Clubul moldovencelor de peste Prut (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

asa cum am zis am facut un bors cu varza(mm, tare bun) si in plus am facut si tocanita de ciuperci ( m-am inspirat de la tine Cornelia) cu niste cartofi in maioneza la cuptor. Totul tare bun si delicios, doar ca acuma ma simt asa de umflata.. dar tot as manca ceva desert.. ce oare?

hai sariti aici cu impresii, ce e asa liniste?

Lilia si Amelia(26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Vai Lilia m-ai nenorocit!!!!!!Pai ce e asta?Ma faci sa salivez......
Noi acus plecam la finii nostri, isi serbeaza zilele de nastere....si acasa nu am facut nika de mancare, am doar niste mezeluri.....
Ptr maine ma gandeam sa pregatesc niste mazare cu carnita!
Iar ieri am mancat o pizza mare mare de la pizza hut.

Chiar azi Sasa ma intreba daca nu vreau sa fac niste ciorba......
Hai ca am plecat, ca nu mai rezist!!!!!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

buna
Hai ca semnez condica p/u azi sa nu ma dati disparuta
La noi e o zi super urita, nici nu vreau sa-mi scot nasul afara si e un vint de te da jos...
Am vorbit cu Nati, toate bine la ele, va transmite salutari, Camelia ii ocupa tot timpul, de aia nu reuseste nicidecum sa ajunga pe forum. "Camelia face bolfe, luna asta a luat mai bine in greutate"...
Lilia, ma bucur ca am fost buna si eu la ceva, adica ca v-ati inspirat de la mine Azi inca nu m-am gindit ce fac, poate terminam ce mai este prin frigider daca va fi lenea mare

lia_c
lucrusoare baby


Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

SALUT MOLDOVENCELOR,

mai intii de toate

LA MULTI ANI MAMANATI, ITI DORIM SI NOI TOT CE ITI DORESTI TU.
Nati, ce mai nou la Camelia Nicole? Cind ne bucuri cu o poza cu micuta?

Balbina, multumesc mult pt linkuri, sunt foarte interesante, acum rabdare si timp.
Dar ce face cavalerul? Cind o sa pot si eu merge la zoo cu micutul meu sa fie la fel un cavaler? Defapt pina ce e cavaler numai cu mami, nu mai vrea la plimbare in carut ci numai de miinuta.

Lilia, poate trimit putina pofta de mincare Ameliei de la Alexandre? Caci vineri educatoarea mi-a zis ca a mincat 3 portii la amiaza, apoi pe la 3 tipa cel mai tare de foame. Deja ma gindesc poate sa merg la medic, poate ceva nu e in regula? Caci tare nu vreau sa fie gras.

Ludmila(mushulica_p) unde ai disparut? Nu ne tine fara noutati, e tot normal? Cum bb in burtica? E mai activ?

Alincic, ce mai nou la copilasi? Cum se simte Sami? Dar tie ti-a trecut shokul? Caci saptamina trecuta Alexandre al meu a fost muscat de fata de alt copil, acum cind merg la gradinita ma tot gindesc la ce shok sa ma mai astept.

Alinkav, e gata ciorba pt Sasa? Cum in ospetie?

Dana, numai ce am reusit sa vad pozele, ai un baietel foarte dragut. Dar unde ai disparut? Mult de lucru?

Violeta, deja esti la Moldova? Cum calatoria?







Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Davina

Am vazut toate pozicile noi ..Diana ai o fetita frumusica foc si a crescut mult .Ce ochi are albastri sau verzi ?

poze



Mersic de compliment.Ochii ii are... nici eu nu stiu, da parca pare ca deja sunt cafenii.

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena1 si 2
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Am uitat sa va spun, am mai gasit o miresuica pt micutul meu.
Doroti, am vazut pozele cu Natalita, e atit de dulce, asa ca ne poti inscrie pe listuta .

E bine ca ai scris Cornelia, ai primit sms-urile mele ieri? Dar la noi timpul e frumos, e soare si e cald, veniti la noi.

Pai curcanul Davinei, ma pus tot pe ginduri si duminica am facut si noi, cei drept o gainusa la cuptor, dar pofta a trecut. Azi cred ca fac bors, asa ca Lilia, nu degeaba ai inceput capitolul cu ce am gatit, vezi ne inspiram una de la alta.

O zi buna si o saptamina usoara pt toti si cei mai mici.




Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Cind am inceput sa scriu pe data de azi nu era nici un mesaj si uite daja au aparut lia si doroti...




