Versuri aiurea in cantece

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

si cum e aia, cu " na,na, na, na, na na, na suntem razna..."

Razna e, dupa cum stiu eu, cand mergi undeva, aiurea, nu e o stare de spirit...noa, ca se scula criticu' literar latent din mine...

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Da, si daca nu ma insel din aceeasi capodopera face parte si revelatia-'Eu am sa ma mut/Undeva la Polul Sud/Ca acolo poti razna/Cat vrei tu de mult'.....Mei zau asa, ca nu stiam
Alta din putul gandirii este si'Printul meu are titei/Pot sa fac ce vreau cu ei'
Pentru cei care au ceva contra vecinilor acu cativa ani cantau niste baietasi 'Asta seara vreau sa moara/Toti vecinii de pe scara'mdaaaa
Si ca sa termin citind din clasici, ASIA-'Mama-mi spune nu fa plaja goala' sau 'in Salonic sunt masline si toate cheile-s la tine':):)
pupici

poze aici

'Limitat in natura sa, infinit in dorintele sale,
omul este un zeu cazut
Ce-si aminteste de ceruri!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Lista ar fi mai mult decat lunga daca am insira aberatiile din muzica romaneasca si nu numai...

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by copiloi

O prietena nemtoaica m-a rugat mai demult, cand melodia era in top aici, sa-i traduc versurile din "Dragostea din tei" , caci fiul ei fredona toata ziua melodia si era curioasa sa stie si despre ce e cantecul.

Prima dificultate a fost cu titlul , apoi la versurile:

Alo,alo
Sunt eu Picasso
Ti-am dat bip si sunt voinic
Dar sa stii, nu-ti cer nimic!


deja nu mai eram credibila


Alina


In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea!





asta am patit-o si eu, la job, tare mindra ca aud romaneste la radio am dat melodia mai tare si le-am spus colegelor ca e in romaneste; cind m-au intrebat ce inseamna versurile...traducindu-le iesea penibil....si eu ma simteam

http://community.webshots.com/user/vara2006photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Exemplul de mai sus e perfect si m-a facut sa rad-chiar daca e de plans.
Dar sa fim optimisti

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

nu stiu daca a mai intrat cineva pe situl asta, dar e tare de tot: http://www.muzicabuna.ro/versuri.php?cat=0
distractie placuta!

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:

O-Zone - Dragostea din tei
"Alo, iubirea mea, sunt eu, fericirea!"

"Alo, sunt eu Picasso / Ti-am dat bip si sunt voinic / Dar sa stii, nu-ti cer nimic!"

"Chipul TAU si dragostea din tei/ Mi-amintesc de ochii TAI."




ce importanta au versurile pentru unii!? saracii: cati bani au castigat cu cantecelul asta!! in toata europa il asculti!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Elise, cintecelu ala cu okii caprui shtiu ca e preluat de Bambi, e veki, habar n-am cine l-a "fabricat" , da oricum e imbecil rau

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput