Mamici casnice (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza si
Recunosc ca nu am citit cap. trecut.Fug acum si ma intorc.


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,4 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Gata, citit tot, revin cu detalii.

Flavia Sara sa se faca bine si ce sa zic, ai un socru admirabil.Si cu marirea de salariu nu dai si tu de baut acum?

Luna te vaieti de batraneti? Io ce sa mai zic?Ca mai am putin si fac 31...Da io zic ca fiecare varsta are frumusetea ei.Si cum zicea Ioana (cred) si io sunt mai fericita si ma simt mai bine acum decat la 20 de ani.

Ange bafta sa rezolvi cu calculatorul mai repede.Are dreptate domnisoara ta... daca ea nu intra pe net, tu de ce sa o faci?

Lucia ce m-as duce si io la teatru...Dar aici la noi....

Dana ma intrebai ce mai fac?Ooooffff!Ma chinui cu metodica...Am urat si urasc materia asta dar se pare ca nu voi scapa de ea decat peste niste ani buni.Si la definitivat si la grade tot de ea ma voi lovi.

Adinella sa treaca burtica.Sa stii ca azi-noapte la 3 eram langa calculator si am vazut ca mi-ai oferit cafea dar am lasat-o pentru azi dimineatza.Mersic oricum.

Si gata... nu mai stiu...care, cine, ce.

Va si sa aveti o zi faina si linistita.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,4 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


lucia tebuia sa-ti iasa socata,cred ca ai lesat-o prea mult sau ai gresit ceva,hai ca-ti zic eu cum-o fac si sigur iasa,dar eu fac multa ca se bea

10 litri apa
7-8 flori de soc
7oo gr. zahar(depinde cat de dulce o vrei)
5-6 lamai potrivite.
o lasi 3 zile acoperita si apoi o pui in sticle la rece

lunadaca pe voi nu va deranjeaza nu-i nici o problema,eu una as prefera sa zica mama si tata,dar si dana ca m-as simtii mai tanara.

adriana ce-ti mai face burtica,te mai doare?

georgi rusinica

pe toate

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:



georgi rectific ca acuma vad ca ai recuperat.



Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Mersi Dana, da sa vaz acu de unde iau socul. Uscat, nu?


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Dana,pe noi nu ne deranjeaza,insa ma gandesc cum suna cand aud altii.Mie imi zice mama,numai la taica-su s-a invatat sa-i zica pe nume.

Chiar ieri ma gandeam ca as face si eu socata,merci Dana de reteta,eu nu am facut niciodata,lamaile se taie in jumatate?se storc?Lucia eu zic ca poti sa pui soc proaspat,mai ales ca e sezonul lui,trebuie sa gasesti la piata ,sigu,r sau pe la tara daca ai bunici...rude.



Dana cu Paul (8.09.2000)& Ana Maria (6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

dana si miha, m-a mai last burta...e stiu din ce cauza...las ca va pove alta data... vad ca ati inceput cap. nou...sunteti harnicute...
Eu am avut noroc ca a venit un prieten pe la sotul meu si a fost nevoit sa ia o pauza...dar acuma l-a condus la usa ...asa ca tre sa ma ridic:)
Oare nu vrea sa pape ca sa mai stau si eu pe net...merg sa il intreb?
:)

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


lucia cu placere,flori de soc proapat ca e sezonul lor si ar trebui sa gasesti pe la piata eu de acolo am luat sau mai gasesti la padure daca mergeti cumva in we la un gratarel.

luna lamaile taiate,ei le-am si stors.

adinela vrea nu vrea sa manance sotul ii spui ca e obligator sa manance sau pui masa si nu are cum sa te refuze,ma bucur ca te-a mai lasat burtica.

lucas doarme si mie mi leneeee,ce risine asai?astept sa se trezeasca sa merg cu el la dr ca-i mucos rau si tuseste.



Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:



Sosit, citit, in schimb nu pot sa va scriu cam multe ca s-a trezit mandra mea urlaaaaaaaaaand, cred ca a visat ceva urat.

, mai revin...sper





www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

"Exista patru lucruri care nu se mai intorc inapoi niciodata: cuvantul spus, sageata trasa, trecutul si o sansa ratata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_oona spune:

buna fetelor ce mai faceti?
ma bucur ca sunteti bine.Eu am fost tot plecata zilele astea.
Duminica am avut botezul la asta mica, a fost ceva simplu nu, nu stiu ce ..dar a fost frumos.Am fost foarte fericiti.Manuela a fostca o printesa mica.
Fetelor daca vreau sa-mi fac album , sa pun niste poze, cum procedez??Ca tot vreau sa atasez si-mi da eroare.Oare ce nu fac bine??
mersi mult!!


Elena & bebe Manuella 1 an si 7 luni (16.10.2004)

"Good parents give their children Roots &Wings. Roots 2 know where home is, wings 2 fly away & exercise what's been taught them. "

Mergi la inceput