Radio Sant

Radio Sant | Autor: blue eyes

Link direct la acest mesaj

Deschid acest subiect în care sa postam stiri ale unor situatii inedite, amuzante sau uimitoare prin dinamica sau continutul lor. Uitati ce am gasit eu pe net.

“Bratislava - Un automobilist slovac a fost gasit in masina sa inconstient, pe jumatate gol si cu o pompa pneumatica la…etajul de mijloc. Se presupune ca soferul de 42 de ani a ignorat semnalul cedeaza trecerea si s-a izbit de un autobuz. E foarte probabil ca se masturba in timp ce conducea. Dupa accident a fost gasit pe scaun cu pantalonii jos si cu pompa pneumatica instalata la penis. Omul a fost dus la spital cu rani la cap.”

Interesant si distractiv e ca are rani doar la cap, organul cu pompa nu a patit nimic.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

e tareeeee....


Mareea iulie 2006



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

ce norocos! alfel cum mai conducea masina data viitoare

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ceva la cap avea el si inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

... si mai departe? Comentarii din partea "victimei"?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

"Divort in somn

Un cuplu de musulmani din Bengalul de Vest, India, a adormit seara ca sot si sotie si s-au trezit a doua zi divortati, pentru ca barbatul rostise de trei ori in somn cuvantul “talaq”, relateaza Reuters. Potrivit legii islamice repetarea de trei ori a acestui cuvant de catre un barbat consfinteste despartirea de sotia lui. Sohela Ansari si Aftab sunt casatoriti de 11 ani si au trei copii. Ei spera ca divortul sa nu fie oficializat avand in vedere ca s-a produs in somn."

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

"Topul strazilor din SUA cu cel mai ciudat nume


Psycho Path (Calea psihopatului) s-a clasat pe primul loc al unui top intocmit pe baza unui sondaj privind strazile cu cele mai bizare nume din SUA, la care au participat peste 2.500 de persoane. Topul complet este urmatorul:

1. Psycho Path (Calea psihopatului) din Traverse City, Michigan.

2. Divorce Court (Curtea Divortului) din Heather Highlands.

3. Farfrompoopen Road (Soseaua Departe de Excremente) din Tennessee (singurul drum catre Creasta Constipatiei).

4. The intersection of Lonesome and Hardup (Intersectia strazii Singuraticului cu Strada Celor fara bani) din Albany.

5. The intersection of Clinton and Fidelity (Intersectia strazii Clinton cu Fidelitatea) din Houston.

6. Bucket of Blood Street (Strada Galeata cu sange) din Holbrook, Arizona.

7. Unexpected Road (Strada Neasteptata) din Buena.

8. Shades of Death Road (Strada Umbrele Mortii) din Warren County.

9. The intersection of Count and Basie (Intersectia Count-Basie, aluzie la o formatie de jazz) din Richmond.

10. Tater Peeler Road (Strada Aparat de cojit cartofi) din Lebanon, Texas."

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by Iubika

"Divort in somn

Un cuplu de musulmani din Bengalul de Vest, India, a adormit seara ca sot si sotie si s-au trezit a doua zi divortati, pentru ca barbatul rostise de trei ori in somn cuvantul “talaq”, relateaza Reuters. Potrivit legii islamice repetarea de trei ori a acestui cuvant de catre un barbat consfinteste despartirea de sotia lui. Sohela Ansari si Aftab sunt casatoriti de 11 ani si au trei copii. Ei spera ca divortul sa nu fie oficializat avand in vedere ca s-a produs in somn."

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


I could give up chocolate but I'm not a quitter...

Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!




totusi, am si io o probelema : cu cine dormeau ei in pat ?!
si cine i-a reclamat ? fro alta nefasta nerfoasa ?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Incredibil. Cea mai norocoasa femeie din lume ar putea fi Valerie Wilson, o americanca din New York, care a castigat potul cel mare - un milion de dolari - de doua ori in patru ani. Norocul ei sfideaza logica, expertii spunand ca exista doar o sansa la 3.669.120.000.000 de a castiga de doua ori

"La inceput nu mi-a venit sa cred", s-a confesat Valerie presei. "Apoi am spus "Dumnezeu este de partea mea" ", sustine femeia in varsta de 56 de ani. Dupa prima reusita, acum patru ani, cand a castigat un milion de dolari, Valerie a continuat sa lucreze la restaurantul din Long Island la care era angajata. Si-a ajutat copiii sa-si ia casa si de-abia daca i-au mai ramas bani pentru ea.

Cand a dat lovitura in 2004, sansele erau de 1 la 5,2 milioane. De data aceasta, raportul a fost de 1 la 705.600 si, totusi, Valerie a castigat loteria Jubilee, la New York, al carei mare premiu a fost tot un milion de dolari. Femeia sustine, cu modestie, ca va continua sa faca sandviciuri la restaurantul de cartier, cel putin pana la sfarsitul anului. Acum insa, Valerie nu mai imparte cu nimeni potul cel mare, pentru ca este aproape imposibil sa aiba noroc si a treia oara. "De data aceasta, banii sunt pentru mine. Voi trai si eu un pic", a spus ea. Ea va primi 50.000 de dolari lunar, timp de 20 de ani, suma care ii va asigura un trai imbelsugat si fara griji.

Valerie, care este vaduva din 1993, pune norocul si pe seama sotului pierdut. "Am fost la mormantul lui si i-am multumit. Cred ca are si el o contributie", a spus ea, fara sa detalieze. In istoria loteriei americane au mai existat doua cazuri similare de castiguri succesive in valoare de un milion de dolari.


*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Adrenalina. Ogaki Kyoritsu, o banca regionala japoneza cu sediul in orasul Ogaki, situat la 300 de km vest de Tokyo, a gasit o modalitate inedita pentru a-si atrage clientii. Institutia bancara a anuntat ca, din luna septembrie a acestui an, va introduce in automatele bancare jocuri de noroc de genul "jackpot" pentru ca utilizatorii sa aiba parte de putina adrenalina si sa nu se plictiseasca in timp ce efectueaza tranzactii bancare. La fel ca la cazinou, o ruleta apare pe ecran, clientii putand castiga 6,6 euro. Anul trecut, banca si-a echipat automatele cu un dispozitiv care face posibila acordarea unui bonus utilizatorilor, prin rambursarea comisionului platit bancii pentru utilizarea bancomatului, de 0,77 euro.


*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Interesant

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput