Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

Clubul cititoarelor (6)

(13 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 32

capra cu trei iezi

951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite capra cu trei iezi un Mesaj Privat
teodora, middlesex are parti de nota 10 si parti care pe mine m-au plictisit putin.dar eu cred ca merita citita. astept sa vad si parerea ta dupa ce o citesti.

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!
Mergi la inceput
Irinusha
Irinusha

2723 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiIrinusha Adauga semn de carte la raspuns Trimite Irinusha un Mesaj Privat
Salutare cititoarelor!

Ma bag si eu in vorba ptr. ca uitandu-ma la listuta am vazut ca lipsesc multi autori buni - sau barem care-mi plac mie. Bag mai mereu un ochi la voi, dar parca sunt pe alaturi ... cred ca n-avem gusturi comune, sau nu sunt eu up-to-date :)
Oricum, aici si listuta mea:
- Ken Follett - nu cred ca exista carte proasta ...
- Lindsey Davis - seria cu detectivul roman (pe timpul lui Vespasian - ca. 70 d.Cr.) Marcus Didius Falco; afli mult despre viata de atunci, pe un ton amuzant si lejer
- Marian Keyes - romane usoare, timpurile noastre ... eu rad si plang in acelasi timp
- Noah Gordon - seria cu "Medicus"
-Judith Merkle-Riley - romane istorice, mister ... din pacate doar 6
- Helen Fielding
- Alicia Giménez-Bartlett - romane politiste (serie cu detectiva Paula Delicado) din Barcelona;
- Tanja Kinkel - romane istorice

Sunt de fapt mai multe, dar astia imi vin acum in cap. De exemplu acum citesc Joy Fielding - Lost ... sunt la inceput, pana acum e ok. In ultimul timp am citit (si mi-a placut f. mult): Joanne Harris - 5 Quarters of the Orange ... caut si prima carte "Chocolate", cu toate ca am vazut filmul ... si Indu Sundaresan (Pfauenprinzesin) - nu stiu cum era titlul original.
Sper ca v-am mai dat idei ...
O saptamana minunata! :)

Irinusha & Cris (03.05.04)
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
dragelor sunt in mare criza de inspiratie. adica nu mai stiu ce sa citesc.
ce recomandati? Teodora, ai inceput"middlesex"?
plz nu ma lasati in negura . dau la schimb idei din ghidurile turistice (ca numai pe astea le-am citit in ultimul timp :()
lectura palcuta tuturor!

Roxana
Mergi la inceput
enn
enn

565 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite enn un Mesaj Privat
Roxana, depinde de dispozitia ta. Brick Lane se citeste usor, Middlesex e o carte mai complexa, dar īn acelasi timp si mai captivanta. Mie ultimele parti mi s-au parut mai putin reusite, dar e cale lunga pīna ajungi acolo
Sau daca vrei ceva mai de rīsu-plīnsu, īncearca Scurta istorie a tractoarelor īn limba urcaineana.
Lectura placuta!
E.
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
enn, da! ai dreptate, uitasem de istoria tractoarelor . intru pe site-uri sa vad ce imi mai comand....si revin cu idei!

Roxana

edit: il comandai pe nenea Nobel Pamuk, ca si asa l-am tot uitat pana acum, am comandat tractoarele polonezei si pe Marquez. si cred ca alesul va fi Pamuk

Editat de - roxanaz on 14/11/2006 14:33:17
Mergi la inceput
mama lia
mama lia

1035 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mama lia un Mesaj Privat
ieri mi-am achizitionat Pacientul englez, la doar 30.000 lei. era alaturi de Cotidianul de miercuri.

mi-a placut foarte mult filmul si cum de obicei cartile dupa care se fac filme sunt chiar mai bune decit filmul, sper sa am o surpriza placuta lecturind cartea.

ati citit-o???

mama domnisoarei Cristina (28.09.1993)
Mergi la inceput
Teodora D.
Teodora D.

2932 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Teodora D. un Mesaj Privat
Roxana, nu am inceput "Middlesex", am spus ca sunt dezamagita de unele chestii pe care le-am cititdespre acesta carte. Am inceput "brick lane", care se citeste usor intr-adevar, dar ma si deprima, asa patesc atunci cand mi se pare ca eroina e oprimata!:) Sper ca nu ai citit degeaba toate ghidurile acelea turistice si vei avea ocazia sa vezi cu ochii tai atractiile respective!
Mama Lia, "pacientul englez" a fost pt. mine o enorma dezamagire, una din rarele situatii cand cartea e mai proasta ca filmul. poate totusi tu nu vei incerca aceeasi deziluzie!

Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.
Mergi la inceput
mama lia
mama lia

1035 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mama lia un Mesaj Privat
Teodora, m-ai taiat elanul......

mama domnisoarei Cristina (28.09.1993)
Mergi la inceput
Delidana
Delidana

4478 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Delidana un Mesaj Privat
Ia te uita, am luat si eu cartea "Middlesex" de ceva timp, dar inca n-am citit-o pentru ca ma apucasem de "Dark Tower" a lui Stephen King si acum citesc "The Witching Hour" de Anne Rice. M-ati facut curioasa.

Blog • Pozele mele • Fotografie
Mergi la inceput
silvana.ady
silvana.ady

398 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvana.ady un Mesaj Privat
Hai ca m-ati facut curiosa cu Middlesex. Mi-am comandat-o si eu si astept sa vina.

Eu sint pe ultimii 50 de metri (a se citi pagini) la Love in the Time of Cholera a lui Marquez. Pe urma ma intorc la Pi.

Sivi - mami de doua printzese
Shirly (12.09.1999) & Danielle (27.03.2003)
( poze mai vechi si mai noi )
Mergi la inceput
Pag. din 32 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com