dezvoltarea vorbirii

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mamica dulce,flaviutza,atata timp cat copii va inteleg,si voi ii intelegeti pe ei,de ce va stresati?...rabdare,vor vorbi,important este ca va intelegeti,ca socializeaza,ca se joaca cu alti copii,era grav daca nu ar fi facut si aceste lucruri.....(flaviutza,cand ti-am raspuns la celalalt subiect..nu vrem sa vorbim),nu a realizat ce varsta are fetita ta si ceea ce face....dar din experienta(mai am o fetita de 10 ani)iti spun ca va fii bine,si andreea la fel era la varsta ta,acum cateodata vb si singura cand nu are cu cine,pe la 3 ani si jumatate,tragea o sforicica prin casa,si vb intr-una si o intreb"andreea cu cine vb?"..."cu catelusul meu imaginar,daca tu nu imi iei unul"...asa ca rabdare va veni ziua cand le veti zice mai taci si tu.....rabdare si succes,aveti copii sanatosi,asta este tot ce conteaza...

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

De mult timp nu am mai intrat pe acest topic si asta deoarece am vazut flacarile purgatoriului, semn ca acest topic era inchis.Ma bucur pentru mamica dulce ca si-a mai revenit din starea de disperare.Unii copii vorbesc mai greu,dar incurajandu-i si aducandu-le laude vor reusi sa vorbeasca si sa se faca intelesi.Cuvantul de ordine este rabdare si perseverenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

Mamico dulce am urmarit postarile tale,dar de mai bine de o luna nici un semn de viata.spune-ne,ce mai faceti.Marc a progresat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

Nu sunt in nici una din situatiile descrise de tine la inceput mamico dulce, dar am gasit un articol care ar insemna un plus de informatie asupra problemei. Sper sa ajute cumva!

Aici e articolul respectiv:
http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=46&idsec=6

Va doresc numai bine!

Pierderea de kilogramela negrutzele mortaleda usurinta in miscare!

"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput