Parinti cu copii de SD 8

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

Buna seara!as vrea sa lamurim niste lucruri....am cunoscut-o pe Cristina de pe forum. am vb. i-am inteles tristetea, necazurile................................ cat a fost la Tg. Mures am vb. cu ea. a fost la un moment dat si un "moment de rascruce" in viata mea si a Biancai in primul rand.facu-se o reactie "meningiala pe supra doza de Cererolisin"). era perioada in care vb. cu Cristina. madicii de la "Bagdasar"i-au prescris un tratament din care (la vremea aceea doar Tanacanul era gratuit). vb. cu Cristina si-i spuneam de "pasul" meu.specific ca in urma cu aproximativ 2 sapt. noi mamele de pe forumul de la Galati ne-am intalnit si am strans "o anumita suma de bani". eram tare necajita cand am vb. cu Cristina(suma retetei Biancai era de aproximativ 6 mil. lei), i-am spus atunci ca desi castig destul de bine(numai eu stiu cate sarbatori legale, sambete , sambete si duminici lucrez sa-mi pot asigura "traiul") nu pot sa fac fata. (eu platesc "rata" la casa si toate cheltuiele). ea a "ingaimat " ceva dupa care a iesit pe forum si a inceput sa spuna ca "un tel." a deranjat-o, ca etc..............
am incercat sa o caut la tel. si stupoare(imi spune ca "i-am papat banii lui Andrei")am avut un soc. eu (va pot confirma fetele de pe forumul de la Galati, ca nici macar nu am pus mana pe acesti bani)am incercat sa facem in asa fel incat banii sa ajunga la"destinatie" numai ca, sotul cristinei nu a venit la intalnire, iar contul pe care ni l-a dat era gresit .cristina a 'tunat si a fulgerat" iar de atunci ma tot poarta "in noroi"daca era corecta, onesta avea bunul simt dupa ce i s-au virat banii(si asta dupa lungi discutii) sa spuna un simplu "multumesc"ea a tot comentat postarile mele pe forumuri, a tot venit cu "adaugiri"(vedeti discutia despre dr. N.P.I), DAR MAI RAU MI-A TRIMIS NISTE MESAJE PE CARE DIN PACATE NU VI LE PO9T REPRODUCE PRT. CA SUNT DE O VULGARITATE ....noi am "discutat" amandoua("chipurile" ),am crezut ca s-a linistit(eu am ignorat mesajele ei)dar ceea ce am primit cu cateva zile in urma depaseste cu mult "limita bunului simt". nu eram sg., era si mama mea care torusi are o varsta, colega mea cu care am fost la "FORUM".eu pe Cristina am "cunoscut-o "in carne si oase la Buc. , era in fata mea cand s-au dat mapele si ecusoanele. in momentul in care a auzit numele meu, s-a schimbat la fata si devenisefoarte"precipitata".a tot spus ca ar fi "vrut" sa vb. cu mine, Prostii,. ea nu a vrut sa cunoasca mamele din galati care totusi au fost alaturi de ea........................... darami-te pe mine. tot spune ca i-am facu rau copilului......... stau si ma intreb:" cu ce ?'eu am un copil suferind, eu (prin natura meseriei am invatat ce e "durerea"), ce rau i-am putut face acestui copil pe care in viata mea nu l-am vazut?sa stiti ca ea a acuzat si alte mame din Galati. mi se pare din nou ridicola cand face pe victima si spune ca se retrage de pe forum..................................le spuneam si fetelor de la galati:"sunt dispusa sa avem o discutie fata in fata,sa o vada si ele, sa o cunoasca) ,sunt multe pers care m-au acuzat pe acest forum. eu nu m-am certat cu nimeni. VREAU SA FIE CLAR PTR. TOATEam spus ADEVARUL,nu am facut altceva decat sa cunoaste-ti tot ce se intampla. Repet eu nu m-am certat cu nimeni !!!!!!!!!!!!!!!!!nu ii port "pica", nu ii vreau raul. m-am saturat sa fiu eu cea judecata!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Paula te astept pe mess. am vazut ca m-ai cautat.Anelis ma gasesti la :SPITALUL DE URGENTA "SF. APOSTOL ANDREI"GALATI,sectiaA.T.I.CHIAR VREAU SA REALIZAM UN PROIECT IN COLABORARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

