Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:


codruta_grg , iti multumesc mult!

Macar acum sunt pregatita sufleteste... Noi vom pleca cu masina si avem de gand sa ne plimbam in fiecare zi. Spune-mi, te rog, aerul conditionat functiona? Este curat? Sunt receptivi daca avem vreo nemultumire?
Noi am fost si anul trecut in Halkidiki, dar pe Sithonia. Din plimbarile pe care le-am facut, Hanioti mi-a placut cel mai mult...



Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:


codruta_grg, inca o intrebare: este in statiune hotelul, pe partea cu marea nu peste soseaua principala ce leaga celelalte statiuni, nu?



Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

A fost cineva la Portes Palace (Halkidiki)? Ma intereseaza in mod deosebit plaja. Pe site-ul lor nu vad daca au sau nu plaja, sau cit e de mare. Asa restul conditiilor par OK, dar n-as vrea sa dau peste o bucatica de plaja, eventual stincoasa.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Noi plecam in 31 mai in Grecia , Halkidiki-Kasandra-Nikitas si vom iesi din tara pe la vama Bechet - Craiova ... mai vine cineva in zona asta in aceasta perioada ? Noi vom sta pana in data de 10 iunie inclusiv ...

albumele noastre

vacanta in Grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Buna, iarasi eu, numai ca vin cu alta intrebare: a fost cineva in Dionisiou Beach? Este in Halkidiki, pe Kasandra, in partea nordica a bratului.
Am gasit o oferta de cazare dar nu stiu cum este plaja, marea ...etc.

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Noi plecam in a doua jumatate a lunii iunie. Mai vine cineva in Corfu in perioada asta?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Melina, am stat la Nissaki Beach, www.nissakibeach.gr. e placut. plaja este numai din pietre (am luat papuci din aceia speciali de plaja si a fost totul ok) dar marea....dupa cum am zis, extraordinara!!! mancarea ok, nu fantastica, dar normala. sunt tot felul de scurtaturi si potecute (sunt si cateva prin pozele noastre) pe care poti face adevarate drumetii. poate fi extrem de cald, noi am ajuns pe 28 iunie pe 39 de grade, timp de doua zile tot asa a fost temperatura, cand s-au facut 34 eram super fericiti ca e racoare . dar oricum, fiind o insula verde si cu multe paduri este in mod clar mai racoare decat pe continent sau in insulele mai sudice. nu mai stiu ce sa zic...mai intreaba-ma te rog si raspund, altfel ma intind ca o placinta

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

roxanaz, merci pt info cu hotelul, am intrat pe site si e full, stiu ca deja e tarziu sa mai fac rezervari in hoteluri bune dar eu incerc;anyway stii cumva care plaja ar fi cu nisip, eventual care are blue flag?

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Melina din cate stiu singurul loc din Corfu cu plaja cu nisip este la Sidari. sper sa nu gresesc. de ce nu incerci agentiile de turism? nu cred ca toate locurile sunt full la ora asta.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Melina,plaja cu nisip,e si in Moraitika.Noi am fost acolo anul trecut si a fost foarte bine.Recunosc,n-am fost in Sidari(printre singurele localitati in care nu am fost),dar iti pot spune ca in Moraitika,e o plaja cu nisip(si destul de lata).Nu prea sunt valuri.Noi am stat la o vila(intr-un apartament de 2 camere,cazarea a fost 55 Euro/apartament/noapte).Noua ne-a placut foarte mult,pt. ca vila era mai rustica(obloane de lemn la geamuri,racoare-la inceputul lui august-n-a fost nevoie de aer conditionat),iar pe deasupra era amplasata intr-un loc idilic,de poveste .Daca iti pot fi de folos cu informatii,le ofer cu placere.

Ameea

Mergi la inceput