catalin botezatu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

quote:
Originally posted by teo1970

felicitari (desi nu-s tocmai un fan)

ma-ntreb, totusi, de unde are atitia bani ca sa se-mbrace mereu la moda si "in tendintze" numai cu creatii ale marilor designeri internationali ?! plus accesoriile de marca ?!

ma gindesc ccc ca toate astea costa o circa de banii; se cistiga asa de bine din moda romaneasca ?

PS tocmai l-am vazut ieri la HL Confidential pe B1 TV comentind tinutele de la "nunta secolului"; era-mbracat numai cu haine "de firma", pantofii erau tot asa de la nu-s ce pantofar, iar bijuteriile la fel, de mari fitze ca sa zic asa;
el singur a recunoscut ca trebuie sa ai f. multi bani ca sa te-mbraci si sa te pavoazezi de la marile case de moda

imi place ca si aparitie, da' ma-ntreb totusi daca se poate trai pe picior mare numai din moda (chiar daca esti CB) ?!

edit: pe Monica Stan aia (de la emisiunea amintita de mine mai sus) cine-o tzine, ca sa zic asha ?

in timpul emisiunii s-a discutat la un moment-dat de inflatzia de "vuitoane" din high-life ul dimbovitzean shi Bote o complimenta pe Monica (Stan) ca ea face parte din putzinele care poarta numa' gentzi originale, nu fake-uri; stitzi cumva cine-i sponsoru' ei ?!








Teo, el are diverse afaceri, nu numai moda. Iti mai aduci aminte valva cu Bamboo (unde e si el asociat), are cateva restaurante in Buc, parca si la Iasi deschisese unul. Si asta e numai ce stiu eu, s-ar putea sa mai fie si alte tipuri de afaceri.

Am vazut si eu emisiunea de care vorbesti tu si mi s-a parut ca "Bote" facea afirmatii de bun-simt, insa m-a impresionat neplacut felul in care se insista pe "scump", exclusivist etc etc. Credeam ca un designer apreciaza in primul rand calitatea, bunul-gust, incadrarea in tendinte, pentru ca pretul si casa de mode sa fie asa, un amanunt neimportant.

************
Li

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

quote:
Originally posted by nuschu
,
insa m-a impresionat neplacut felul in care se insista pe "scump", exclusivist etc etc.




Ei,trebuie sa stie tot poporul ca el nu se imbraca oricum si de oriunde.

Trebuie sa-l intelegem putin,caci e vedeta internationala,astfel de discutii se aud si intre vecine de bloc-vezi ca rujul meu nu e de la taraba cu 25.000 ci e de 2 milioane,jenasul insa nu e 250.000 ci 4 milioane etc.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Din intamplare am vazut si eu emisiunea unde isi etala pantofiorii marca Gucci pe care scria nu mai stiu exact ce mesaj pe un pantof si continuarea pe celalat. Mi-a placut ca spunea ca se imbraca cu fitze pentru el, daca intr-adevar ar fi fost asa, si ca oamenii care cunosc produsele originale stiu sa le aprecieze, deci e clar ca se imbraca si pentru ceilalti.
Chiar aveam si eu o nelamurire cu miss Monica, de unde are finante sa se imbrace numai de fitze si numai cu originalitati? Chiar discutam cu sotul meu asta, basca, ca la o emisiune precedenta cand filmase un interviu cu fam Columbeanu, au aratat si ce masina are, un VW Touareg. O masina clar ca tot de fitze.

Una peste alta, cu fitze sau fara, Botezatu a slabit enorm si arata mult mai bine decat inainte. Ca ma scoteau din minti ochelarii lui de soare pe care-i purta cu nonsalanta in studiou din simplut motiv ca este lumina prea puternica, asta e alta treaba.


Nana Motoc
Fotografii nunta!


"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

ca mi-a venit o idee . De ce designerii astia de la noi -inclusiv CB nu se imbraca in toale facute de ei ? pe CB il vezi in DG ,versace , Gucci cu chiloti Armani iesind din blugi da nu-l vezi cu de-ale lui de loc .
Stiti cum e asta ? Ca si cum patronul de la BMW ar veni si si-ar parca Mertanul in curte .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Bravo lui!! Si mie mi se pare mare figurant!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

ce-mi plac mie discutziile astea cu iz de radio-shantz: auzi, da ala/aia de unde are bani sa se imbrace asha cum io n-o pot face, ha? Shi aia cu vutonu cu cine s-o culca, ha, cine-o mai nou' ei sponsor, shi ala de unde are bani??
etc, etc...
p.s. daca voi imi datzi roshii, io va dau lamii

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

nu-ti dam roshii, Iren, ca stim ca shi tu ne iubeshti, ca de-aia stai cu noi p-acilea la radio shantz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Teo, io-s undercover

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

bravo lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

se zvonea la un momentdat ca ar avea sida si asta ar fi fost si motivul pt care anul trecut ar fi vrut sa se sinucida...,stiti,faza aia pe care a relatat o si la tv,ca de ziua lui a stat in masina personala,pe buza unei prapastii ,fara frana trasa,asteptand sa cada...,un fel de ruleta ruseasca..alta chestie pe care am auzit o despre el ar fi ca e homosexual si ma gandesc ca n ar fi exclus,tinand cont ca n a mai fost vazut in compania unei femei de nu stiu cand.

Mergi la inceput