vedetele si cezariana

vedetele si cezariana | Autor: darvla

Link direct la acest mesaj

Oare de ce majoritatea vedetelor nasc prin cezariana? De ce declara toate sus si tare la inceputul sarcinii ca vor sa nasca natural si pana la urma apar tot felul de " probleme " si ajung la cezariana? ( vezi andreea esca, mihaela radulescu, etc). Oare nu sunt fite? Voi ce credeti?

doar marea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

probabil au impresia ca e cool.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Eu zic ca vedetele aleg varianta asta din simplul motiv ca prefera o anestezie generala si dureri de burta postoperatorii in locul nasterii naturale - echivalenta a unui accident feroviar, pe viu (stiu eu ce zic, pentru ca am nascut natural ).

"Pentru Barbye, una dintre noi - trebuie sa ajuti!"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Din cate stiu eu natural au nascut Dana Razboiu si Diana Lascareanu.
Eu cred ca sunt mai comode, iar altele au facut-o din cauza varstei. V-o puteti imagina pe Raduleasca stand in travaliu vreo 10 ore? Hai sa fim seriosi!
Nu inteleg de ce Britney a facut 2 cezariene in mai putin de un an. La varsta ei si la cum arata inainte ar fi putut sa nasca natural.
Zic si io!
Akella hai ma ca n-a fost chiar accident feroviar, poate unul de masina mai micut.

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Poti naste natural si sa nu fie chiar ca atunci cand te calca trenul. Si eu vobesc din experienta.

Cat despre vedete, la urma urmei sunt si ele femei, unele poate chiar au motive medicale care impun cezariana, altelor poate le este frica de nasterea naturala, nu-i nimic de condamnat, nu mi se par fite, in ziua de astazi se practica cezariana la cerere si fiecare are dreptul sa aleaga cum naste.


Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Layla . nu se stie de ce a facut britey prima cezariana. dar a doua se impunea pt ca era foarte aproape de prima si i s-ar fii putut rupe uterul( nu e complet sudat dupa prima incizie) daca incerca sa nasca natural

PS eu una daca as alege cezariana as face-o dpdv al vietii sexuale ulterioare. oricat ne place sa ne mintim , v..g.ul nu e la fel ca inainte de nasterea naturala. mai ales daca faci mai mult de 1 copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Shtiu ca dupa cezariana e mult mai ushor sa te shi "repare" in timp ce-tzi coase la loc burta, reparat insemnind indepartarea vergeturilor, etc...sau cel putzin io asha am auzit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by michelle7

PS eu una daca as alege cezariana as face-o dpdv al vietii sexuale ulterioare. oricat ne place sa ne mintim , v..g.ul nu e la fel ca inainte de nasterea naturala. mai ales daca faci mai mult de 1 copil

Michelle




Povesti la gura sobei, Michelle...iti spun din punctul de vedere al unei mamici de 2 ori (natural)...

Vedetele aleg cezariana din motive estetice (se face un tummy tuck pe loc) si atunci isi pot permite sa iasa la 1 luna dupa ce au nascut fara burta...In plus au o droaie de nanny/nurse/housekeeper care le ajuta. Un alt motiv este programarea...

Daca ar fi sa mai iau dupa celebritati

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by ocebine

quote:
Originally posted by michelle7

PS eu una daca as alege cezariana as face-o dpdv al vietii sexuale ulterioare. oricat ne place sa ne mintim , v..g.ul nu e la fel ca inainte de nasterea naturala. mai ales daca faci mai mult de 1 copil

Michelle




Povesti la gura sobei, Michelle...iti spun din punctul de vedere al unei mamici de 2 ori (natural)...

Vedetele aleg cezariana din motive estetice (se face un tummy tuck pe loc) si atunci isi pot permite sa iasa la 1 luna dupa ce au nascut fara burta...In plus au o droaie de nanny/nurse/housekeeper care le ajuta. Un alt motiv este programarea...

Daca ar fi sa mai iau dupa celebritati

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.



Asha, bre, tummy tuck, shtiam io ceva, da nu tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by michelle7


PS eu una daca as alege cezariana as face-o dpdv al vietii sexuale ulterioare. oricat ne place sa ne mintim , v..g.ul nu e la fel ca inainte de nasterea naturala. mai ales daca faci mai mult de 1 copil

Michelle




Eu cred ca Michelle7 are dreptate. Nu are cum sa isi revina in totalitate, fara suparare. Asta e, dar hai sa recunoastem.

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Pai va inchipuiti voi cate risuri faci cand nasti natural? Te costa mai putin o cezariana decat o operatie estetica.
Cat despre vagin afectat... ce sa zic? Am nascut un baietel de 3.800 si nu mi se pare ca transformarile ar fi perceptibile. POate mamicile cu 2-3 copii ne pot spune mai multe...
Nicoleta

Mergi la inceput