Iasule, mandra cetate (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Multumesc pt urari fetelor!

Cristina LA MULTI ANI!!!
Gabriela anul trecut la expozitie au fost doar lucrusoare pt copii sau si haine pt gravide? Eu deocamdata nu am burta dar sper sa-mi creasca. Dr Mihaila este un dragut, am intrat la el aproape plangand si am iesit super optimista.
Adriana mai am un pic si crap. Am mancat tort in combinatie cu pizza, foarte bun. Sunt o privilegiata ca mai gust din bunatatile tale.

O zi buna.

kiss
13+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Saru' mana de urari...si voi sa fiti sanatoase si fericte si copilasii la fel.

Miha....da-i bice...zi tot...si apoi ii dam ei bice

Cristina...

Adriana....superb tortul.....Zi si mie te rog,cum faci tu puiul la sticla?Ca sigur reteta ta e mai buna decat ce gasesc io pe net.

Siiii...subiectul cuconada revine....haideti mai fetelor sa ne mobilizam un pic,de juma' de an tot ne chinuim sa facem ceva si nik...Acum,cat nu da zapada.

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Hmmmm....nu intram un pic pe chat?Hai sa stabilim o ora,poate ne gasim acolo,simultan.Eu sunt acum acolo si am vazut ca a trecut si oanabandol,de curand.

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Anul trecut a fost o firma de la Tm cu haine pt gravidute. Nu stiu daca vor veni si anul acesta, vedem joi.
Pupici, ca mai avem de scris o dIctare,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by Nora

Na belea...cat scriam io,carmen a si sarit la alt capitol,deci copii mesajul de dincolo:

Carmen (mephala)...problemele au aparut si pe parcurs,nu deodata.Eu am descoperit de abia dupa 1 an,cauza.Cu operatia mi-am revenit si eu destul de usor,si tot asa,doua pe acelasi loc,dar spatele ma rupea.Avand o sensibilitate la cistite,am zis ca nah...racesc io asa usor,dar se pare ca alta era cauza.Sa dea Domnul sa nu fi luat.Dar sa ai grija.Mi s-a luat exudat din nas si gat si asa s-a vazut.Analiza s-a facut la Inst.Cantacuzino si tot de acolo mi s-a dat autovaccin.Ideea era ca infectiile urinare nu dor,doar cistitele.Si eu am si o discopatie,deci dureri de spate cu cauze multiple,de aia nici nu ma gandeam ca e ceva luat la operatie,am zis ca asa sunt eu defecta,de mult timp.Si tot atunci am luat exudat si la copii si mamei.Si toti aveam si stafilococ auriu,Rares luat din spital,la nastere.De aici si asa multe imbolnaviri in primul an de viata.Dupa autovaccinul asta,si-a mai revenit si nu a mai racit asa des.


Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!







Si eu am luat un "brontozaur" de la sonda la prima operatie .La urmatoarele doua nu le-am mai lasat sa-mi mai puna sonda,m-am dus eu singurica la WC(nu ca ar fi fost mai curat pe acolo)la cateva ore dupa operatii,de ziceau alea ca-s nebuna dar decat sa mai iau alti "brontozauri" cu mine acasa...


Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Adi,ce fain arata tortul! Trandafirii aia sunt buni de papat? O adevarata artista ce mai!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...








Nici o artista nik..
Trandafirii mici sant cumparati de la cofetarie si ala mai mare de la florarie...

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by kisstherain999

Multumesc pt urari fetelor!

Cristina LA MULTI ANI!!!
Gabriela anul trecut la expozitie au fost doar lucrusoare pt copii sau si haine pt gravide? Eu deocamdata nu am burta dar sper sa-mi creasca. Dr Mihaila este un dragut, am intrat la el aproape plangand si am iesit super optimista.
Adriana mai am un pic si crap. Am mancat tort in combinatie cu pizza, foarte bun. Sunt o privilegiata ca mai gust din bunatatile tale.

O zi buna.

kiss
13+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...




Bine ca ai papat..macar te-ai saturat?

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adi,nu conteaza,tot artista in ale prajiturilor esti!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by Nora

Saru' mana de urari...si voi sa fiti sanatoase si fericte si copilasii la fel.

Miha....da-i bice...zi tot...si apoi ii dam ei bice

Cristina...

Adriana....superb tortul.....Zi si mie te rog,cum faci tu puiul la sticla?Ca sigur reteta ta e mai buna decat ce gasesc io pe net.

Siiii...subiectul cuconada revine....haideti mai fetelor sa ne mobilizam un pic,de juma' de an tot ne chinuim sa facem ceva si nik...Acum,cat nu da zapada.

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!







Nu e vorba de reteta neaparat.
Spal puiul,il usuc cu prosoape de hartie,apoi il ung cu unt il dau cu sare ,piper si oregano(asta imi place mie tu poti pune ce condimente vrei)il pun pe sticla de bere (neaparat Tuborg )plina cu apa,apoi pe tava de la cuptor .mai torn doua cani cu apa in tava si bag la cuptor la foc mediu.Sta cateva ore bune(vre-o trei asa),din cand in cand il scot si-l stropesc cu zeama din tava si tot din cand in cand mai torn cate o cana de apa in tava ca se evapora.
Cand e aproape gata pun in tava niste cartofi taiati sferturi si ciupercute (sarati si piparati) si gata si garnitura.

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Mai fetelor ,da voi n-ati observat ca de ceva timp lipseste unicul reprezentant masculin de pe aici..Ce-o fi patit?

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput