Clubul cititoarelor (6)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simali spune:

A citit cineva ceva de Amos Oz (in afara de Cutia Neagra)?

alice simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

eu am citit Sa iubesti o femeie, care mi-a placut destul de mult (****) si Sotul meu, Michael (***).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Si eu le-am citit pe cele doua mentionate de mama lia mai sus si inca una "Pantera din subteran" care nu m-a incantat asa de tare. Dar primele doua mi-u placut. Amos Oz are un stil deosebit de a patrunde in sufletele personajelor sale, e deosebit. Sunt carti mai profunde, nu de citit in tramvai sau....

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Eu tocmai am terminat Cutia Neagra si inca ma obsedeaza. Perspectiva din care prezinta faptele este cu totul noua pentru mine (cel putin nu ma asteptam ca printre israelienii anului 2006 sa existe un curent atat de structurat pro-pace cu arabiii - Amos Oz este fara indoiala unul dintre promotorii importanti ai acestui model de gandire). Iar ideile lui despre religie si fanatism ma bantuiau si pe mine; doar ca el le-a scris atat de simplu si de frumos.
As vrea sa citesc Sotul meu Michael. Ma duc chiar acum la librarie s-o caut. Sper ca se gaseste.

alice simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

cumpara-le de la Polirom. eu sunt membra a Clubului de carte si am reducere 30% la toate cartile lor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

mama lia, cum ai devenit membra la polirom? ma intereseaza ca si eu tot comand carti pe la ei si nu ar strica o reducere.

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by capra cu trei iezi

mama lia, cum ai devenit membra la polirom? ma intereseaza ca si eu tot comand carti pe la ei si nu ar strica o reducere.



"Puteti deveni oricind membru al Clubului de carte Polirom daca va numarati printre cititorii nostri fideli. Este suficient sa ne fi facut minim doua comenzi in ultimele 12 luni. In acest caz, veti beneficia de avantaje suplimentare."

Sursa http://www.polirom.ro/info.cgi

Nici eu nu stiam de aceste avantaje. De obicei imi cumpar cartile din librarii, dar uite ca e mai "practic" astfel.


Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Multumesc pentru pont, Steluta. Nu am gasit nimic de Amos Oz la librarie asa ca voi comanda cartea pe net.

alice simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Alte carti citite in ultimul an pe care le recomand: Reading Lolita in Tehran de Azar Nafisi, The Namesake by Jhumpa Lahiri.

O carte care m-a marcat in studentie Magicianul a lui Fowels. Am recitit-o de curind in romaneste si mi s-a parut ca traducerea este de slaba calitate...alte timpuri, alte criterii.

Citita acum 10 ani dar foarte buna si cunoscuta : Joy Luck Club de Amy Tan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

De Amos Oz am citit si eu "Patera din subteran" si intr-adevar nu e cine stie ce. O sa vad daca cei de la Librariile Humanitas au "Sa iubesti o femeie" pt ca vreau sa o citesc si eu . ( in urma recomadarilor voastre.)

POZE BEBE
Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput