cine preseaza flori? (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

ML-este superba zanita, bravo! Intr-adevar daca ai fi avut culori mai vesele ar fi iesit si mai dragut, dar si asa este frumoasa. Cat despre urmele de marker eu nu le-am vazut Uite eu n-am avut curaj sa o fac si cu culorile nici eu nu stau prea bine, nu am mare lucru, frunzele rosii de toamna ce ma mai salveaza.
Gabriela- nu stiu de ce n-ai primit, ti-am trimis pe yahoo prima data, acum tocmai l-am retrimis pe cealalta adresa, poate avem mai mult noroc.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Pe unde sunteti fetelor? Chiar nimeni nu mai intra pe aici? Imi pare rau...
Gabriela- ai primit pana la urma email de la mine au ba? Ca sa stiu sa-l mai trimit inca o data.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Si eu ma intrebam la fel...
Gabriela multumesc de oferta. Am sa-ti dau adresa mamei (din Bucuresti) si ii trimiti cand poti, daca poti. Nu-i graba.
Corina, nici tu n-ai mai facut nimic? Eu sunt cu gandul la niste tablouase tare interesante (am sa vi le arat) si ma intreb cum oare ar putea fi realizate cu flori presate. Poate imi sugerati voi ceva. As scrie mai multe dar nu ma lasa cei mici (hai, atat doar... Alaltaieri mi-am taiat cu multa migala cu cutitasul intr-o guma mititica un fel de stampiluta in forma de crenguta cu frunze - intentionam as o folosesc la unul dintre tablouasele despre care vorbeam -. A iesit tare draguta avand in vedere modul rudimentar in care o realizasem. Apoi a sunat telefonul. Am stat cateva minute, timp in care baietelul a venit cu foarfeca (nu stiu de unde a scos-o!) si intr-o secunda TAC! a disparut "opera" mea. N-am stiut ce face el acolo, a "evadat" rapid de la locul faptei si, cand am sosit plina de avant sa ma pun pe treaba, ii disparuse... motul! Imi venea sa-l strang de gat apoi m-a apucat asa un ras. Nu-mi inchipui cum pot fi atat de rapizi si pusi mereu pe sotii (culmea e ca el nu intelegea pe deplin ca a facut o prostie, l-a amuzat daor ac a putut taia "motul" gumei).
Liviana tu chiar te intreci cu gluma. Hi, hi! Esti bine sau doar f. ocupata?
Diana ce se mai aude cu "experimentul rasina"? Am vazut intr-o revista suporturi pt. pahare cu frunze presate, acoperite cu rasina. Interesante.
Bye, bye acum!

"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetelor, multumesc ca intrebati de mine, sunt aproape ok. V-am citit dar n-am mai scris pt ca n-am mai avut ce scrie la subiect.
Am avut si zile aglomerate la servici, ceva emotii cu sarcina (astept cu interes un eco luni) si beleua cu hernierea operatiei mai vechi... Nu vreau sa va coplesesc cu probleme, va rog, fiti la fel de vesele si impartasiti ideile minunate despre arta cu flori.
Pupici.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 20s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Fetelor, nici eu n-am mai pus mana pe floricele. Asa ma apuca o lene si un somn seara...iar ziua nu poate fi vorba. Si eu am cateva idei dar nu-s foarte clare inca asa ca nu va stresez sa va explic.
Liviana- imi pare rau ca ai probleme cu operatia, ai grija de tine. De ce esti stresata de eco, totul va fi bine, uite, ai ajuns deja la jumatea sarcinii. Ce repede trece timpul...
ML-astept sa vad tablouasele de care zici. Cat despre sotiile copiilor...daca nu le fac ei, cine sa le faca?
Gabriela- ai primit si ultimele 2 pagini? Of, ce tevatura cu emailul asta. Am testat cu o alta adresa de a mea pe yahoo si nu a ajuns prima data, abia dupa retrimitere a ajuns, nu inteleg de ce!

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Incep prin a va felicita pentru toate lucrurile frumoase pe care le faceti! Eu nu presez flori in mod special, cred ca am doua plantute presate, o frunza de ... potbal ( asa ii spunea bunica mea la buruiana aia, am presat-o ca sa ii gasesc denumirea haha) si o floricica mica si albastra adunata dintr-o padure. Voiam sa va intreb daca petalele de lalele isi pastreaza culoarea la presat? Am un buchet cu lalele roz cu alb, si parca imi vine sa fac ceva cu ele...Dar daca nu-si pastreaza culoarea prefer sa le tin in vaza Si mai am o intrebare, nu exista o metoda de presare mai..rapida?
Inca o data felicitari!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Diana, lalelele se preseaza frumos in general, eu am presat anul trecut niste petale. Nu sunt sigura de cele albe, s-ar putea sa se ingalbeneasca nitel. Cred ca merita sa incerci.
Cat despre presat rapid exista cuptorul cu microunde, insa iti trebuie putina experienta ca sa nu le arzi.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Corina, multumesc foarte mult pentru emailuri, au ajuns toata intr-un final,
Gabriela si baietii
Sper ca maine sa am mai mult timp de scris, acum sunt pe fuga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Multumesc pentru raspuns! Am sa le presez , sa vad cum ies! De abia astept

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetelor, eu nu am mai facut nimic. Am examen la dermatologie si m-am pricopsit si cu o viroza, am o stare de-mi vine sa ...

Spor la lucru daca va apucati de vreun tablouas.

Va pup pe toate si pe nazdravani!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput