Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

PAULA,am citit si eu pe pagina de sd ce ti s-a intamplat.unii dintre noi,chiar se cred oameni,desi nu sunt.trebuie sa fim tari si sa luptam pentru copii nostri.nu trebuiesc luati in seama toti.imi inchipui cum te-ai simtit in acele clipe,insa trebuie sa ai puterea care ai avut-o pana acum si vei trece peste tot.sunt sigura ca bebeii isi vor reveni si sper din tot sufletul ca nu veti mai ajunge la spital.unii oameni nici nu realizeaza cat de tare dor vorbele.ai dovedit inca o data ca esti o doamna pentru ca nu ai avut o reactie violenta.eu una as fi sarit in gatul lui.sincer.iti doresc multa sanatate,atat tie cat si copilasilor.va sarut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

De 3 saptamani de zile de cand suntem in spital ne-au stors din toate punctele de vedere si nu stim exact ce au si cum sa-i tratam pe micuti. Aseara Alexandra a facut din nou 38.5 si toata noaptea a avut temperatura, si azi.... Ma ingrozeste situatia, gatul nu-i mai scade si nu stiu ce ne asteapta. Maine cand va veni la vizita medicala dr. ma gandesc cu groaza ce va hotari. Sper sa ne dea drumul acasa cat mai repede. Sa vad ce timp am daca-mi dau drumul din spital si va povestesc prin ce am trecut zilnic cu fiecare. Acum la externare trebuie sa-i duc pe ambii la o clinica mai buna sau undeva unde sa vada exact ce au si ce se intampla cu ei. Sunt asa de obosita si de stresata....dar va trebui sa mai stam putin sa ne revenim si financiar.

Discutia avuta cu acea dr. a fost foarte dura....de parca i-am cerut parerea sau ajutorul in educarea si cresterea copiilor mei. Cand mi-a spus sa o abandonez, sa o duc intr-un leagan si sa o izolez de Paul am crezut ca o omor. Nu am putut e o sefa si peste cineva din fam. Cand mi-a spus ca a inebunit-o si pe sora sa ma convinga sa o abandonez am crezut ca o iau razna. Am noroc ca sora nu imi spune ce mai bat campi unii si altii. Am si sarit ca nu am nevoie de ajutorul nimanui si nu cer nici sfaturi. A fost cumplit. Nu-mi puteam reveni din soc. Inainte cu cateva minute negociasem si cu un dr. mita care o datoram. Sper sa nu se mai imbolnaveasca niciodata si sa nu mai ajung in spital.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Krys rugam sa ne mai dai contul odata. zapacit cum sunt l-am ratacit.
multa putere tie si sanatate lui andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Paula iti recomand sa mergi la Budimex, la et 7 , dr Stanciu.
E un super dr si ii plac parintii care lupta pentru copii lor.
Se documenteaza si este la zi cu tot ce se intampla in domeniul pediatriei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Of, Paula!!!! Nu pot decat sa te incurajez, ne gandim la voi si ne rugam sa fie bine!!!!
Sanatate la micuti si sa va vedem cat mai repede acasa si sanatosi!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

of paula!dumezeu va da fiecaruia dupa sufletul lui.sunt sigura de asta.iar tie dumezeu iti va da multa sanatate,putere si tot ce iti doresti.esti buna si lupti pentru copii tai.ma rog lui dumnezeu pentru voi!sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Stiu prin ceea ce treci Paula. Cred ca uni omeni isi dau cu parearea sa nu taca. Eu am avut un coleg de facultate care mi-a spus ca daca ar fi fost el in locul meu il dadea pe Paul spre adoptie - ca vezi Doamne el nu ar putea sa creasca un copil cu atatea probleme, iar daca cineva decide sa il adopte acea persona stie in ce se "baga"-. Stiu cat de mult doare sa auzi asa ceva, cand propunerea respectiva nu e o obtiune din punctul tau de vedre.
Nu e moral si nici omenesc sa iti "aruci" copilul pentru faptul ca e bolnav.
Paula spune asa la doamna dr din partea mea: "nimeni nu stie ce va fi maine, iar daca ea ar suferi un accident si nu ar mai fi atat de functionala ca si azi, ar dori ca sa fie "aruncata" si ea intr-o insitutie?" sunt curioasa de raspunsul ei.
Eu cred ca trebuie sa te comporti cu cei din jur asa cum ai vrea ca cei din jur sa se comporte cu tine.
In legatura cu s.d. pagina lui Alexa e plina, nu mai poti primi raspunsuri pe ea.
Va pup

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul
http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Azi am cerut sa mergem acasa. Simt ca nu mai pot. Acum dorm si eu fac repede ceva de papa pentru cand se trezesc. Sper sa ma descurc cu ei si sa nu am alte probleme pana ne revenim. La plecare ne-au dat si 2 reteta de luat. Nu vreau sa mai ajung in spital niciodata. Asa de prost m-am simtit cand mi-a cerut spaga un dr. si asa de mila mi-a fost...... de a ajuns sa ceara. Nu va pot spune prin cate am trecut, ce emotii am avut zilnic cu fiecare consult, radiografie....
Alexa dupa prima zi a diagnosticat-o cu polipi, amigdale, pneumonie, gat rosu si otita. Se facea vanata, buzele negre....si toti se mirau ce are. Analizele bune dar se repetau zilnic?????Ce sa cred? Febra nu a scazut niciodata sub 38.5 si de cateva ori a crescut si peste 39-39.5. A fost cumplit.
Nu aveam destule cu ea, a urmat micutul. Are inima prea mare, se repeta radiografia si se spune la fel...se fac analize si toate sunt proaste, se repeta si nu gasesc cauza. I-au bagat o substanta de contrast sa vada daca nu are probleme, infectie in rinichi...o sondita...cumplit. Nu s-a vazut nimic si nici infectia de unde este si ce-i cu ia???? Ficat si rinichi sunt duble ca dimensiuni pentru varsta lui. Am plecat bou, pe romaneste din spital. Astept sa ne revenim si sa mergem la un consult mai amanuntit cu ambii la un aparat performant sa vedem exact daca au sau nu ceva si ce anume.
In mare v-am spus, nu vreau sa intru in prea multe amanunte ca ma apuca amocul si nu mai termin.

Multumesc tuturor celor care ne-au sunat si celor care au sunat dupa ora 23, sau la 4 dimineata....






Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Sunt uluit de randurile tale, desi nu ma mira.
Habar n-avem ce sa spunem. Vrem sa ajutam intr-un fel, dar in afara de partea financiara nu vad cum. V-ati gandit la mers afara pentru analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Momentan testam romania si pe urma vedem ce facem. Macar pe Paul sa-l stiu sanatos, sa stiu si eu pentru ce traiesc si muncesc.


Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput