Aveti catel in casa?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aaalex spune:

Vai fetelor,ce bine ca m-ati mai incurajat putin ca parca nu imi venea sa-i las sa se joace deloc.Imi era frica de par!!!
Draga,didi-anda,spune-mi si mie de rollul acela lipicios ca e tare ideea.E special?De unde l-ai luat?
Stiti cum are soricarul parul:mic si tepos.Cit il perii si tot mai ramine par pe el care ii va cade imediat.Nu e ffff mic parul 2-3 cm.Nici eu nu l-as da pe catel!!!Inainte sa vina Alex(bebetu),pe catel il urmaream in fiecare zii si el ne umplea inimile,ne facea sa ridem si ne alina gindurile cind eram suparati.Chiar si acum mai face ghidusii,dar simte si stie ca bebetul e pe primul loc.

ghita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Aalex, imagineaza-ti un rol scotch cu partea lipicioasa in afara. Se lipesc toate scamele de lipiciul ala.
Noi folosim si pentru scame, nu numai la parul de animal.
Aici: http://www.3m.com/us/home_leisure/lintroller/ poti vedea despre ce e vorba.
Numai bine.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

CIUF catelusa mea DIDI, seamana cu CEZAR al tau1 seamana bine! eu o am de la 1 luna si nu i-am taiat codita.este maronie,la fel ca al tau si cu pete albe pe piept. este o dulcica! o iubim enorm de mult si este foarte desteapta! nu m-as desparti de ea pt nimic in lume! ma port cu ea ca si cu un copil si intelege tot! seara can o simt ca se tot invarte, ma trezesc si-o acopar, sa nu-i fie frig .
AAALEX rollul este ca si cel aratat de CIUF.doar ca l-am luat din magazin de animale. ma dau si pe haine cateodata, cand am par.


P.S. CIUF nu am poza pe calc cu catelusa mea. sper sa am cat mai curand! dar, din ce-am vazut in poze, seamana foarte tare! era sa uit..: sa va traiasca copilasii!sunteti o familie frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Am un setter irlandez de 5 ani, Rocco si o fetita de 2 ani si jumatate, Cristina. Niciodata nu ne-a trecut prin cap sa dam catelul. Sunt cei mai buni prieteni.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze mai noi
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

si eu am o catelusa pekines de 7 ani si astept cu nerabdare ziua in care raman insarcinata dar nici prin cap nu mi-a trecut vreodata ca daca vine bebe s-o dau.....e sufletul nostru,si o iubim exact ca pe un copil,e fff desteapta doar ca nu poate vorbi,si sper ca bebe sa nu se mai lase atat de mult asteptat sa apuce sa se joace cu catelusa si sa simta iubirea ei mare ce o poate darui....mie si sotului ne umple zilele de bucurie cand vad cat e de lingusitaore si stie sa se faca placuta si dulce.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

De cand am copil, animalele nu mai au ce cauta la mine in casa, desi am avut multe.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Si eu am o catelusa maidaneza de 4 ani si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

am avut un boxer,femela,rhona,pe care am iubit o enorm.insa nu sunt de acord cu tinutul impreuna a catelului si a copilului.catelul a ramas la mama,insa,din pacate,anul trecut i s a declansat o epilepsie si in cele din urma a tb euthanasiata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

copii mei sunt prea mici si inca nu ii las in preajma animalelor...peste cateva luni va fi insa altceva

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bolgiumiki spune:

Am un boxer de 5 ani si este ca un membru al familiei.E adevarat ca de cand am si copil am trimis cainele pe hol si fac curatenie mai des decat inainte,dar nu am nimic contra cainilor impreuna cu copii.Copilul este deja mai marisor si intelege ca nu are voie sa il chinuie sau sa intre in cosul lui,dar ii mai fura din cand crochetele pentru ca i se par gustoase.Iar cainele ii fura jucariile copilului.

Miki si Luca-Andrei(4 mai 2005)

Mergi la inceput