Buna fetelor,
Mihaela-asa cum ai vazut eu la un momentdat am fost una din cele care au precipitat un pic lucrurile atunci cand nimeni nu dadea nici un semn despre banii stransi pentru Andrei..Vreau sa fie foarte clar si pentru tine si pentru Krys:nu am facut asta pentru ca tineam partea lui Krys ci doar pentru Andrei...As face la fel pentru orice copil...Oricum atunci au aparut mai multe nume in brambureala asta si speram ca totul a luat sfarsit...
Asa cum multe fete dupa forum ti-au recomandat,v-au recomandat:inchideti odata acest subiect,ignorati-va daca altfel nu se poate...Desi e ridicol fiind amandoua adulte si avand copii cu aceleasi probleme...
Stiu ca tu incerci dupa sarbatori sa pui pe picioare asociatia SD galati si ar fi pacat din cauza orgoliilor vreun copil sa aiba de suferit..
Krys-Asa cum i-am spus si Mihaelei,e cazul sa lasati aceasta dusmanie(care nu vad ce rost are)deoparte si sa va concentrati pe copiii vostrii...Nu as vrea sa aud,ca dupa ce apare asociatia in galati,nu l-ai inscris pe Andrei doar din orgoliu ca Mihaela e cea care deschide Asociatia...
Nu are rost nici una din voi sa se retraga dupa nici un forum..Galatiul e mare si DC la fel....Asa ca uitati-va in buletin amandoua si realizati ca aveti o varsta cand copilariile de gnul"imi iau jucariile si plec"nu isi mai au rostul...
Hai sa va vad ca ceea ce spuneti ca Andrei si Bianca sunt pe primul plan chiar e asa..Amndoua puteti face ceva acolo in Galati..Mihaela va avea nevoie de o gramada de ajutor cu Asociatia si realizarea acestui proiect e numai pentru binle copiilor..
Dupa sarbatori voi fi in Braila(de tot) sau pentru o perioada lunga de timp si intentionez sa fac acelasi lucru:Asociatia SD braila..Asa ca fetelor,aveti grija ,ca daca nu terminati cu copilariile sunt aproape si vin si va urechesc pe amandoua...
Paula-Azi deabia suntem mai bine...Sper ca saptamana viitoare ,Mircea sa se recupreze complet si sa ne intalnim....Pupa printul si printesa din partea noastra..
va imbratisam pe toti cu mult drag si va pupacim

Mircea si Anne

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/anemarie4u/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Noi acum facem bradul. Paul deja a spart un glob si direct in gura a fost bagat. Acum suntem cu ochi in 4 si am urcat bradul la inaltime.
Anne, ma bucur daca Mircea este mai bine. Pote ne mai vedem in parc..
Acum si ai mei sunt putin raciti dar sper sa le treaca. Am fost cu ambi pe la terapie si cred ca a racit acolo Paul.
In rest suntem bine.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

PAULA ... ma bucur tare mult ca Paul a inceput sa mearga...

Cat despre bb2... ce sa zic... de ex acum e duminica ora 20,58 si eu sunt la servici... moralul meu... depresiv 60% din timp , chiar daca aici nu se vede... etc etc etc Ieri mi s-a facut rau la volan in trafic... am ametit rau si cateva secunde nu am vazut nimic... La medic nu am timp sa ajung nici pt un abces... etc

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dali73 spune:

Cristina,certurile voastre mi se par niste copilarii.Numai voi doua stiti adevarul si cred ca ar fi cazul sa va intalniti si sa va rezolvati problemele.Eu stiu un singur lucru si cred ca asta se intampla si cu voi:din cauza necazurilor toate suntem mai labile psihic si ne sare tandara din orice,dar cred ca ati fi mai linistite sufleteste daca ati reusi cumva sa discutati fata in fata.Ganditi-va numai la copiii vostri .
Mihaela vin sarbatorile,fiti un pic mai bune si treceti peste aceste necazuri.Sunt sigura ca ati putea fi prietene daca ati incerca.Noi nu te putem crede nici pe tine nici pe Kris si nu ar fi frumos ca acest loc sa se transforme in mahala.
Deci ,in spiritul Craciunului eu va rog....reveniti-va fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Felis, hai ca cu bb 2 te mai gandesti dar vezi un pic si de tine, sanatate ta, de cum ai sa fii si peste cativa ani. Eu cred ca sunt multe nevoi, ca bani nu sunt dar w-kul sa fi w-k si familia sa te vada frumoasa, odihnita si proaspata mereu. Lasa in colo de bani ca maine ajungi la dr. daca nu te gandesti ca ai si tu nevoie de odihna, de relaxare... Faci cat poti, cat crezi ca poti sa nu-ti afectezi sanatatea. te-am vazut pe mess. dar am crezu ca esti acasa.
Tu sa fii pe primul plan si pe urma restu. Daca tu intr-o zi nu mai poti ce fac ceilalti? Ma refer la fam. Sa nu te superi ca asa sunt eu mai directa si iti spun din toata inima ca trebuie sa te mai gandesti si la tine, sufletul tau ca nimeni nu-ti face statuie.
Daca tu nu mai poti Mihaita ce va face?





Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

buna seara!!!1 si eu spun la fel vine CRACIUNUL.fie ca Sfintele Sarbatori ne ne aduca tuturor, sanatate, bucurii dar si multa intelepciune. eu de pe 28,plec pana pe 17 anul viitor iar pana atunci muncesc din greu. FIE CA ANUL CE VINE SA ADUCA COPIILOR NOSTRI, NOUA PARINTILOR ,MAI MULTA CALDURA SUFLETEASCA,SANATATE SI IMPLINIRI.cu dragoste Mihaela si Bianca!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

In ce vacanta pleci Mihaele? Iei si fata?



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

Paula, normal ca Bianca va fi cu mine! pana pe 30 suntem la Bujoru, dupa care vom pleca la munte aproape de Brasov(la Nehoiu)la invitatia nasilor de botez a Biei. va imbratisez cu drag ,pe toti"chinezoii" ,si pe voi dragele noastre!LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Foarte frumos. Sa aveti parte de multa zapada, de mult soare si sa va distrati de minune.
Vrem si noi la munte..... Nu creste Paulica si plecam cu toti si nu va mai fi problema cu cine stau acasa copiii.

La multi ani!



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput