apar maselutele sau e si altceva?

apar maselutele sau e si altceva? | Autor: sorinan

Link direct la acest mesaj

fetita mea are de 3 zile subfebra,saliveaza foarte mult,musca ce gaseste,..ii apar maselutele.
Este foarte iritata,plange usor,...eu ma intreb daca mai este si altceva?Nu tuseste,nu-i curge nasul.
este normal ca sa traga de urechiusa cand apar maselutele?
cat mai dureaza,ca nu mai putem....ne chinuim de 3 zile.
De azi am inceput sa-i dau ibuprofen,gel pentru dintisori,...nu am crezut ca o doare asa de rau.
ajutati-ma cu niste sfaturi si pareri.
multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns niko31 spune:

poate fi si de la maselute, dar daca nu esti ferm convinsa mai bine mergi mani totusi sa o vada medicul ei pediatru,vine wekendul si sa nu ai alte surprize,eu asa ti-as reomanda.eu am patit-o cu alex asa cand a fost ultima oara racit, era noaptea mai agitat in rest nici un simtom, ii iesau si niste coltisori de masea si am pus neliitea lui pe seama lor, am dus-o asa vreo 2 zile si apoi am mers la medic si avea pe langa gingii umflate un inceput de rosu in gat.pentru linistea ta sufleteasca mergeti la medic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

dar la orl-sit ai fost cu ea?
nu vreau sa te sperii dar si noi tot asa ziceam ca "agitatia" si "plangaceala" este de la eruptia dentara si cand colo era otita
sanatate multa sisa treaca mai repede orice este

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

Toti pediatrii spun ca nu face febra de la dinti. In schimb, organismul e mai sensibil in acea perioada, asa ca s-ar putea sa fie orice(poate otita, daca sa tine de ureche)! Mai bine mergi la medic!

Mergi la inceput