Um amigo e alguem que compreende o teu passado, acredita no teu futuro e aceita-te como es.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Cornelia, si la noi ploua si e tare urat. Eu nu am scos nasul afara.Poata daca sta ploaia o sa iesim un pic la aer.
Nici eu nu stiu daca mai fac azi ceva mancare. Am niste bors si mi-a dat soacra-mea aseara niste ardei umpluti. Problema este ca al meu sotior nu adora nici una, nici cealalta. Tr sa fac ceva rapid pentru el. Habar nu am ce. In plus am si un copil mofturos care nu a mancat ieri nici bors, nici cartofi, nici ardei. I-am facut iar niste paste cu carne( ii plac pastele si uneori mai adaug ceva la ele ca sa mai manance si altceva in afara de ele.)

Lilia si Amelia(26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by lia_c

salutare,
inca n-am ajuns la spital si sper pina ne livreaza mobila bb sa mai stea in burtica...
Tusea tot nu-mi trece...
Azi am stat mai mult pe afara, am mai aranjat gradina Eu cu indicatiile si sotul cu executatul, a invatat cum is gheorghinele, gladiolele si crizantemele, si fiecare cum se scot si pastreaza pe iarna Am strins frunzele si apoi am facut un rug mare mare (ca sa ne scoatem pirleala pe vecini ) Ieri eram cam indispusa de aia nici n-am mai avut chef de a intra pe forum, apoi seara am tras o fuga pina la Metro si am ajuns acasa extenuata...
La capitolul mincare: am facut tocanita de ciuperci cu mamaliga, hrisca cu sos si mamica mi-a trimis bors cu varza
Alina, si eu am vazut pozele cu Deanna, ca de obicei f haioase si bombonica... Si sint de acord cu Lilia, numai din privirea Deannei iti dai seama ca acus va mai face vreo ghidusie... Inca nu sint pregatita moral, tot imi chem curajul, dar se pare ca nu vrea sa vina la mine... Vineri am fost la eco, tot fetita am ramas , e aproape pregatita de start...
Alinka, f frumoase poze de la nunta, si nasii si finii, iar finii parca sint frati
Alincic, sper sa-i treaca repede lui Samuel "buba" si bine ca n-a fost mai grav... Imi imaginez cind incep toti sa te intrebe ce si cum - trebuie sa ai raspuinsuri p/u toti
Lilia, eu stiu ca la fiece nunta (in MD) exista spalatul miinilor, asta se face inainte de a pune nasii banii pe masa, cica sa fie curate miinile Ce bine ca v-ati distrat azi la zoo! La noi nu stiu daca mai existra vreun animal "exotic" la zoo
Lilia si Natali, daca nu reusesc eu sa dau semne de galerie, fetele din Chisinau va vor anunta la sigur Multumesc p/u griji Acum seara am aflat ca a nascut sora nasului, ea trebuia sa nasca la inceputul lui decembrie... A nascut o fetita de 2900g si se afla inca la reanimare. Se simtea cam prost, a mers ieri la policlinica si astia au trimis-o la spital la "pastrare". Astia de la spital au internat-o si pina maica-sa a vorbit cu vreun medic ca sa fie mai atent cu ea, ea a inceput sa nasca... Halal ce medici... Cind au internat-o n-au putut sa vada care e starea? Hai ca astia de la policlinica nus e pricep, dar astia din spital? Bine ca sint relativ bine ambele...
Diana, cum a fost inaugurarea? tu te refereai la terminaul de la Giurgiulesti? e al vostru?
Dana, am vazut pozele, ai un baietel frumos foc, insa am vazut ca are cui semana Mai intra si mai scrie detalii depsre voi...
sa nu uitati sa schimbati ceasurile, eu ma duc sa fac un dush si la ca sint tare obosita, sper sa nu-mi fuga somnul...

lia_c
lucrusoare baby
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard


Da Cornelus, acela e al nostru, a fost deschis, dar primul tanker cu petrol se asteapta prin decembrie.Nu a fost cine stie ce, eu nici nu mam dus incolo pe motiv de bb mic, dar numai din cuvintarea d-lui presedinte iti dadeai seama ca nu facea sa te duci pina acolo si sa te obosesti, daca luai un taran de pe cimp vorbea mult mai frumos si mai la tema decit el.Acum lucram la constructia de benzinarii si terminalul marfar. la burtikuta.

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena1 si 2
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Diana, uau, pentru mine toti termenii astia sunt asa de straini. Nu inteleg nika, nu stiu ce poti lucra acolo . Tu insa, dupa cum se vede, stii ce faci
Pupici la Natalitza mica si frumusica.

Nastea, super, trei portii? Eu ma rog sa manance Amelia macar jumatate de portie. Asa ca daca se poate, chiar te rog trimite si la noi niste pofta de mancare

Pe mine m-a muscat o data un nepotel de nas. Chiar daca eram mare nu am reusit sa anticipez momentul. Si am umblat cu urma dintilor lui ceva timp. Nu e chiar placut, chiar doare, asa pupici lui Alexander sa nu o mai pateasca.

Lilia si Amelia(26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput