Aveti catel in casa?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

la aspirator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Am 2 catei labrador si ciobanesc carpatin, ii jumuleste fimiu pe amandoi.Ii alerga prin casa cu premergatorul.Saracii la cat sunt de mari se fac asa mici cand e Andrei prin preajma..

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Am un Amstaff de 6 ani si un bb de 1 an. Sunt cei mai buni prieteni, nu m-am gandit sa dau catelul, desi mi-au zis prietenii ca fiind din rasa "periculoasa" bla-bla. O iubeste pe fii-mea de nu mai poate. O linge, o pupa (e deparazitata si vaccinata cateaua), se baga in sufletul ei, doar doar o mangaie mai mult. E o placere sa le privesti pe amandoua la joaca.
Intr-adevar, e greu cu parul, desi are blana scurta, dar asta este. Dau cu aspiratorul foarte des, spal, ce sa-i faci, am doi copii doar, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Amstafful e un caine exceptional pentru copil. E periculos numai cu alte animale, in niciun caz cu copilul, pe care il va proteja si il va iubi neconditionat. Ai facut foarte bine ca ai pastrat cainele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Si al meu e corcitura intre pitbull si amstaff.Dar e ff cuminte si ascultator.Depinde ff mult cum il cresti.Si eu cred ca avand un caine in casa te face mai responsabil.Inveti mai multe.E ca un copil aproape.

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu am un caniche de 5 ani si un bb de 3 luni.
La caniche nu cade parul decit daca e mai mare.
Deocamdata stau separati....ca de....
Dar deja a trebuit sa-i cumpar jucarii cateluliui, ca altfel atenta la jucariile copilului. Ca ce? BB de ce are asa de multe?
Abia astept sa creasca bb... sa vezi atunci.

Nu cred ca e atit de grav sa stea impreuna, sa-l mai linga pe bb, iar par cu siguranta este peste tot, orict curat am incerca sa facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am avut un ringo scump si drag, dar care a murit saracul acum 2 ani
:(((, la varsta de 13 ani. l-am iubit enorm!!!fiica mea avea 1 an si 8 luni atunci si inca il tine minte pe bietul ringo

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Catelusa mea are 5 ani,si vrem sa facem bebe cat mai repede sa se poata juca si el cu catelusa pan anu e prea tarziu.Sa simta si copilul nostru dragostea unui catel.Sunt sigura ca se vor intelege bine.

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

si eu am o catelusa pincher metis de 5 ani. este fetita noastra. o iubesc enorm. imi doresc un copil cat mai repede si de-abea astept sa-i vad impreuna, "prieteni".
imi place cand vad copii care cresc cu animale! sunt de parere ca este bine pt copil. si eu am avut tot felul de animale cand eram mica < canar,pesti,hamsteri,pisica,porumbel,pui de bufnita, turturica,arici,soparle...toate astea in apartament,dar pe rand, sau cate 2-3 odata>
in privinta parului....o periez si i-i se duce foarte mult par, iar pe urma,ii dau cu ceva,ca un rol lipicios, care ia firele ramase pe ea. am mai putin par in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Didi-anda, ai o poza cu pincherul tau metis? Ca al meu este mini pincher si as fi vrut sa vad asemanarea. Sau te poti uita la postarea mea de pe prima pagina unde am pus poza sub cuvantul catel ca sa imi spui daca seamana?
Multumesc mult.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput