Shakira vine la Timisoara!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Daca vine in Dubai,anuntati-ma si pe mine.Imi place tare mult de ea.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

eu cred ca shakira e interzisa in tarile arabe ca e prea lasciva ( sau? )

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Nu si in Dubai.
Michelle,daca tot ne-am insertectatpentru ca esti mereu bine informata.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Fetelor,aseara a fost concertul Shakirei?Sau cand e?
Cum a fost?Ce-ati auzit?Cate minute a cantat/va canta?
Hai ca sunt curioasa

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by Luna75


Nu si in Dubai.
Michelle,daca tot ne-am insertectatpentru ca esti mereu bine informata.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.



io n-as baga mana in foc la partea cu "informata " dar ma bucur de pupic si-ti dau si eu unul

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Mah...ce sa zic...
Putea fi muuullllttt mai bine....sau am eu pretentii mari?!

Asa e, am asteptat 2 ore fix...A fost un Dj in deschidere care a tot mixat pe acolo 4 ore, n-a zis nimeni- alo, bine ati venit, hai sa facem atmosferaaaa ! Nica...zaceau toti in asteptare...ceea ce a cam amotit atmosfera.
Despre Shakira nota 10 ! Voce, miscare, costume - 10 - e adevarata !
Despre organizare - 5 cu felicitari !
Show - slabut de tot - n-au incalzit deloc publicul pentru Shakira, mai ales la o asteptare de 3-4 ore...
Sunet - 10 cu felicitari !
Lumini - 7-8

Daca concertul asta a avut productie dubla fata de Depeche Mode, pai atunci mai tari sunt Voltaj si Iris...ma scuzati.

M-am asteptat de la concertul asta sa fie ceva cu adevarat memorabil, ceea ce nu s-a intamplat din pacate.

Sunt curioasa si de alta pareri.

Mariaa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Wow Maria,macar esti o norocoasa,tot ai vazut-i live pe Shakiruta.
Cam cate ore a cantat pe scena?
Nu stiti cati bani a luat sa vina in concert in .ro?
Oare i-a placut la Timisoara?
Hmm,ce multe intrebari
Eu inca n-am vazut nimic pe la tv despre concert,ce-i drept nici n-am timp

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

In afara de inainte si dupa, cum a fost in timpul cat a cantat Shakira ? A fost fain ? Ca pana la urma doar asta conteaza.

S-a filmat ?



Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by alayna
Nu stiti cati bani a luat sa vina in concert in .ro?



Am citit in presa ca a cerut 1 milion de dolari ca sa concerteze in Ro.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

Copy/paste ce-am postat la grupul de mamicute unde ma incadrez.Asta-i rezumatul show-ului vazut prin ochii mei.

In rest....ce sa va spun? Sunt extrem de dezamagita dupa concert. Asteptare inainte de concert de 4 ore, dj- care n-a incalzit publicul,n-a vorbit nimik,n-a salutat n-a injurat... nimik. Organizare ca la noi,traiasca iubita patrie! Era clar ,ca la toata orga de luminimi,proiectie laser si toate cele necesare showului, se va incepe doar la lasarea intunericului. Cu toate astea..intrarea s-a facut cu ore bune inainte de inceperea spectacolului. A avut lumea timp berechet sa murdareasca/sparga/distruga/fluiere/injure...si mai ales, sa leneveasca in dulcele stil romanesc. Ca de' ...doar trebuia sa ne intram in mana. Din 40.000 persoane asteptate...daca au fost 20.000 e bine.
Shakira s-a pregatit, a facut spectacol. Muzica, dans, costume tot ce-i necesar. A cantat excelent,a dansat dragut(deloc lasaciv),a salutat si-n romana si-n engleza,a povestit...ma rog,tot tacamul...dar feed-back-ul intarzia sa apara. Fluierau ca descreieratii doar cand se auzeau strigati pe nume(ex: "common timisoara!""common romania!").Exact ca o turma de oi. Behaie ca raspuns la chemarea baciului. In rest....nu au facut distictia ca de ce si pt ce se aflau acolo.

rrox mie nu mi se pare deloc, dar absolut deloc vulgara. Partea comerciala,care-i promovata,a avut rezervate 10 minute din show. Atunci s-a prezentat intr-un compleu format dintr-un sutien si o fusta(si alea aduceau a tribal), a privit mai provocator si a miscat mai abitir din solduri. In rest...a fost absolut simplista. Pantaloni si un tricou. Vocea are fenomenala, canta de trazneste, stilul muzical e departe de-a fi latino, e columbian, miscarile sunt f tribale, initiatice, dar deloc scabroase. Si...ceea ce mie-mi place cel mai mult la ea e exact opozitia asta intre muzica primara(pt ca are multe,nespuse, elemente vechi,initiatice) si gingasia persoanei care-o expune.

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput