Aveti catel in casa?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Acum nu, dar am avut un pechinez pe nume Candy pe care a trebuit sa il dau pt ca urma sa fac un copil si nu mai era spatiu, eu stau intr-un ap cu 2 camere.Am plans tare mult cand l-am dat.
Dar sper sa ma mut intr--o casa si atunci imi iau un catel, ca e bine si pt copil cand e mai mare.Acu are doar 3 luni jumate.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://good-times.webshots.com/photo/2963327300102497651RbRMwq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Pana sa avem primul copil animalele stateau cu noi in casa(catel,papagali,porci guineea), desi stam la curte.La nasterea primului copil(2001) am amenajat un padoc in curte unde tineam catelul,in timp i-am luat tovaras de joaca.Am avut 2 catei pana anul trecut cand am nascut -Bruno boxer(9ani) si Teddy caniche pitic(avea 4 ani cand a murit ).Boxerul este foarte iubaret(uneori prea exagerat)si il mai primesc uneori in casa,dar nu prea ii face placere si cere repede inapoi in curte.Bruno are un aer protector si il las cu incredere pe cel mic in curte cu el.Cu fata nu-l mai las singur in curte pentru ca in disperarea lui de a se juca a trantit-o de cateva ori pe jos, 40Kg vs 25 kg ......asa ca daca iese ficamea afara la joaca sigur ies si eu pentru ca nu mai scap de latraturi .......iar daca punem masa in curte el e primul care se aseaza
Faza cu parul la mine e valabila si fara catel in casa.....eu de fiecare data cand dau cu aspi...pe perie se strang ghemotoace de par de la noi(mama,tata si coca)....desi stau cu fundu' in sus de 2 ori pe zi strangand de pe covor parul(cu degetele) tot se aduna,iar in manute la bebe gasesc de multe ori par,oricum ne trage pe toti de par inclusiv pe el..http://good-times.webshots.com/photo/2446698130102564205KisFul

....si cum spunea cineva sigur se elimina prin scaun...cred ca e mai important sa spalati cainele mai des....cei de talie mica si cei blanosi se prafuiesc mai mult si da-ti din partea mea cateilor si puiutilor


Razvanel soricel

Kokiy mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput