Nu pot sa cred .......(despre Monica Gabor la BAC)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Si uite cum papadie duce discutia despre situatia din invatamint la birfe mondenitati cancanuri......de fapt acolo ii este si locul.



Mie imi pare rau ca a fost luat ca o barfa....nu asta era in intentia mea...dar asta e!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by mira_m
Mie imi pare rau ca a fost luat ca o barfa....nu asta era in intentia mea...dar asta e!


Barfa ?
Nooooooo..... aici nimeni nu barfeste ! De unde ti-a venit ideea cu barfa – aici poporul discuta mondenitati si atat ......

Auzi, barfa .......

Adrian
www.geocities.com/dara2el/" target="_blank">My page + 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:


Da si ca sa ma bag si eu in discutie - cum zicea Darael, necazul nu e Monica Gabor - pe care si eu am avut neplacerea de a-i asculta aberatiile exprimate prin : interjectie - subiect -predicat - punct, cat usurinta prin care se acorda azi note de 10. Trebuie aruncat un ochi pe la Jean Monet & Co si ne lamurim. Si eu am luat 10 in probele de oral, dar am invatat fetelor, am invatat mult ! Nu pot sa cred ca performanta mea este aceeasi cu a cuconitei astea.. Dar timpul va cerne valorile si daca intr-o zi Irinei nu vor mai fi.. ehe trai pe vatrai - ma si vad calare pe cal cu biciul in mana facand agricultura..

------------------------
My motto - sans limites ! (Isadora Duncan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

Bey,una peste alta...Monica le are cu oralele...zece la Romana si la franceza deja...



Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

cand am dat eu bac-ul singurul care a terminat cu 10 pe linie a fost un baiat de bani gata care de la inceputul clasei a XII-a se lauda ca o sa ia 10 la toate materiile pt ca are nevoie de notele astea ca sa se poata inscrie la facultate in strainatate. In clasa a XII-a de-abia a dat pe la scoala si a luat numai 10 chiar daca taica-so nu avea banii lui columbeanu.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

La noi la bac...s-a dat 10 la franceza numai celor care au vb f corect,nu s-au incurcat deloc...
Eu am luat 8...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by grati.ela
E o rusine ce a ajuns bacalaureatul si asta pentru ca el conteaza la admiterea in facultati unele chiar de mare prestigiu.


Asta mi se pare marea tristete; copii care iau bac-ul fara "interventii" ajung sa nu mai intre la facultatea pe care doresc sa o urmeze din cauza celor care iau notele ca monica. mi se confirma teoria conform careia la noi nu e cinstit ca media de la bac sa aiba vreo importanta la examenul de admitere in facultate.

chiar m-ar interesa o situatie ipotetoca in care copiii nostri,ajunsi la varsta de 18-19 ani, dau bac-ul -ii "ajutam" sau nu daca avem posibilitatea? sau suntem onesti si asistam cum intervine "x-ulescu" si "z-ulescu", cu sansa ca al nostru sa nu mai prinda loc la facultatea la care vrea?
exista desigur si varianta-tot ipotetica-ccc ca autoritatile sa se sesizeze, x-ulestii sa fie impiedicati sa mituiasca, iar profesorii coruptibili sa mai primeasca ceva; nu ne ramane decat sa speram ca pana ajung copiii nostri la bac va fi o situatie reala si nu SF... ce am putea face ACUM pt. asta?


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Anul trecut reclamand situatia jenanta a "interventiilor" o colega din comisie mi-a spus ca am fata si va ajunge sa dea Bac-ul si nu crede ca voi privi linistita cum altii primesc note nemeritate si-i ocupa locul la facultate. Femeia a recunoscut ca s-a zbatut pt baiatul ei cu un an in urma si a prins in felul asta loc la buget.
Si revenind la Monica: ca ea sunt multi, f. multi numai ca ei nu sunt mediatizati. Totusi, trebuie privita notarea Monicai in context: nu a dat Bac-ul la Bacau unde erau elevi buni ci la Snagov cu sportivi care se stie ca nu prea se omoara cu cartea. Presedinta de comisie de la liceul din Snagov imi este colega si mi-a spus ca a vazut-o tremurand in banca la romana si ca totusi este o fetita care e clar luata de val.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Mie asta mi se pare cel mai criminal sistem de admitere in inv. superior, imi vine sa plang ori de cate ori ma gandesc ca vor creste copiii mei si vor afla ce inseamna examenele si concursurile
Nu mi s-ar fi parut corect nici daca bac-ul ar fi fost ceea ce ar trebui sa fie, ca el sa constituie criteriu de admitere la facultate, fiindca asa cum spune grati ela, notarea nu are cum sa nu fie subiectiva, mai ales la probele orale, si va tine totdeauna cont de nivelul general al elevilor din respectivul liceu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

nu sunt fana monica gabor sau irinel columbeanu.....dar puneti-va voi in locul lor-sa aveti atatia bani....nu tot asa a-ti face cu copii vostrii sau pt copii vostri????sau pt iubitii vostrii???ce tot atat!!!!eu daca as avea bani ar stii toata lumea de mine ca mi-as cumpara spatiu de publicitate in orele de maxima audientza doar pt asta........si numai 10 as fii avut si as urma 20 de facultati!ca daca se poate.........adica daca se accepta mita si spaga??????de ce sa nu profit??ca ma vorbesc unii si altii??lasa sa vorbeasca.....

Mergi la inceput