Targoviste (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Gata am serbat fata. De ieri pana azi cred ca a spus de 100 de ori cele 3 poezii, cum o cheama si cati ani are, plus bravo dupa fiecare. Ii place la nebunie sa fie in centru atentiei, ieri a fost intre rude azi a facut furori prin oras si la fostul meu loc de munca. Recolta pe ziua de azi: un pix albastru de la cabinetul notarial, un fornetti de la un baietzel pe strada, o punga cu stafide de la o doamna careia i-a zambit in timp ce mergeam dupa bilete de tramvai (ea zice la stafide bobo, asa stie ), un mar de la o fost sefa mancat pe loc, o bomboana Heidi, un balon de la niste foste colege, o mandarina capatata din alt birou si ultima surpriza mandra a avut cadou de Craciun de la Softwin desi eu le-am zis ca vin sa-mi dau demisia si a fost o surpriza totala, acum se joaca de zor, ii place la nebunie ce a primit. Mi-e si rusine cu ea, se uita fix in gura omului si ii sclipesc ochii, plus ca mai da si din gene, iar daca nu i se da ce pofteste, nu-i problema stie sa ceara acum.
A avut o aniversare linistita, bunicii si unchii si pe seara prietenii nostri care ne sunt si vecini cu baietelul.
Nana, multa sanatate si concediu placut. Am uitat sa iti spun ca Ana a fost cuminte pe drum iar de la Amsterdam cerul a fost senin si soare, am admirat toata Europa din avion, am facut si cateva poze cand eram aproape de Bucuresti cu Valea Prahovei. Iar vrema super la Bucuresti, soare si 15 grade, alta viatza pentru noi care plecasem din Norvegia dupa 3 luni de ploaie si vant si fara soare, mereu era mohorat.
Mihaser, tu vrei sa imi fac de baietzel, este tare tare scump Cristian aici, cred ca de abia asteptatzi primul Craciun in trei.
Daniela, deci esti vedeta, esti Daniela din Germania, oare eu am concurentza sau pot fi Otilia din Norvegia . Nu stiu daca am timp sa fac vizite dar sincer mi-ar placea

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ma bucur din suflet ca a fost ok drumul cu Ana si stai linistita, n-ai de ce sa-ti fie rusine cu ea, trebuie sa fii mandra, este o comoara de fetitza!
Va pup !


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Otilia, sa iti traiasca fata!

Hihi, asa vedeta nu sunt eu, da am mai trecut pe acolo de cite ori apuc sau nu se nimereste sa fie admitere/bac ca ultima oara . Bineinteles ca ma stiu numai ai mei profi bine, ai mei parinti au fost tot profi insa, asa ca de nume ma mai stiu unii (ca asa e in oras mic). Pina sa devin George Mihaita 2, mai am mult si profesie gresita . Uite de ce am mai dat, ca sa va distrati un pic http://www.calificativ.ro/selectprofesori.php?institutie_id=6915&tip=1&flag=1&pag=1
. Otilia,precis tu esti numita "norvegianca", ca ai mei din "nemtoaica" nu m-au scos mult si bine degeaba m-am zbirlit eu (adevarul ca puteau sa ma numeasca mai degraba moldoveanca, mult timp am avut aici ca prieteni niste moldoveni si luasem accentul si vorbele lor, accent german pace insa, il pastrez pe al meu neaos romanesc).

Fetelor, sa veniti cu tolba plina de noutati din tara, ca pe ai mei degeaba ii intreb, sunt prea ocupati cu nepotica mea.

Noi suntem in stres de Craciun, da lipseste zapada si frigul, asa ca parca nici nu simt atmosfera.

-------------------


Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Craciun fericit sa avetzi parte de cadouri minunate!
Daniela, interesant linkul, acum am de muncit pe acolo .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare


Vacanta placuta si Craciun fericit tuturor!


Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

La multi ani, sa fitzi sanatose, norocoase si fericite, sa avetzi multe impliniri!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Tot eu, se pare ca am ramas singura pe metereze !

Felicitari Nana, sa ai un sanatos, mancacios, norocos, destept si sa va aduca multa bucurie in familie.
Eram precisa ca-l concepeti in tara de sarbatori .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Oti, sarumana mult! Sincer a fost o surpriza totala pentru mine.
Sunt tare fericita!
Pupici si sa ai un an nou plin de bucurii.
Pupici si ptr Anita.


Nana, 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

La multi ani tuturor!

Wow Nana ce veste minunata o sa ai un/o leu/fecioara! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Mai am o prietena care are un baietel cu o luna mai mare decat al meu si acum are DPN in 7 septembrie!

Eu sunt aproape de examene si trebuie sa invat!

Daca vreti sa mai ne vedeti am mai pus poze aici.

Pupici tuturor!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ratasem poze aceasta, este , si eu ma mai prostesc si-i pun basmaluta.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput