Ce stiti despre Scoala generala 195?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurash1 spune:

Buna Teolinda,

noi ne-am inscris in et 1. Ce ai decis pana la urma, ati mers in etapa 4? Faptul ca incep cu engleza m-a determinat si pe mine sa aleg aceasta scoala.

Restul fetelor puteti sa imi spuneti ceva despre uniforma? Ecista? E stabilita pe scoala, pe clase?

Ce alte info mai aveti, care ar putea sa ajute mamicile de bobocei?

Succes celor din etapa 4!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurallaura spune:

Buna ziua,

Sunt mamica unei fetite care va intra in clasa 1 de la toamna (am fost repartizati in etapa a patra) la 195. Stie cineva numele invatatoarelor care iau clasa 1, stiti ceva de ele?

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurash1 spune:

Buna tuturor,

am readus acest subiect pe prima pagina in speranta ca cineva stie mai mult despre "inrolarea" viitorilor bobocei de-a intaia .

Am trecut aseara pe acolo sa vad daca exista vreun anunt nou, dupa ora 19, e adevarat... si vroiam sa vad ce mai stiti voi ...avand in vederre ca exista scoli unde deja s-au luat masuri pentru uniforme s-au cunoscut invatatoarele...

Stie cineva cand trebuie sa ducem restul actelor la dosarul de inscriere sau aveti alte noutati? Sau ceva amintiri despre cum a fost in anii trecuti?

Multumesc si vacanta placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felissss spune:

buna tuturor,
sunt mamica unei fetite ce va intra in clasa zero in aceasta toamana, alegerea mea este de altfel 195 insa se pare ca am nevoie de mutatie pt aceea zona cu toate ca locuiesc in zona doar ca nu apartin de aceea scoala
in schimb am nevoie de aceea adresa luatul in spatiu pentru a putea fii linistita ca am tot ce este nevoie pt aceasta scoala.
daca ma puteti ajuta in vreaun fel chiar si contra cost cu aceasta situatie va rog mult daca imi puteti aferi sprijin.
0769615449 iuliana . multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danahd spune:

Buna, si fetita mea va merge la clasa pregatitoare 2013 si inca oscilez intre scoala 195 si scoala 88. Va rog sa ma ajutati sa ma decid .. Stie cineva ce cadre (invatatoare) preiau anul acesta clasele pregatitoare la aceste scoli? Imi puteti recomanda o invatatoare buna? Multumesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danahd spune:

Ne-am decis pentru 195. Totusi, stie cineva ce invatatoare preiau anul acesta clasele pregatitoare la 195? (cele care au acum clasele a 4-a). Imi puteti recomanda o invatatoare buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

Noua ne-a fost recomandata doamna Dumitru Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danahd spune:

Cei care au acum copiii la clasa pregatitoare la scoala 195, ne puteti spune cum se desfasoara aceasta clasa? Au uniforme? Teme? Cum a fost acomodarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore.d spune:

am inteles ca este scoala buna, ne-a fost recomandata de la gradinita dar din cauya distantei prea mari de casa am ales alta scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danahd spune:

Mie mi-a fost recomandata de parintii ai caror copii au fost sau inca sunt elevii acestei scoli. Si rezultatele la admiterea la liceu sunt remarcabile.

Mergi la inceput