Ati mai vota-o pe MONA MUSCA?

Ati mai vota-o pe MONA MUSCA? | Autor: papadie

Link direct la acest mesaj

Sondaj propus de OANA:
Ati mai vota-o pe Mona Musca?

Intrebare sondaj:

Ati mai vota-o pe MONA MUSCA?

Sondaj propus de OANA:
Ati mai vota-o pe Mona Musca?

Alege respuns:

Da
Nu
Nu stiu
Depinde (explicatii)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Parere personala:
Cand vad la TV tot acest scandal cu "dosariada" sau ce denumiri ii mai dau, nu pot sa nu ma gandesc ca printre "noi" sunt si persoane care nu au ajuns "personaje" publice si care au avut legaturi cu "turnatoria".
Imi amintesc ca mi se povestea cum se "turnau" vecinii intre ei pentru chestii micutze, sau nu, pentru acea perioada, bine, ei mergeau la politie, nu securitate.
As mai vota-o pe Musca? Ea este inca o persoana care a avut legatura cu Securitatea. Dar, cine nu a avut? Ce persoana care face parte din clasa politica inca mai este demna de incredere?
Da, sunt intrebari retorice.

PS: Nu fac politica. Doar mi-am exprimat o parere personala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Categoric: NU.

Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Categoric: DA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arizona spune:

Doar sa fiu nebuna s-o mai votez pe Musca...uite de aia cu ei am fost cu ei ramanem in continuare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

NU. Si nu-ul este pentru minciuna, prefactorie si lipsa de rezultate. Stiti vreo lege pe care a initiat-o? Eu nu! Imi amintesc despre dezbaterile referitoare la legiferarea prostitutiei, nu s-a facut nimic, cu legea lustratiei, nimic..... Asa ca? E o persoana care a fost in gratiile presei, ridicata de presa, dar ca un balon de sapun, s-a desumflat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

As muta subiectul asta la Discutii generale. Eu de exemplu nu intu deloc la sondaje.Am ajuns aici prin subiectul de la mondenitati.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Clover, subiectul asta a fost initial la "Generale". El a derivat din subiectul "Scrisoarea lui Liiceanu catre Mona Musca". A ajuns aici tocmai pentru ca am vrut sa realizam un sondaj de opinie.
Daca vrei sa iti mai exprimi pareri despre chestia asta poti s-o faci in subiectul pomenit de la generale si anume: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82198


Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutaf spune:

NU si nu pentru ca a colaborat cu securitatea, ci pentru prefacatoria din toti acesti ani si pentru inversunarea fata de securisiti, stiindu-se cu "musca" pe caciula

nu suntem in masura sa-i condamnam pe unii sau pe altii ca au semnat acele hartii, pentru ca nu traim acele vremuri ... ne e usor sa spunem acum ca nu am fi facut-o, dar atunci? ... unii au fost mai tari si nu au cedat, altii mai slabi ... altii au crezut ca asa e bine si nu si-au dat seama ce urmari ar putea avea ... dar pana la urma toti sunt oameni
condamnabila mi se pare minciuna care a durat atatia ani ... dar pana la urma se pare ca si-a sapat groapa sub picioare

Mihaiela si www.babiesonline.com/babies/m/mihaita" target="_blank">Mihaita (20 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Categoric: NU!




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

nu, detest minciuna

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput