Mamici din Arad...??? (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Clau, nu-ti trebe aprobare ptr. chiuveta, doar se presupune ca daca parasiti apartamentul trebuie sa puneti inapoi chiuveta. Ptr. hota se face cerere la ei si se aproba fara probleme. Daca vreti aer conditionat sau usa noua la fel, cu cerere la ei.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Nico, foarte frumos costumasul d ebotez, mi-a placut tare mult si cel de la restaurant.
Imi da si mie cineva un bouncer sa o pun pe Adelina, e foarte practic, am avut si la Dragos, dar tot impumutat era, e fain ca dormea acolo, il plimbam si eu peste tot ca avea manere si mai tarziu(pe la 4-5 luni)ii dadeam sa manace tot in el.
Frumoase pozele de la botez si voi ati fost foarte frumosi toti.

Ioana, tu vrei bataie, cum sa-ti inchizi contul pe DC pentru niste curiosi rautaciosi?
Tare scumpi baietii tai, imi place aia unde il tine Alesio pe Nicolas in brate si il pupa, super.

Clau, acum incepe stresul! Iti trebe "aia, aia, aia...", stiu cum e. Noi dupa casatorie am stat in chirie 2 ani jumate si asa linistiti eram(aveam de toate), dupa ce ne-am luat apartamentul ne trebuia o gramada de lucruri...mobila, renovari...etc.
Distractie placuta diseara!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Buna fetelor! Hop si eu dupa o perioada mare de absenta....lucrez 10 ore pe zi si seara ajung franta, citesc ce ati scris voi dar nu prea mai am tragere de inima sa scriu.... Poate dupa ce intru in prenatal o sa fiu mai linistita si o sa frecventez forumul mai des.
Pana atunci va mai spun cate ceva despre noi, asa, ca sa nu ne uitati :) Facem camera lui bebe ( bebe Mara .....ce ziceti de nume?), dar din iunie incoace tot se lucreaza la ea pt ca stiti cum sunt mesterii, azi vin, doua luni pauza, mai lucreaza 3 ore in alta zi si tot asa.... incep sa intru in panica, daca nasc si bebe nu are camera ei?
De cateva zile ma dor oasele bazinului si burtica, asa .... ca niste mici dureri menstruale. Ma gandeam ca poate se mai latesc oasele si din cauza asta se intampla toate. Asa e?
Nu am pus inca poze pe forum pentru ca sunt mari si nu mi le accepta. Tot incerc sa fac rost de un program sa le fac mai mici, dar inca nu am gasit. Voi cum faceti?
Am cumparat patutul pt bb, din acela care se pliaza, 220 ron la Regalo, langa Kik, si vanitza roz cu 35 ron. Salteaua pt pat e deja luata, numai camera mai trebuie terminata, ca sa o intampinam pe Mara cum se cuvine :). Joi mergem la control sa ne vedem iar zvapaiata.
Nu mi-am mai facut plimbarile de seara in ultima vreme si cred ca se resimte. Am citit ca ajuta mult miscarea in ultimele luni de sarcina, face nasterea mai usoara.
Cam astea sunt ultimele stiri din familia noastra, sper sa va scriu mai des.
Pupici pt mamici cu burtici si pitici!

Maria Rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Alinus al meu e imprumutat, e acela care se vede si la botez.No nu stiu cat de frumos a fost costumasul important a fost ca mie mi-a placut foarte mult, a fost pe gustul meu .Cel de la restaurant a fost comun , eventual putin iesit din comun.

Maria mai ai putin si vine Mara.Mie-mi place numele numai pe tine daca nu te deranjeaza ca sunt foarte multe Mara . Cand e DPN-ul tau ?

Clau asa zic si eu ca si Alina , acum e acum... cu investitiile.

Ioana tu ce costumas ai pt Nicolas ? sunt tare dragute pozele si copilasii.Sta Alesio in fotoliul acela urs ? ma gandeam sa-i iau de Craciun si eu Melaniei.

