Clubul moldovencelor de peste Prut (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Dana, ti-am vazut baiatul, e asa de scump, sa-ti traiasca!

Alina, am vazut si noile poze cu Deanna, se face pe zi ce trece tot mai frumusica asa frumos i-a crescut parul.

Cornelia, intra macar o data pe zi pe aici si zi-ne ca inca mai esti acasa, daca e cazul o sa stim ca daca nu intri mai multe de 2-3 zile, inseamna ca esti la maternitate, nu?

Noi mergem miine la gradina zoologica, impreuna cu Amelia si parintii ei va mai merge o fetita, o vecinica de-a lui Vlad din blocul de alaturi. Hihi, ce distractie pe capul lui, singur intre doua fete.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Salut dragele mele.
Noi suntem binisor,puisorii sunt pusi pe treaba.
Toata ziua cite ceva nascocesc si Samuel cu intrebarile lui,mami dece si cum?
Si de cuminte ce e,sio spart capul (Samuel),am tras o spirietura de numai.Dar bine ca nu a fost adinca taietura si s-a oprit singerarea.
Acum se prinde rana.
Si cind vine taticu seara si se uita,zice pai uite ca si eu am semn fix in locul acesta.....
Uite asa e la noi.
Acum va spun Bai,Bai
Si multa sanatate.

Alina,nascuta in Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

salutare

Slaba activitate azi pe-aici.
Am fost azi la zoo. A fost tare frumos. Desi unele animale mi s-au parut triste, totusi a fost frumos sa ne plimbam, Amelia cel putin a fost tare incantata si nu vroia acasa. A cam bocit la plecare.
Vreau sa va zic ca am ramas placut suprinsa cat de bine vorbeste Vlad. A evoluat foarte mult de cand nu ne-am vazut. Mi s-a parut ca vorbeste mult mai corect ca Amelia, desi Amelia vorbeste mai mult in volum ca nu ii tace gura. Probabil pentru ca Vladut e mai calm si cred ca si mai atent cand vorbeste.

Ca un gentelmen adevarat a dus fetitele de mana prin parc. A incercat sa ii dea si sa manance Ameliei, dar Amelia nu prea a acceptat.

Se pare ca pe Amelia a impresionat-o cel mai mult : sarpele, ursul si maimuta. Pe astea trei ni le spune intai cand o intrebam ce a vazut la zoo.
De maimuta, inteleg si eu, ca m-a impresionat si pe mine, cand a sarit direct spre noi in geamul ala( ne uitam pe geam din interior nu din exterior). Mai bine zis, m-a bagat in boale, desi era geam, mi s-a facut inima mica cand am vazut-o aterizand acolo.
Desi zoo din Ro nu se compara cu cele din SUA, totusi e mult mai mare si mai bine dotat ca cel din Moldova. Nu stiu cum e in prezent, dar cand eram mai mica, zoo din Moldova era de toata jalea. Animalele alea erau supuse la un chin adevarat.
Vecina lui Vladut e tare simpatica si vorbareata si am vazut ca ii pune o groaza de intrebari mamicii ei. Sper sa pot face fata si eu la atatea intrebari cum facea si mamica ei.
Am ajuns acasa franti de oboseala. Cu toate astea Amelia a dormit doar doua ore si acuma e foarte activa.
O sa pun si poze in curand :)
Mancare pe ziua de azi: taitei cu pulpe de pui si salata de cruditati


Lilia si Amelia( 26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Alina( Davina) am vazut si eu pozele cu Deanna. Haha, tin minte cand s-a colorat , e tare haioasa. Si are un par asa frumos, ptiu-ptiu. Mereu zambesc cand ma uit la pozele cu ea. Nu stiu cum, dar numai din privirea ei, parca iti dai seama ca e gata sa mai faca vreo trasnaie

Alincic, pupici lui Samuel, sa ii treaca rana si sa nu mai pateasca nimic. Si tie muuulta inspiratie ca sa faci fata la intrebarile lor.

Alinka( ie-te ca azi scriu numai la Aline :D)cand am vazut prima data pozele de la nunta, am vazut doar 26, pe urma m-am mai uitat o data si am vazut ca sunt mai multe. hihi, ce interesant obicei cu spalatul mainilor. Nu am auzit pana acuma. Vad ca si voi erati veseli in momentul ala

Cornelia, nu ne tine pe jar.. Da un semn,..

