu si de la serbare!

Carmen, intrebai daca nu are Adelina rosu in gat...dr. zice ca nu...

Ioana, pe unde esti, te-am pus nemotivat ca ai lipsit atatea zile!!!

Clau, v-ati mutat si nu te lauzi?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:


Am sot de dimineata

Na hai ca m-am cules si eu de pe drumuri. A meritat efortul. Am luat cadouri pentru copii si pentru sot, mie nu mi-am gasit nimic ( vroiam o scurta de iarna mai sport sa am de iesit cu bebe).
Am fost la Mall, au acolo camera mama si copilul super bestiala. Au fotolii pt alaptat, masa de infasat, WC propriu si un dulap cu reductoare pentru WC. Dar eu nu am alaptat acolo , ci la cafenea
Am luat pt Alex o masina de pompieri ( Lego), mortala abia astept sa construim. E mare si are o gramada de chestii exact ca pompierii + vreo 3 prestatori la furtune. A si i-am mai luat niste strumfuleti ( Alex e inebunit dupa pitici). Dariei i-am luat un walky-talky de la Spioanele daca stiti, de fapt ceva ochelari cu microfon incorporat, na ca de spion ce mai si cartea cu Niels Holgerson.
Le-am mai luat carte de construit cu idei pentru Craciun. E super. Dar asta am scos-o deja ca doar nu era sa le-o dau dupa ce trece treaba cu impodobitul.

Gabi aici ce-am gasit pentru Alex erau doar cutiute mici si mi s-au parut scumpe tare , nerentabile. De fapt Lego lego, nu duplo, pentru 5 ani nici nu prea am vazut in Arad, numai pentru varste mai mari. Si duplo nu mai vreau sa iau ca deja se descurca cu piese mai mici si astea sunt de acum compatibile pana la jocuri pentru varsta de 14 ani.
Ma bucur ca da roade consilierea. Ti-a trimis flavia cartea, sau imi dai mie adresa sa ti-o trimit?
"Am fost in oras dar nu am reusit sa cumpar nici un cadou"
Gabi vezi de asta am vrut sa merg la Timi acolo stiu ca gasesc toate intr-un loc si nu se poate din varietatea aia sa nu gasesti pentru toata lumea.
Si al meu sot e calculatorist asa ca te inteleg

Flavia Alex e mai bine multumesc de intrebare. Nu i-au mai iesit bube noi si astea deja se usuca si nu-l mai mananca. Insa e sacait de statul in casa.
Pentru constipatie da-i ceai de zahar ars. O lingurita de zahar la 100 ml apa.da-i cativa ml la inceput sa vezi ce efect are.


Carmen da, am fost numai cu Matia . Pe astialalti i-am lasat cu taica-meu. Saracu m-a sunat din 15 in 15 minute. Cand vii? De aia mie am si renuntat sa-mi mai caut ceva ca era omu din ce in ce mai disperat

Magda ti-am vazut mogaldeata .E dragut foc. Si eu am snautzer pitic. Dar e cam ramolit si cred ca se si dileste. Are cataracta juvenila si nu mai vede.
Cum a fost la serbare?

Alina cum e Adelina. Ce-a zis doctorita? Ai facut vaccinul?
Eu mi-am cautat husa de ploaie pentru carut, dar n-am gasit O sa comand de pe net. Aia e super ca protejeaza si de vant sa putem iesi si pe vremi mai rele. Ce zici?

Ce mai stiti de Pufymic?

Am uitat astia fac patinoar la Mall in timi. IL deschid in 21 .

Daria -29.01.1999
Alex -07.02.2003
Matia -31.10.2006
http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Acum am ajuns de la Timi, am fost printre altele sa vad si spitalul Bega unde o sa nasc, apoi am dat o tura prin Mall. Nici nu mai stiu in cate saptamani sunt, cam 38 cred eu....joi am programare la doctor....
Abia astept sa nasc, mi-e tot mai greu, huh!
Sunt foarte suparata ca iar ne-au bagat astia 500 ron!!!!!!!! la intretinere (apartament cu 2 camere). Am vorbit cu administratorul si spunea ca presedintele de bloc cu vicepresedintii au hotarat asa. Cica nu e legal si sa facem o adresa prin care sa le cerem explicatii cum ne-au calculat ei suprafata radianta la calorifere de au ajuns la suma asta exorbitanta. Toti au maxim 150 ron, iar noi 480 mai exact. Mosii astia vor sa ne incarce pe noi ca sa iasa ei mai ieftin cred. Dar daca vor asta or sa primeasca.
Fug la culcare ca misca bebe de zor in burtica, si asa am stat prea mult in fund azi. Merg sa ma intind, a stat destul botzita micutza azi :).
Sa stiti ca va citesc, dar nu prea am timp sa scriu ca tot tarziu prind laptopul disponibil (pana atunci sta sotul cu problemele lui de servici ... )

Pupici!



Maria Rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Maria, mai un pic si nasti. Mai, da ce mult v-au pus la intretinere, nu-i normal asa ceva, oricum ei(presedintele si administratorul) nu pot hotari cat sa va puna voua chiar daca aveti caloriferele mai mari, atunci mai bine chemati voi pe cineva (o firma) ca sa va calculeze suprafata radianta si gata.

Mihaela, fain ca ai gasit de toate la Timi.
Noi avem husa de ploaie la carucior, asa a fost caruciorul.
Cum l-ai dus pe Matia, cu caruciorul?
Nu am facut vaccinul azi, Adelina nu mai are asa multi muci, dar tuseste putin.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna dimineata la amiaza!

Am intrat sa va salut si fug ca am multa treaba azi, de fapt si zilele urmatoare, acum ma pun sa calc si de la 16 avem serbare.

alina.a, am uitat sa scriu aseara, a aparut tipa aia care cerseste, ieri a vazut-o Calin si ia dat plasele ca erau in masina(haine de bb am pus si un pachet de scutece). Nu mai era gravida, deci a nascut,Calin era foarte grabit si nu a intrebat-o mai multe.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, dosarul l-am rezolvat, totul a mers foarte repede. Ioana nu a facut febra dupa vacin si nici nu i s-a umflat piciorul.
Mihaela, noi lego lego i-am luat la Tudor de Miculas de la selgroe. E de constiut masini cu piese mici si e de la 6-12 ani, dar al mei e inebunit dupa asa ceva. A fost destul de scump 88 lei si cutia nu e foarte mare , dar e calitate. De Craciun tot lego ii trebuie Nu stie el sa costriuasca dupa schema, dar face ceva dupa imaginatia lui. tati le face dupa schema.
Alina, spor la treaba, eu nu am nici un chef de smotru
Cipri e acasa bolnav cu febra.

Poze
Poze Ioana
Poze Tudor 3 ani

Mergi la inceput