Am mai pus si eu niste poze in albunul de 14.10.2005


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Cristina v-am vazut la concert. Ti-am facut cu mana dar probabil ca te uitai dupa avioane

Azi am fost la STAER si ne-am hotarat, nu ne mai facem la comanda, o luam de gata. Maine ma duc sa vad ce culoare imi aleg la bucatarie (am gasit o mobila super la doar 9 mil), camera lu Raul sigur o las pe albastru cum era si expusa si sufrageria. Toaate ne costa 31 mil. Iesim relativ ieftin ptr ca noi ne-am asteptat la vreo 50 mil Mai trebuie sa merg luni sau marti sa vad niste canapele cu fotolii, maine imi vin electrocasnicele si uite asa incet incet gatam. Pana avem gaz si alte cele avem si casa mobilata si aranjata

Diana mersi mult Probabil marti merg sa depun cererea. tot acolo unde am depus si dosarele??

Ioana, cel mai bine e sa lasi neamurile sa vorbeasca si sa barfeasca cat vor, tu esti linistita si cu inima impacata. Cine n-are loc de tine aici n-are nici in viata de zi cu zi. N-are sens sa te agiti pentru cineva care nu merita si mai ales sa renunti la DC Sa nu faci prostia sa ne parasesti da??

Gata fug la nani ca maine incep curatenia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Mey, Ioana, dara nu vrei sa pleci! Sa plece bagacioasa daca isi baga nasul unde nu-i fierbe oala.. Cine-i sa-i dam cateva pumni virtuali in freza! Dulci puiutii tai sa-i papi!

Carmen, vazut poze botez + poze gagica Vladut. Ca viitoare soacra ce ma aflu trebuie sa-ti atrag atentia ca ti-ai permis sa-mi afisezi funduletul norei pe internet sa-l vada tot prostul! Tuca-l mama ca-ti vine sa-l manaci, nu alta!

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Clau, nu stiu exact, Vasile stie, il intreb maine ca acu doarme cu ficioru-su.

Uitam sa va zic ca azi am repetat tentativa de alaptat la bebelinei de care v-am povestit dar n-a fost chip, Vladut era calare pe ea si cand ii auzea vocea incepea sa planga probabil isi amintea ca ieri a luat un cap in freza cand sugea... Asa ca m-am muls si am reusit s-o conving sa bea din biberon, n-a acceptat decat tinuta ridicata, lipita cu spatele de mine si eu sa ma plimb in acelasi timp prin casa cu un Vladut miorlaind intr-una si agatandu-se de picioarele mele.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau, spor la smotru maine! Sa ne pui poze cand e gata, da?

Maria, e frumos numele Mara, e la "moda" acum.
Ati luat la pret bun patutul.
Nu te stresa, e normal sa te doara oasele bazinului.
E mai complicat s apui pozele pe forum, mai simplu e sa-ti faci un cont la http://www.webshots.com/ si le pui acolo, iar apoi ne dai noua link-ul sa le putem vedea.

Diana, imi imaginam cum ii dadeai la bebelina lapte si Vladut printre picioarele tale.
Cat mulgi o data cu pompa?

No, merg si eu la culcare ca maine avem musafiri o verisoara de-a lui Calin din Austria cu familionul si 2 copialasi.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Alina ma omori!Eu la servici ma retrag la ore dinastea
Clau spor la mobilat casa!
Flavia cum e bb?
Asa bine a fost azi noapte,de la ora 2 a fost o super liniste ,asa ca acum beau cafeaua si ma pun sa calc ca papica am facut ieri.Pe la 10 probabil ca ma voi culca 2 ore ca deseara sunt la 12 ore.
pupici la toate

Magda si Bianca 8 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Alina, depinde de cat mi-e de plin sanul. Inchipuie-ti ca am scos cam in 5 min 160 ml (30 dintr-un san dar am abandonat ca din ala vine mai greu si trebuie sa mulg mai mult timp si restul din celalalt. Si asta folosind o singura mana, cu cealalta tineam pitica urland de foame in pozitia pe care v-am descris-o deja. Dimineata am cel mai mult lapte, suge Timeea o suta si ceva si as mai putea scoate probabil inca 200-250. Seara nu mai am atata, scot cam 100 din ambii sani dupa ce a supt pitica. Milka, nu? Nu scoteam nici pe departe atat cu vechea pompa, abia daca scoteam 100 adunat toata ziua, dar Aventul asta stimuleaza extraordinar lactatia! Isi merita toti banii.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput