cat de des faceti dragoste?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Pai eu cred ca depinde de varsta, de sters, de cat de mult ai de munca, de ora la care se culca copii, de cate camere ai in casa la dispozitie.
Daca tin cont de toti factorii de mai sus in medie:
De la 20 la 30 de ani - de 3-4 ori pe saptamana
Dupa 30 de ani cu doi copii - de 2 ori pe saptamana
Oricum ar fi, ritmul e in scadere...din pacate.

Tks
Cu drag
Liana
http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana
http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Cat de des putem..insa in ultima luna de sarcina si dupa ce s-a nascut bebe nu am mai facut.Dar asta nu conteaza ne iubim oricum si fara

irina mami de Pierre-Sebastien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Pana sa se nasca Amy ( exceptie facand si ultimile 2 luni de saracina pentru ca ne-a fost interzis) o faceam in fiecare zi...De cand cu Amy...s-a cam schimbat situatia.....la inceput era oboseala, apoi conditiile..de pe la 6 luni jum. cam de 2 ori pe saptamana. Acum destul de rar tinand cont ca sotul meu de obicei adoarme inaintea ei ( sunt cazuri cand pe noi ne prinde 1 noaptea treze, iar taty de pe la 11 jum - 12 deja nu mai rezista). Sunt saptamani cand apucam sa facem dragoste si de 2-3 ori, dar si saptamani intregi cand doar ne pupicim. De sapt viitoare pleaca din tara pentru aproape 3 luni..norok ca avem net LOL ( fac haz de necaz, ce sa-i faci?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peachy spune:

Pai...destul de des..uneori si 6-7 ori pe saptamna(cand avem o saptaman buna)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Sincera sa fiu, relatia dintre noi nu este prea stralucita, dar de facut cam de 5-6 ori pe saptamana, si uneori si de 2 ori pe zi . Nu-i asa ca nu este normal??!!

Pupik de la Onyx si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Am uitat sa spun ca suntem casatoriti de 9 ani!

Pupik de la Onyx si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cmirela35 spune:

quote:
onyxg1998 Posted - 19/07/2007 : 18:58:44
--------------------------------------------------------------------------------
Sincera sa fiu, relatia dintre noi nu este prea stralucita, dar de facut cam de 5-6 ori pe saptamana, si uneori si de 2 ori pe zi . Nu-i asa ca nu este normal??!!

Aoleu,draga,o fi normal,dar si obositor!
Sa aveti putere sa o tineti tot asa...
Mie imi spunea o colega(sper sa nu fiu of topic),ca sexul(dragostea)rezolva mai tote problemele unui cuplu..
Eu sunt mai pudica,asa ca patul e pat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

la inceputul casniciei aproape zilnic...dar dupa niste ani buni si o anume virsta (am peste 40) variaza...o data pe saptamina, alteori de 3 ori....am facut pauza si doua saptamini....si uneori cind fiica-mea nu e acasa o zi intreaga, cream o atmosfera romantica cu vin, luminarele, mincam in pat, ne tinem in brate, mai vorbim, mai ne "dragostim" ......toata ziua ,...face foarte bine la relatie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

la noi, cu varsta partidele s-au inmultit, sau frecventa partidelor a crescut! glumeam
o facem destul de des, 2, 3, ori pe saptamana, cu aceeasi pasiune si mai multa intensitate!


Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

pai sa zicem ca nu conteaza varsta am 33 si fac o data seara si apoi si dimineata inainte de munca....

Mergi la inceput