Scurgeri maronii dupa nastere

Scurgeri maronii dupa nastere | Autor: cornelia_laura

Link direct la acest mesaj

Fetelor am si eu nevoie de parerile voastre.
Am nascut acum 2 luni cel de-al doilea copil, prin cezariana. Lohiile au fost initial rosii si foarte abundente, apoi s-au decolorat treptat si au durat pana aproape de 6 saptamani. La fix 6 sapt de la nastere mi-a venit ciclul(nu alaptez) care deasemenea a fost extrem de abundent si a durat 10 zile. S-a oprit dar dupa vreo 3-4 zile a aparut o scurgere maronie. E foarte redusa cantitativ dar dureaza deja de 3 zile. Nu am nici un fel de dureri in zona pelviana, nu am febra. La medicul ginecolog ajung abia saptamana viitoare, pe 14. Pana atunci insa as vrea sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu problema asta dupa nastere. Ce poate fi?


Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si Eric(13.07.2006)

POZE
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina30tg spune:

Nu stiu cauza, dar eu zic sa mergi la medic acum, cat e scurgerea ca sa poata sa o vada ca aspect pt a pune un diagnostic corect. Nu rezolvi nimic daca pana te duci se opreste si reapare iar dupa o perioada. Din acelasi motiv medici cer sa nu faci spalaturi vaginale sau contact sexual in ultimele 24 ore inaintea consultului.Exteriorul, in schimb, trebuie impecabil!

Corina, mama de Mihai Alexandru
20 dec 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Cornelia, si eu am patit acelasi lucru, inca si mai mult ca durata in timp, vreo 2 luni jumate-3. Dar medicul m-a asigurat ca nu e nici o problema, e normal, se poate intampla ca scurgerile dupa nastere sa dureze mai mult si sigur ajung sa aiba si o culoare maronie. Asa ca nu-ti fa probleme, nu e nimic anormal.

Mergi la inceput