Am pus cateva poze: aici

Lilia si Amelia( 26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

salutare,
inca n-am ajuns la spital si sper pina ne livreaza mobila bb sa mai stea in burtica...
Tusea tot nu-mi trece...
Azi am stat mai mult pe afara, am mai aranjat gradina Eu cu indicatiile si sotul cu executatul, a invatat cum is gheorghinele, gladiolele si crizantemele, si fiecare cum se scot si pastreaza pe iarna Am strins frunzele si apoi am facut un rug mare mare (ca sa ne scoatem pirleala pe vecini ) Ieri eram cam indispusa de aia nici n-am mai avut chef de a intra pe forum, apoi seara am tras o fuga pina la Metro si am ajuns acasa extenuata...
La capitolul mincare: am facut tocanita de ciuperci cu mamaliga, hrisca cu sos si mamica mi-a trimis bors cu varza
Alina, si eu am vazut pozele cu Deanna, ca de obicei f haioase si bombonica... Si sint de acord cu Lilia, numai din privirea Deannei iti dai seama ca acus va mai face vreo ghidusie... Inca nu sint pregatita moral, tot imi chem curajul, dar se pare ca nu vrea sa vina la mine... Vineri am fost la eco, tot fetita am ramas , e aproape pregatita de start...
Alinka, f frumoase poze de la nunta, si nasii si finii, iar finii parca sint frati
Alincic, sper sa-i treaca repede lui Samuel "buba" si bine ca n-a fost mai grav... Imi imaginez cind incep toti sa te intrebe ce si cum - trebuie sa ai raspuinsuri p/u toti
Lilia, eu stiu ca la fiece nunta (in MD) exista spalatul miinilor, asta se face inainte de a pune nasii banii pe masa, cica sa fie curate miinile Ce bine ca v-ati distrat azi la zoo! La noi nu stiu daca mai existra vreun animal "exotic" la zoo
Lilia si Natali, daca nu reusesc eu sa dau semne de galerie, fetele din Chisinau va vor anunta la sigur Multumesc p/u griji Acum seara am aflat ca a nascut sora nasului, ea trebuia sa nasca la inceputul lui decembrie... A nascut o fetita de 2900g si se afla inca la reanimare. Se simtea cam prost, a mers ieri la policlinica si astia au trimis-o la spital la "pastrare". Astia de la spital au internat-o si pina maica-sa a vorbit cu vreun medic ca sa fie mai atent cu ea, ea a inceput sa nasca... Halal ce medici... Cind au internat-o n-au putut sa vada care e starea? Hai ca astia de la policlinica nus e pricep, dar astia din spital? Bine ca sint relativ bine ambele...
Diana, cum a fost inaugurarea? tu te refereai la terminaul de la Giurgiulesti? e al vostru?
Dana, am vazut pozele, ai un baietel frumos foc, insa am vazut ca are cui semana Mai intra si mai scrie detalii depsre voi...
sa nu uitati sa schimbati ceasurile, eu ma duc sa fac un dush si la ca sint tare obosita, sper sa nu-mi fuga somnul...

lia_c
lucrusoare baby


Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna dimineata!!!!

Lilia si Natalia, ce bine ca ati fost la zoo! Stim si noi cum e!!!Am fost doar saptamana trecuta pe acolo!Ne-a parut rau, ca, chiar cu o zi inainte a murit elefantul, si nu am reusit sa-l vedem, desi Alex tot timpul intreba de el. In rest si mie mi se pare zoo cam fara viata, de aceea abia astept sa ajungem la circ, ca acolo vezi mai multa viata! Plius la asta, au sapat acolo, si e tare urat. Noi cand am fost in luna mai-iunie, tot asa era sapat peste tot.

Cornelia, am deja emotii ptr tine!!!!Tine-o tot asa, cu activitatea!

Fetelor, inca o data , multumesc ptr cuvinte frumoase la adresa noastra!Mi-a crescut un nas.........

Astept sa ne scrie si cealalte fete!!!!!!

p.s. Dana, ce bine ca ai revenit!!!!Eu te tin minte de pe primul nostru subiect cu moldovence!Eu pe atunci eram insarcinata cu Alex......cat timp a trecut......

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

!!!!!LA MULTI ANI MAMANATI!!!!!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Natalia, la multi ani!!! Sa fii fericita, iubita si sa te bucuri de minunea pe care ti-a dat-o Dumnezeu de curind!

Alinka, inca mai era sapat pe aleile gradinii zoologice ne-am umplut incaltamintea de un strat gros de praf. Dar ne-a lasat impresie frumoasa anuntul prin care administratia gradinii isi cerea scuze de la vizitatori pentru discomfortul creat.
Vlad a parut interesat de animale numai putin la inceput, in rest, escalada garduri, stringea pietricele de pe jos, desena cu creta pe asfalt, etc.
Ma bucur ca am reusit ieri sa mergem, intrucit azi deja e mult mai rece si, din cite vad din buletinul meteo, de acum incolo va fi tot mai rece. Deh, vine iarna...

Cornelia, mult curaj! Nu-ti fie frica, ia toate ca atare si ai sa vezi ca toate vor decurge mai usor decit iti imaginezi sa dea Dumnezeu sa fie asa.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

La multi ani, Natalia. Sa ai parte numai de clipe frumoase si fericite. Sa fii iubita si sa iubesti. Bombonica mica care a venit in viata voastra, sa va indulceasca zilele mereu, sa va bucurati de ea in orice moment. Sa va dea Dumnezeu tot binele din lume si tot ce va doriti sa vi se implineasca.


Lilia si Amelia(26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Cornelia, eu am fost la destul de multe nunti si nu am vazut obiceiul asta. Poate am nimerit eu pe unde nu se practica.
Of, ce pofta de bors cu varza mi-ai facut. Cred ca execut si eu unul, ca tare imi place.
Pupici si sa stea bebe in burtica cat va doriti voi

Lilia si Amelia(26.09.2004)

poze


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput