Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by adiutza


codruta_grg, inca o intrebare: este in statiune hotelul, pe partea cu marea nu peste soseaua principala ce leaga celelalte statiuni, nu?



Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...



Merge bine aerul conditionat si de curat e curat, mai cereti voi schimbatul lenjeriei si prosoape curate la tipele cu curatenia (alea nu stiu decat greceste...sa vezi cum m-am inteles cu ele ).
Hotelul e la strada, dar nu trebuie trecuta si piscina e spre strada, intrarea se face din lateral.
Sunt foarte receptivi la orice. De ex. eu seara le ceream sa stinga luminile din fata camerelor, ca imi intra prin geam,ul de la usa direct in ochi cand vroiam sa dorm...(un client mai sacaitor decat mine nu cred ca au avut si s-au conformat la dorintele noastre )
Sfatul meu: sa nu luati in seama nimicurile cu cazarea ca va stricati vacanta. Sa va bucurati din plin de aer, ospitalitate, mare, plaja si curatenie...

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Adinutza, inca ceva....E crunt sa te plimbi pe caldurile alea si pe aglomeratia aia printre statiuni. Mai bine mergeti in excursiile optionale de acolo, cu vaporasul, etc. Noi am mers doar pana in Salonic, la aeroport si asa imbulzeala mi s-a parut ca e....brrr

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

codruta_grg, iti multumesc din nou!

Noi anul trecut nu am nimerit foarte bine, dar cu toate astea ne-am bucurat de mare, soare, leandrii.... Iata ca tot Grecia ne-a atras si anul acesta, si sper sa fie ok. Plecam pe 14 iulie ...




Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by adiutza

codruta_grg, iti multumesc din nou!

Noi anul trecut nu am nimerit foarte bine, dar cu toate astea ne-am bucurat de mare, soare, leandrii.... Iata ca tot Grecia ne-a atras si anul acesta, si sper sa fie ok. Plecam pe 14 iulie ...




Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...



Drum bun si distractie placuta si sa ne scri impresiile cand va intoarceti! Macar e mai aproape de voi, ca eu cu masina nu m-as duce pana in Grecia ca trebuie sa traversez tara noastra

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Stie cineva daca iti mai trebuie pasaport pt Grecia ? Sau se trece doar cu buletinul? As vrea o informatie f sigura pt ca am niste prieteni care vor merge cu noi si care nu au pasaport si nu as vrea sa ii lasam la vama sa ne faca cu mana .

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Sigur nu trebuie pasaport. Se trece cu C.I.
Doar daca au copil care trebuie trecut in pasaportul unui parinte sau facut pasaport separat pt el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Puteti sa-mi spuneti cum e sa mergi cu masina pina in Grecia (Halikidiki) ? Sint ceva probleme la traversarea Bulgariei ? Se sta mult la vama la greci? Inca oscilez intre masina si avion


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Karina, in afara de faptul ca prin Bulgaria semnalizarea nu prea exista, ca nici indicatoare nu prea sint iar daca apuci sa le zaresti din mers sint scrise cu litere chirilice si mai ales, in zona centurii este destul de aglomerat alte probl nnu ar fi;stai mult in vama doar daca sint multe masini, altfel nu;daca pleci dimineata pe la 4 din Bucuresti ar fi ok pt ca pe la 6 se schimba tura in vama la noi si daca nu treci pina atunci risti sa stai o ora pe acolo,

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Multumesc Melina pt. raspuns.
Pina la urma plecam cu masina, ca avioanele nu circula decit simbata si noi plecam duminica si ne intoarcem miercuri...


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Karina, daca pot sa te ajut cu ceva info despre ruta sa+mi spui, am la birou o harta a Europei cu autostrazile asa ca iti copiez pur si simplu de pe ea!!

M.

Mergi la inceput