De-acum in trei ... mama, Andreas si Yasmin

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si io am ramas muta. Astept continuarea.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Corinna, sint alaturi de tine si-ti pumnii sa va refaceti viata cit mai curind
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Fruntea sus!Cum au zis fetele,tot raul spre bine.Iti tin pumnii sa fie totul bine cu tine si copii.Astept continuarea.Si trebuie sa adaug ca te admir,pari o persoana foarte puternica.Eu as fi facut o varza din toata povestirea daca as fi fost in locul tau,nu as fi putut sa gasesc puterea sa o redau cu lux de amanunte,fac urat la stress si suparari,sunt pur si simplu dezorientata,nu-mi gasesc nici cuvintele dar sa-mi mai pun si ordine in ganduri.Si sa mai am si 2 copii si un bussiness al meu,eram de mult la nebuni sau sub sedative.Ai toata admiratia mea si nu te mai framanta unde si cum ai gresit,ori de ce.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Pentru mine o casnicie inseamna ca amandoi trag la aceeasi caruta; uneori e pe val unul din parteneri, apoi ii vine randul celuilalt. Casa-familia trebuie sa fie oaza mea de liniste si armonie, sunt atat de multe obstacole in viata de zi cu zi incat "am pretentia" ca partenerul sa-mi alaturi si nu contra, sa ma sprijine obiectiv.
Iar daca ajung sa gandesc ca imi e mult mai bine fara el inseamna ca totul s-a sfarsit. Nu e usor s-o iei de la capat, dar merita pentru a-ti recastiga linistea.

Nu pot sa dau sfaturi si de aceea am spus ce conteaza pentru mine.

Mult curaj, Yasmine. Putere si intelepciune !


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Acum, am citit si continuarea... E groaznic....Cred ca esti foarte puternica de ai putut sa-l ierti, eu una n-as fi reusit nici in o mie de ani chiar daca astfel mi-as fi facut si mie mai mult rau.

Cum a putut (bolnav chiar fiind) sa-i supuna pe copiii lui la ceea ce ti-a facut ? ma ingrozesc doar imaginandu-mi , dar bietii copii ?

Ma bucur ca in Germania nu se trateaza astfel de ...probleme ca in Romania.

O sa va fie greu sa va reveniti, dar o veti face. O sa va fie mult mai bine fara el. Va doresc tot binele din lume !



bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Yasmine ,imi pare rau pt tot ce ai patit insa din aceasta relatie ai castigat doua comori,pentru ele trebuie sa lupti.Ma bucr sa aflu ca v-ati gasit linistea tu si copiii,totul va fi bine pt ca tu esti o femeie puternica.
Te admir.Sa auzim numai de bine.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 11+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Yasmine doar am citit povestea ta si m-am ingrozit. Imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Chiar in timp ce citeam mi-am zis "e clar un bolnav psihic". Eu iti urez sa-ti revii sa-ti ajuti si baietelul sa uite si iti dea doamne Doamne foarte multa liniste!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Yasmine, m-a cutremurat relatarea ta. Imi amintesc ca intr-o vreme scria si El pe forum, imi amintesc ca ai mai povestit despre inceputurile iubirii voastre si ma gandeam la voi ca la un cuplu frumos si fericit. Imi pare atat de rau ca nu ati ramas asa...
Gandeste-te ca daca tie ti-e greu, situatia lui este si mai proasta- el si-a pierdut nu doar sotia, ci si copiii, din motive pe care nu le-a putut controla, caci boala l-a controlat pe el. nu pot sa spun nimic la o asemenea drama, imi pare o nesansa extraordinara si sper sa ai parte in continuare in primul rand de liniste, si pe urma de noroc!


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu nu stiu povestea de la inceput, dar dupa ce am citit povestea asta, am intepenit..si iti jur, ca m-a luat si greata si durerea de cap si o stare de plans interior....Dumnezeule mare, ce o fi in sufletul tau???cata amaraciune? cata durere?

sincer iti spun, te admir si iti doresc multa, multa tarie sufleteasca...esti o femeie extraordinara, crede-ma!!!
si cred ca vei avea parte de multe fericire, pentru ca mereu fericirea se plateste in avans, iar tu ai platit cu varf si indesat.

nu stiu ce sa-ti spun, sunt muta efectiv si felul cum ai scris, parca ai transmis toata durerea si toata nemernicia acestei situatii...



_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput