Radio Sant

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

incredibil dar adevarat!porci fosforescenti! - Tuesday, 23 May 2006 00:09

oameni de stiinta din taiwan spun ca au crescut 3 porci care lucesc in intuneric!

ei spun ca in timp ce alti cercetatori au crescut porci care sunt numa partial fluorescenti, ai lor sunt in intregime fluorescenti!cercetatorii cerd ca aceasta realizare le va incuraja cercetarile legate de celulele stem precum si cercetari legate de bolile umane!cercetatorii spun ca desi porcii lucesc in intuneric ei sunt perfect normali si sanatosi si nu sunt diferiti deloc de altii!aceasta nu este o premiera mondiala, dar cercetatorii pretind ca acesti 3 porci sunt cei mai reusiti si pana si organele inetrne sunt de culoare verde chiar si inima!

cercetatorii au declarat ca creearea acestor porci nu a fost usor dar progresele care se vor face cu ajutorul lor for fii semnificative!

http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/4605202.stm

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

blue eyes, nu mai vii cu stiri?

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Ba da, Iubika.Uite una.

Un sarpe a fost transportat in rufele murdare ale unei turiste care se intorcea din Filipine in Germania. Aceasta nu a observat intrusul si l-a bagat la masina, spre norocul lui la numai 40 de grade dar, ghinion, centrifuga la 1.200 rotatii. A iesit ametit.
Acum se afla la gradina zoologica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Greva sexului
Bogotŕ - Sotiile di prietenele a vreo suta de delincventi din orasul Pereira, cel mai periculos din Columbia, au hotarât "greva sexului" refuzând raporturi intime cu barbatii lor. Prin aceasta actiune doresc sa-i convinga sa renunte la violenta. "E modul nostru de a le a duce la cunostinta ca nu vrem sa ramanem vaduve si ca fii nostri merita sa fie educati si de tati." au declarat femeile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

Greva sexului
Bogotŕ - Sotiile di prietenele a vreo suta de delincventi din orasul Pereira, cel mai periculos din Columbia, au hotarât "greva sexului" refuzând raporturi intime cu barbatii lor. Prin aceasta actiune doresc sa-i convinga sa renunte la violenta. "E modul nostru de a le a duce la cunostinta ca nu vrem sa ramanem vaduve si ca fii nostri merita sa fie educati si de tati." au declarat femeile.



Intentia e laudabila, dar nu stiu daca respectivii vor deveni mai calmi in urma acestei privatiuni...creca dimpotriva
mai bine ii puneau la spalat rufe, se calmau sigur

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Victoria, eu cred ca de rufe, vase, copii ar fugi ca dracul de tamâie si s-ar duce la . Asa, poate ramân acasa cersind un pic de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by blue eyes

Victoria, eu cred ca de rufe, vase, copii ar fugi ca dracul de tamâie si s-ar duce la . Asa, poate ramân acasa cersind un pic de



Si eu cred la fel!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput