parinti de bobocei 2006 - 2007 aveti emotii ??

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

mersi Lala,
cred ca de acum ne vom intersecta des pe forum.


www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

April in mod sigur ne vom intalni des pe topicul asta
Eu de aceea l-am si deschis sa aflu pareri de la mamici la fel de emotionate ca si mine ,cu pici de clasa I.
Nu stiu de ce dar simt ca ne va face bine suportul unei alteia pentru a traversa cu bine acest prag al copiilor nostrii

Eu una sunt un pic mai ''disperata'' fiindca al meu e si micut ( 6 ani si 2 luni va avea in septembrie ) si mai am un stress deoarece e stangaci

Dar e istet si se va descurca cu siguranta ( uite ce bine ma incurajez singura )

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Lala_D, pana acum si noi am luat acealsi lucruri, mai putin hainute si stilou. Aici m-am blocat pur si simplu nu stiu cat de scump/ieftin ar trebuii sa fie stilou. Colega mea imi spune ca trebuie neaparat sa fie scump in jur de 400.000 pentru este mai buna, bine dar fata ei este in cls 3-a... pe cand noi?


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

CristinaT eu am cumparat 2 stilouri de 20 RON deoarece am avut surpriza anul trecut cand i-am dat piciului prima data un stilou sa ii rupa penita imediat
Asa incat m-am gandit ca mai bine ii cumpar mai des stilou decat sa plang de fiecare data dupa bani.
Intai sa se acomodeze bine cu el si dupa aceea am sa ''cotizez'' la unul mai scump.

Am luat stilou de la Pelican si de la Levlitz.

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

ok, multumesc. Sigur nu o sa ii lasae sa scrie cu pix cu gel... nu ca ar fi bine, dar e mai usor.

Noi am mai facut teste cu stiloul, dar nu ii place, ma roaga sa scrie cu pix cu gel si ma convinge.....

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Lala, si Andrada e stangace
Ne-om descurca noi cumva.....mi-e ca moscoseste putin cu stiloul...dar sper sa rezolvam pb.

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu ma rog sa il lase sa scrie cu stilou cu varf rotund ( ca la pixul cu gel ) care are rezerve de patron cu cerneala ca orice alt stilou deoarece al meu fiind stangaci il pozitioneaza mai greu in mana pe cel clasic.
O alta problema ar fi la noi ca nu am putut cumpara un stilou cu marginea de apucare tesita deoarece acelea sunt gandite numai pentru dreptaci

Asa incat cu asta cu varf rotund o sa il pun sa scrie acasa ( daca la scoala mu-l lasa ) si in clasa o sa il dau pe celalalt clasic.

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by april

Lala, si Andrada e stangace
Ne-om descurca noi cumva.....mi-e ca moscoseste putin cu stiloul...dar sper sa rezolvam pb.

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om



Sa vezi ce de impresii o sa schimbam noi pe tema scrisului


O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by april

Lala, si Andrada e stangace
Ne-om descurca noi cumva.....mi-e ca moscoseste putin cu stiloul...dar sper sa rezolvam pb.

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om



si Oana este stangace, dar nu convinsa,adica de scris nu a scris decat cu drepata.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Al meu nu si-a folosit dreapta niciodata nici la scris nici la mancat. De carat obiecte tot cu stanga, cu piciorul stang in mingie a dat mereu , cu ochiul stang se uita pe vizor ...ce mai incolo si incoace ...stangaci declarat

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput