Nu pot sa cred .......(despre Monica Gabor la BAC)

Nu pot sa cred .......(despre Monica Gabor la BAC) | Autor: mira_m

Link direct la acest mesaj

Oare chiar poti deveni un elev premiant in asa de putin timp? Pe langa usurinta cu care se dau acum notele, se poate vedea ca ai succesul garantat cu putin imbold finanaciar.
Am citit www.9am.ro/revistapresei/Monden/36972/Rezista-Urinel-la-Bac-greul-abia-incepe" target="_blank">acest articol si am ramas siderata.
Sunt si eu profesor, insa nu pot sa cred ca se intampla asa ceva, mai ales ca e vorba de un caz atat de mediatizat. Intamplator am vazut si eu emisiunea, cand tanara aceasta vorbea frangleza intr-un magazin din Paris.
E strigator la cer......

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

De ce nu scrii cum de unii profesori sint niste hahalere si nu au ce cauta in invatamint?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by Guestus

De ce nu scrii cum de unii profesori sint niste hahalere si nu au ce cauta in invatamint?



Pai la vinovatia unor profesori ma refeream. Mi se pare, insa, destul de "tare" caracterizarea ta!

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Nimic nu ma mai mira in ziua de azi...tu ce nota crezi ca putea sa ia??? La cata reclama i se face....si pana la urma si profesorii au nevoie de bani si cadouri. Cine e de vina pentru nota nemeritata??? Profesorii. punct.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Pe mine nu ma mira..doar mi-e sila si atat!
Am vazut copii care habar n-au sa scrie corect,dar in schimb au 10 la romana si tot asa!
Am vazut emisiunea intamplator(nu toata ca nu o suport,insa cat sa stiu ca cei de la gardianul au dreptate),iar "donshoara" nu putea lega 2 cuvinte in franceza...insa incredibil,dupa cateva zile ea este o eleva de 10!Ma si mir cum naiba avea note incredibil de mari si f putine absente,cand ea mai mereu era plecata in excursii,la cumparaturi ori ocupata cu diverse emisiuni in care sa-si faca publicitate.
Pt acei profesori nu pot sa spun,decat:rusine!Acesti oameni nu au ce cauta in sistem.
O zi buna tuturor.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

pe cit pariu ca ia note mari si la restu`?!
edit, cre` ca tre` sa merjem la mondenitati&birfe cu subectu`

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

is curioasa daca daneza o invata la fel de repede


pe de-o parte era de asteptat ca doar n´o sa ia saraca printesuca 7-8 ca dehh or sa iasa scantei cum ca n-a invatat

pe mine m-a distrat cum l-au numit „Urinel“

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Fostul ministrul al sanatatii Beuran a copiat 1 carte pt titlul de profesor univ.....asa ca nu vad care este problema ca domnisoara a primit nota 10 la un banal examen de franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

extraordinar, dom'le , ca sa iei 10 la oral la bac trebe sa "vorbesti impecabil limba lui Moliere"

cu asa exigente cred ca trei sferturi din absolventii de liceu ar ramane fara bacaloriat

daca vorbim de monica gabor, discutia e cel putin trasa de par, fata putea foarte bine sa merite zecele ala, daca vorbim despre sistemul de invatamant romanesc...discutia e mai ampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Anul trecut am fost presedinta de comisie la Bac si e jale mare...Vezi cat de mult accepta multi profesori sa se umileasca, e incredibil pentru mine care nu apartin sistemului de inv. preuniversitar. Si auzi multe...Gabor are nume dar ca ea sunt multi, foarte multi. E o rusine ce a ajuns bacalaureatul si asta pentru ca el conteaza la admiterea in facultati unele chiar de mare prestigiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by carmenp

pe cit pariu ca ia note mari si la restu`?!
edit, cre` ca tre` sa merjem la mondenitati&birfe cu subectu`

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



Eu cred ca termina cu 10.
Nu mi-a fost intentia sa barfesc, insa am adus un caz cunoscut in discutie, desi mai sunt f multe despre care nu se vorbeste.
Ma refer la sistem, oare nu e si societatea vinovata, ca traim vremuri in care parafrazam - Elevul nostru, stapanul nostru?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput