Claudiu Bleontz nu vrea copii?

Claudiu Bleontz nu vrea copii? | Autor: light

Link direct la acest mesaj

Na ca mi s-a pus si mie pata sa aflu detalii, daca am de unde?Mie imi placea actorul, mi-a placut ce a spus intr-o emisiune mai demult, despre relatia cu sotia sa - se poarta unul cu altul ca si cum celalalt ar fi un musafir mult iubit si indelung asteptat.Acum, recent am vazut o emisiune, parca se numea 'in pat" unde perechea sustine ca nu vor copii si nu vor fi niciodata suficient de pregatiti pentru asta (fie vorba intre noi, de parca ar fi cineva vreodata pregatit pentru asta...)Io una nu ii inteleg pe cei care fac astfel de afirmatii: categoric si niciodata copii.In schimb pe cei care afirma ca nu sunt inca pregatiti, ii inteleg, vor face ei candva si copii. Dar cei care nu vor nicicum, niciodata, de ce gandesc oare, asa?


fara drept de semnatura

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

poate tocmai a aflat ca nu poate avea copii si s-a gindit sa faca si el o mica stire si sa para mai "cu motz" daca se prezinta ca un etern Peter Pan nepregatit sa devina tata ...

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ei... cine stie cu adevarat ce e in inima si mintea lor ... Ei spun ceva si presa poate interpreta cu totul altceva ... Sau, ceea ce spun poate ascunde vreo durere... cum zice si crista-s... Numai ei stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

E da, si io ma gandeam ca ar putea fi ceva trist, dar nu e scris in presa ci am auzit-o din gura lor.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu mi se pare atat de greu de acceptat ideea ca unii oameni pur si simplu nu isi dorec copii. Nu ca nu sunt pregatiti INCA, nu isi doresc si pace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nu e vorba de neacceptare, e vorba ca nu inteleg desi as vrea sa inteleg, mi se pare ceva misterios, cum spuneam ceva prea trist sau ... efectiv nu inteleg, normal e treaba lor.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Se pare ca de la inceputul casatoriei lor au declarat ca nu vor copii:

"Claudiu Bleont: "Voi avea un copil doar daca populatia lumii va fi in pericol"
"Din "sfanta comoditate", asa cum marturisesc ei cu umor, sau doar pentru ca sunt doua persoane realiste, Claudiu si Andra se multumesc cu viata pe care o au si nu isi fac probleme pentru ce va fi maine. De aceea, ei stau acum cu chirie, dar nu se simt presati sa isi cumpere, fie si in rate, o casa sau un apartament.

Invitati la strip-tease
Cum amandoi sunt plini de energie si le place sa mearga in localuri, cu prietenii, nu este de mirare ca s-au indragostit intr-un club de strip-tease. De fapt, Andra si Claudiu s-au intalnit pentru prima oara pe scena, in 1999: ea era Esmeralda, el, Cocosatul de la Notre Damme. Desi se ciondaneau tot timpul pe teme profesionale, la un moment dat si-au dat seama ca intre ei ar putea sa existe mai mult decat o relatie profesionala. Astfel, cand s-au reintalnit, Claudiu a promis sa o caute pentru a o invita in oras, numai ca nu s-a tinut de promisiune. Andra a trebuit sa-l sune pentru a-i aminti de plan. Prin urmare, Bleont a invitat-o la un spectacol de strip-tease feminin. De atunci au ramas impreuna.

La nunta, costume din piele
Cuplul original starneste deseori uimiri si controverse in randul traditionalistilor. Chiar si atunci cand au pasit in fata altarului, Andra si Claudiu au fost extravaganti, imbracati in costume din piele. Si ca totul sa fie in ton, la intrebarea "Va doriti un copil?', cei doi actori raspund la unison: "NU". Poate ca s-ar razgandi in aceasta privinta, insa conditia pusa de ei poate fi privita ca o bizarerie. Ca Andra si Claudiu sa aiba un mostenitor sau chiar mai multi, cinci sau sase, ar trebui ca populatia Terrei sa fie pe cale de disparitie, asa cum se intampla la multe specii de animale. Vom vedea daca, in viitor, se va schimba ceva in optica lor de acum.

Adapost pentru pisici
Hotarati in ceea ce priveste soarta unui eventual mostenitor, familia Bleont-Negulescu se dovedeste extrem de apropiata de lumea felinelor. Andra si Claudiu au acasa trei pisici, pe care le rasfata, dar au avut si alte mate in grija, in spatele blocului, carora le-au gasit familii adoptive. Dragostea lor pentru feline merge pana la a dori, daca ar avea posibilitatile financiare, sa construiasca un adapost pentru pisicile fara stapani.

Firma de productii de film
Claudiu si Andra nu si-au cumparat casa, ca orice tineri casatoriti, dupa nunta. Ei au investit banii intr-o casa de productii cinematografice, "EON Imperial". Din pacate, pentru ca nu sunt niste manageri iscusiti, afacerea nu sta foarte bine. Tot din acest motiv, Andra nu reuseste sa adune finante pentru un film facut de ea, desi regizorul, distributia, scenariul au fost puse la punct. Mihaela Radulescu este una dintre vedetele care au acceptat sa joace in aceasta productie, insa sarcina ar putea sa o faca sa isi schimbe prioritatile. Tot la capitolul proiecte se inscrie o emisiune de televiziune, despre animale, facuta de Andra si prezentata de Claudiu. Poate ca formatul va fi acceptat si difuzat la vreuna dintre televiziunile private din Romania. Cine stie?! Oricum, Claudiu Bleont si Andra Negulescu nu dispera. Ei stiu sa accepte viata cu bune si cu rele, cu necazuri si bucurii, cu succese si esecuri." (Sursa Gardianul)


Nu stiu daca au facut acele declaratii doar ca sa socheze sau chiar asa gandesc...
Nici eu nu inteleg astfel de oameni care prefera sa creasca nu stiu cate pisici si caini dar nu fac nici un copil...
Am tot incercat sa le gasesc scuze prin felul de viata al artistilor (cu turnee multe, etc.) dar... parca nici asta nu prea tine...

Ca actor il apreciez f. mult pe Bleont, mai ales mi-a placut in anii lui de debut, anii '80.


Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

E, stiam io ca tot aici aflu ceva. M-am gandit mult daca sa postez sau nu pe forum, da mi-am zis ca tre sa aflu cate ceva de la o asa mare comunitate.Multumesc mult Oana!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Lucia,bine ca ai adus subiectul in actualitate.Eu nu stism nimic despre viata lui personala.Sunt dezamagita.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Sunt oameni si oameni..mie nu mi-e greu sa cred..(de inteles e mai greu,dar fiecare face ce vrea..nu-mi formez pareri despre o persoana doar dintr-atat! Imi place Claudiu ca si actor!)
La fel cum sunt oameni care nu vor sa auda de casatorie(pe diverse motive,printre care si cel cu pierderea libertatii, responsabilitati in plus etc)asa exista si oameni care nu vor copii.
Aveam o colega care nu voia sa auda de copii,nici nu-i suporta.. la inceput mi-era greu sa inteleg,dar era fata buna..iar faptul ca nu voia copii n-o facea nici mai buna,nici mai rea ca alte colege(amice).



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

sunt destui oameni care nu vor copii. mai ales artisti . scriitori etc.
e o tampenie sa faci un copil " ca asa e natural" . daca nu simti ca vrei nu simti si gata .nu vad ce e asa rau in asta.


Michelle

Mergi la inceput