RAMONA BADESCU

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Da.. numai ca pe urma a fost exclusa din program o italo americanca Jo Squillo care catzarata intr-un pom urla ca vrea un barbat .. in fine a facut aia mai multe ca d-aia au dat-o afara si au re-pescuit-o pe Badescu .. care inafara de cazatura in noroiul de la porci a mai facut si altele.. una dintre ele ca s-a simtit rau si ii venea sa ... iar astia au filmat-o cu codite impletite si agrafe colorate in par si cu saliva pe barbie zicind cu voce tare ce ii vine ei sa faca Unico vero brivido della serata, il malore di Ramona Badescu, con trecce e mollettine più Mariangela che mai, che con una inquietante bavetta sul mento diceva: "mi è venuto da rimettere"sursa evident comparata cu fiica lui Fantozzi - Mariangela( personaj comic- intrepretat de un barbat- a carei fata e urita rau.. ca si tatal ei se sperie de ea de cite ori o priveste) delle fantozzate di "Mariangela Badescu", caduta da cavallo e ferita alla fronte dal recinto del puorco perché "baciata dalla sfortuna" e pure "bella sfasciatona di fisico"; .. Nu tb sa se supere Badeasca ca si pe Condoleezza au comparat-o cu aceasta Mariangela Fantozzi poza


ps acest mesaj tb citit ca o gluma ... asa cum a fost scris si pe diversele pagini de net citate mai sus.. ar fii ulmea sa imi pun in cap acum vreun fan-club Badescu



Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

[/quote]ar fii ulmea sa imi pun in cap acum vreun fan-club Badescu
Cristina
Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."
[/quote]


Stai linistita!!!
ps Urata rau Mariangela aia!

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Super urita .. ca o maimuta ... si era cam risu' -plinsu' caci te mai lovea si mila de ea.. citeodata ..

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinait spune:

Din cate imi aduc eu aminte, pe Ramona am vazut-o prima data (de visu!)intr-o piesa de teatru pe scena Nationalului din Craiova, avea ceva mai mult de 4-5 ani, in jur de 9-10. Cred ca in piesa respectiva juca rolul unei fetite (rolul principal!) careia nu-i era frica de ... crocodil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by crinait

Din cate imi aduc eu aminte, pe Ramona am vazut-o prima data (de visu!)intr-o piesa de teatru pe scena Nationalului din Craiova, avea ceva mai mult de 4-5 ani, in jur de 9-10. Cred ca in piesa respectiva juca rolul unei fetite (rolul principal!) careia nu-i era frica de ... crocodil!



crina - esti cumva ruda cu Ramona Badescu? Sau doar coincidenta de nume ... daca mai zici ca esti si din Craiova ...


Petro

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinait spune:

Ah, nu, nu sunt ruda cu ea, nici nu stiam ca are pe cineva in familie care are acelasi prenume ca al meu. In schimb am avut ocazia sa o revad pe Ramona multi ani dupa debuturile ei teatrale si sa o cunosc personal in cadrul unor spectacole comune. Toata Craiova o cunostea ca pe o vedeta, evident ; eu am ramas placut impresionata (la vremea respectiva)de faptul ca nu avea deloc aere si era foarte, foarte abordabila. Chiar am si cantat impreuna cu ea la pian... Dar nu stiu daca ea isi mai aduce aminte... In fine, asta e o alta poveste...

Mergi la inceput