Ce ziare/reviste mai cititi?

Ce ziare/reviste mai cititi? | Autor: Qamar

Link direct la acest mesaj

Obisnuiam sa citesc Dilema...Pe urma, Dilema Veche...Inevitabil, datorita circumstantelor, am ajuns la Mami si Superbebe...In pauzele de bebe, ma distrez cu un Cosmo...Cand ajung pe la ai mei, mai arunc un ochi pe Catavencu......Da' zau daca ma simt 'fidelizata' de vreo revista sau de vrun ziar...Macar sotu isi cumpara Linux magazine in mod constant...Voi?Cu ce va mai delectati in 'pauzele de cafea'?

Numai bine!

Noe si Anne-Bianca

BebeBlog-Cooking for my Baby

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Inainte cumparam multe reviste , acum iau numai TANGO si mai nou revista Felicia....restul ziarelor le citesc on-line...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Look pt ce se mai poarta.
Tabu pt ca sa cumpar o revista "cu pretentii".
Republik pt ce se mai vede/aude.
in rest, presa straina (decoratiuni interioare, politica, divertisment).



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by Kittie

Look pt ce se mai poarta.
Tabu pt ca sa cumpar o revista "cu pretentii".
Republik pt ce se mai vede/aude.
in rest, presa straina (decoratiuni interioare, politica, divertisment).



, mami de ( 13oct04 )




Tabu mai iau si eu din cand in cand..unele teme sunt chiar interesante...
Da...Aspirina saracului nu serveste nimeni? (mai exista???)

Noe si Anne-Bianca

BebeBlog-Cooking for my Baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Tango - fiecare numar! e ce a fost Tabu-ul pe vremuri (s-au mutat in "masa" la Tango)
Unica-o iau cand e interesanta surpriza
Caminul-uneori cand e despre amenajarea bailor (ma inspira la serviciu)
Ciao-barfa sa traiasca! (desi mai nou exagereaza cu unele chestii dar...)

Inainte imi cumparam mami, copilul meu... Acum imi ajunge DC si copilul e deja mare...

Intr-o vreme cumparam asa: Cosmo, FHM, Elle, Avantaje, Unica plus cateva cotidiene... As fi dat faliment incetul cu incetul...



Dara si Darisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

hmmm... eu tango nu pot sa iau , dk asa-i cum spune toata lumea, ca a devenit noul tabu, renuntz shi la una shi la alta, shi-asha mi se pare k dau prea multzi bani pe ce nu se merita (presa romaneasca). Am mai postat eu la "a aparut revista tango" dandu=mi seama pe masura ce postam si mi se raspundea, k exista grupuri diferite de consumatoare de reviste pt femei. Si pentru k depinde f mult de ceea ce cautzi intr-un periodic, aprecierile sunt subiective (de pilda, pe vremea cand achizitionam revistele de specialitate gen mami, copilul meu, academia mamicilor, superbebe, am considerat ca singura care merita intr-adevar era mami. restul? superbebe o gloata de neprofesionisti sau profesionisti in alte domenii kre s-au vazut nevoiti sa umple o bresa pe piata scriind la o revista de specialitate, copilul meu de multe ori neadecvat pietei romanesti, tragedia publicatiilor trustului burda - prea multe traduceri si prea putine adaptari ... academia mamicilor? nu m-am inteles eu bine cu ea. prea mult text, prea ... academica. da profesionist compusa). Nu demult am descoperit o publicatie numita "omagiu" cred ca este trimestriala. Voluminoasa, pretentios facuta si chiar interesanta (din punctul meu de vedere). ce trateaza? hmm... de la moda (nu neaparat editoriale, pictoriale gen "elle" ci mai degraba scriptice si analitice) si cine face moda (aci sh-aiurea) pana la sociologie temporiala (gen consumismul in diverse momente ale istoriei.. la noi).



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Acum numai Tango, Bolero si Ce se intampla dr? , inainte cam tot ce era pe piata Unica, Elle, Cosmo, Viva samd...dar am renuntat de vreo 2 ani. Sotul isi cumparat in fiecare luna de cand a aparut Men`s Health si mai trag si eu un ochi

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

singura publicatie care m-a "fidelizat" este Dilema Veche.Uneori, pentru relax si rasfat pur feminin, Cosmo.Pentru alt gen de relax, Romania Literara(cei drept, mai rar!!)

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

aaa, uneori imi mai fac cu ochiul revistele de specialitate despre fotografii & Co.

si de multe ori National Geographic...cum am putut sa-l uit!

Noe si Anne-Bianca

BebeBlog-Cooking for my Baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Cum departe de casa nu e usor sa faci rost de reviste si ziare romanesti ... i cum in Ro eram fan al revistei www.formula-as.ro/" target="_blank">Formula As continui sa o citesc on line( traiasca internetul!!!) .
Din pacate revistele "de birfa" nu imi spun prea multe atunci cind vorbesc despre personajele "noi" ... dar ma mai pun la punct cu "exponentii de virf" citind aici la rubrica mondena a DC-ului...

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Mai demult (pana acum vreo 10 ani) cumparam si citeam multe reviste si ziare nici nu le mai stiu numele la toate, dar de cand cu netul... citesc toate stirile online din newsletter-urile la care m-am abonat. Foarte rar, de obicei cand merg cu trenul ca n-am ce face, mai iau revista "VIP".

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput