EJACULARE FEMININA

EJACULARE FEMININA | Autor: kamelika

Link direct la acest mesaj

Buna!

Care e treba cu squirting-ul?
Ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

NU am inteles exact la ce anume te referi?care este defapt intrebarea sau curiozitatea?daca e normal ca femeia sa ejaculeze??DA! Mie una mi se pare 100% Normal!Daca nu apuci,nu te simti bine nu?eu am cam 5-6 ejaculari la "un singur nr" sa zic asa..Cel mai fascinant moment,cel mai fericit mi se pare acela cand "termin" o data cu sotul..adica ejaculam in acelasi moment..E supeeeer!Imi place sa fak DragosteSunt curioasa cate au curajul sa recunoasaca

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Eu am orgasm, dar de ejaculat......nu stiu daca am facut-o vreodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

MAMY_TATY - Eu cred ca tu confunzi ejacularea cu orgasmul. Daca, nu, esti intr-adevar un fenomen.

In momentul in care punctul G situat la periferia dintre osul pubian si cervix este stimulat, orgasmul unora dintre femei este insotit de ejaculare. Lichidul ejaculat este similar spermei barbatilor, dar nu contine spermatozoizi.
Singura problema e ca nu i se cunosc exact cauzele sau utilitatea (cand spun utilitate, ma refer din punct de vedere evolutionist). Se pare ca doar 5% din femei sunt capabile de o astfel de ejaculare.

Ejacularea se face prin uretra, dar nu este urina. Pur si simplu nu e clar de ce se intampla, sau de ce atat de putine (5%) sunt capabile de asa ceva.

Este eliminarea glandei sau mai exact golirea glandei Bartholine de la nivelul labiilor, care , prin secretia lor, favorizeaza patrunderea penisului in vagin.




Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

si eu ma numar printre cele 5%, adica mi se intampla cam de fiecare data cande

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

[quote]Originally posted by miria_cristina

MAMY_TATY - Eu cred ca tu confunzi ejacularea cu orgasmul. Daca, nu, esti intr-adevar un fenomen.

In momentul in care punctul G situat la periferia dintre osul pubian si cervix este stimulat, orgasmul unora dintre femei este insotit de ejaculare. Lichidul ejaculat este similar spermei barbatilor, dar nu contine spermatozoizi.
Singura problema e ca nu i se cunosc exact cauzele sau utilitatea (cand spun utilitate, ma refer din punct de vedere evolutionist). Se pare ca doar 5% din femei sunt capabile de o astfel de ejaculare.

Ejacularea se face prin uretra, dar nu este urina. Pur si simplu nu e clar de ce se intampla, sau de ce atat de putine (5%) sunt capabile de asa ceva.

Este eliminarea glandei sau mai exact golirea glandei Bartholine de la nivelul labiilor, care , prin secretia lor, favorizeaza patrunderea penisului in vagin.

PardonCe te face sa crezi ca confund orgasmul cu placerea??vrei sa iti descriu mai in amanunte ca sa vezi ca le am pe amandoua o data/?deci : in afara ca atunci cand ma apropii sa ejaculez simt placerea aia Nebuna {mai in detaliu..} cred ca intelegi la ce ma refer,in momentul de finish al orgasmului imi curge intradevar un lichid nu prea albicios,{adica nu cat sperma} si nici la fel de gros..mi se intampla de fiecare data cand ajung la orgasmul ala,"ca lumea",de simti ca izvoraste de undeva din "suflet"..Nu stiu daca m-am facut inteleasa!?

Cam greu de explicat in cuvinte nu??


mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelika spune:

fetelor, subiectul e rau controversat:sunt opinii pro si contra.eu una nu ma numar printre cele 5% insa sunt curioasa care este cauza pentru care unele pot iar altele nu.sa fie vb de prejudecati,pur exercitiu sau altele....

in mod firesc ar trebui ca majoritatea femilor sa fi experimentat asa ceva.nu ma intelegeti gresit:nu doresc sa intru in vreo polemica , doar procentul de care se face referire e tare mic.

poate ....spamele orgasmului iti dau un soi de relaxare, moment in care vine un jet de ....ce-o fi (urina sau nu, nu conteaza).posibil ca restul femeilor sa se controleze mai mult iar altele mai putin in functie de mucsulatura zonei respective.

ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

MAMY_TATY - Placere poti avea si cand ai numai orgasm. Cand si atunci elimini un lichid, dar nu din uretra si nu sub forma de jet.

Cum tu ai zis ce ai de 5-6 ori la un act sexual, normal sa te consider superwoman.

Daca zici ca asa e la tine frecvent, cand despre unele femei am auzit ca mimeaza orgasmul pentru ca nu intotdeauna reusesc sa-l obtina, e fain.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Io venii sa ma impusc in p-ta publica.
De 5,6 ori zici? Bei apa intre timp, nu de alta dar sa nu te deshidratezi....
Scuzati, sunt rea, probabil sunt invidioasa.

---------------
Just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by anka-maria

Io venii sa ma impusc in p-ta publica.
De 5,6 ori zici? Bei apa intre timp, nu de alta dar sa nu te deshidratezi....
Scuzati, sunt rea, probabil sunt invidioasa.

---------------
Just me



Scuzeeeee!! Nu ma pot abtineeeeeeee!!!!!

PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Sunteti invidioase! Clar!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput